НовиниУкраїна

Набув чинності Закон про розкриття інформації видобувних компаній

16.11.2018 / 09:28
588
+A
-a

Набув чинності Закон про розкриття інформації видобувних компаній

16 листопада 2018 року набув чинності Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях».

Закон визначає, за якими правилами проходить збирання, розкриття та поширення інформації про видобувні галузі в Україні. Метою розкриття інформації є запобігання корупції у цій сфері.

Інформацію повинні подавати: підприємства, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, материнські підприємства у видобувних галузях, отримувачі платежів, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України і Державна служба геології та надр.

Видобувні підприємства подають до Міненергетики і незалежному адміністратору звіт про платежі на користь держави в електронному чи паперовому вигляді, а також розміщують його на власному веб-сайті.

Також підприємства повинні подавати інформацію про умови угод про користування надрами разом із відповідними витягами із таких угод.

Отримувачі платежів подаватимуть звіти про отримані платежі, Мінерегетики розміщуватиме на своєму офіційному веб-сайті або в електронній системі аналіз електронної версії звіту, а Держслужба геології оприлюднюватиме онлайн інформацію про заяви на отримання спеціальних дозволів на користування надрами та заяви про проведення підготовки ділянок надр до аукціону з продажу спецдозволів.

Звіти про платежі на користь держави подаються щорічно не пізніше 1 вересня року, що настає після звітного періоду. Звіти мають залишатися публічно відкритими протягом щонайменше трьох років з дня розкриття. Міненерго має розмістити їх протягом 30 днів.

Нерозкриття інформації або порушення строків розкриття інформації загрожують штрафом у розмірі п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо у звіті міститься неповна інформація, то штраф становитиме дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штраф може бути накладено протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня його вчинення. Справа про правопорушення розглядається у десятиденний строк з дня отримання протоколу та інших матеріалів справи.

Штраф сплачується у двомісячний строк з дня отримання постанови про накладення штрафу. Постанова про накладення штрафу є виконавчим документом і вона може бути оскаржена.

За нерозкриття, порушення строків або порядку розкриття інформації у видобувних галузях посадові особи органів, що отримують платежі, притягаються до відповідальності відповідно до закону.

Окрім того, з метою здійснення нагляду за процесом розкриття інформації створюється багатостороння групу з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях.

Персональний склад групи затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері енергетики та вугільної промисловості.

До повноважень групи, зокрема, належить:

здійснення нагляду за процесом розкриття інформації;

встановлення мінімальної суми, у разі неперевищення якої будь-який платіж, здійснений суб’єктом господарювання, який здійснює діяльність у видобувних галузях, одноразово або декількома пов’язаними частинами, не враховується у звіті про платежі на користь держави та звіті про отримані платежі за відповідний звітний період;

погодження порядку проведення конкурсу щодо обрання незалежного адміністратора;

схвалення кандидатури незалежного адміністратора.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика