Оскарження рішень органів місцевого самоврядування
НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: кваліфоцінювання для нової групи суддів, призначення судді КАС ВСУ і суддів-п’ятирічок, відрядження 131 судді, Велика Палата ЄСПЛ розглядатиме справи проти Росії, рішення суду у Гаазі про компенсацію через анексію Криму

12.05.2018 / 09:00
1304
+A
-a

Найголовніше за тиждень: кваліфоцінювання для нової групи суддів, призначення судді КАС ВСУ і суддів-п’ятирічок, відрядження 131 судді, Велика Палата ЄСПЛ розглядатиме справи проти Росії, рішення суду у Гаазі про компенсацію через анексію Криму

ВККСУ призначить кваліфікаційне оцінювання для нової групи суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України планує призначити кваліфікаційне оцінювання для 2224 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді судді. З них 553 судді ще не повідомили Комісію про спеціалізацію, за якою вони мають намір проходити оцінювання – кримінальною або цивільною, їх просять зробити це невідкладно.

Нагадаємо, 14 лютого розпочалося кваліфікаційне оцінювання для 999 суддів, 3 березня Вища кваліфікаційна комісія суддів призначила кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді ще для 1784 суддів.

Додамо, з першою групою суддів зараз проводять публічні співбесіди, за якими можна спостерігати онлайн на YouTube-каналі ВККСУ. Перед цим судді проходили психологічне тестування та співбесіди з психологами, складали дворівневий іспит, Комісія вивчала їхні досьє, що містять інформацію, отриману, зокрема, від НАБУ, НАЗК, ГПУ та СБУ.

Варто зауважити, що з червня 2016 року 2500 суддів подали у відставку, зокрема, через небажання проходити кваліфікаційне оцінювання, а це 31% від загальної кількості суддів країни.

Процедура кваліфікаційного оцінювання, що запроваджена в рамках судової реформи, є обов’язковою для всіх 5700 суддів місцевих та апеляційних судів. Під час первинного кваліфікаційного оцінювання у 2016 році та конкурсу до Верховного Суду у 2017 році кваліфікаційне оцінювання вже пройшли 500 суддів.

Президентові внесено подання про призначення судді Касаційного адміністративного суду ВСУ

Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо внесення подання Президентові України про призначення Мацедонської Вікторії Едуардівни на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Кандидатура Мацедонської відповідає вимогам статті 127 Конституції України та статті 69 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а також одній із вимог, визначених частиною першою статті 38 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

За результатами кваліфікаційного оцінювання Мацедонська підтвердила здатність здійснювати правосуддя у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду.

«Порушень визначеного законом порядку надання Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рекомендації для призначення Мацедонської В.Е. не виявлено та не встановлено обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата критерію доброчесності чи професійної етики або інших обставин, які можуть негативно вплинути на суспільну довіру до судової влади у зв’язку з призначенням її на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду», – зазначили у ВРП.

Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення Мацедонської Вікторії Едуардівни на посаду судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

Нагадаємо, 29 вересня 2017 року Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення 111 кандидатів на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. Водночас ВРП відклала розгляд матеріалів щодо семи кандидатів на посади суддів Верховного Суду, зокрема і Мацедонської. Причинами відкладення стали нерозглянуті дисциплінарні провадження стосовно діючих суддів; наявність дисциплінарних скарг, які потребують перевірки до вирішення питання про призначення кандидатів на посади; надходження звернень щодо кандидата, які потребували додаткового вивчення.

Додамо, Верховний Суд розпочав діяльність з 15 грудня 2017 року.

Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала призначити 95 суддів-п’ятирічок

Вища кваліфікаційна комісія суддів рекомендувала призначити 95 суддів, у яких закінчився п’ятирічний термін повноважень.

Усі ці судді успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання в цьому році і тепер отримали право на безстрокове призначення на посаду судді.

Зазначимо, повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом.     

ВККСУ розгляне відрядження 131 судді до місцевих та апеляційних судів

На засіданні 24 травня Вища кваліфікаційна комісія суддів України розгляне питання щодо внесення подання про відрядження 131 судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя.

Пропонується відрядити до апеляційного суду Миколаївської області – 3 суддів; апеляційного суду Сумської області – 12 суддів і апеляційного суду Харківської області – 9 суддів.

До районних судів Дніпропетровської області пропонується відрядити 14 суддів, по 9 суддів – до судів Луганщини та Донеччини, і по 8 до райсудів Сумської та Житомирської областей.

По 7 суддів відрядять до районних судів Миколаївської та Львівської областей, по 6 суддів – до судів Одещини та Вінниччини і стільки ж до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області.

До Черкаської і Чернігівської областей відрядять по 4 суддів, по 3 суддів – у Харківську та Київську області і 2 суддів – до райсудів Полтавської області.

Окрім того, по двоє суддів відправлять до: Верховинського районного суду Івано-Франківської області, Гайворонського районного суду Кіровоградської області, Гощанського районного суду Рівненської області; Іваничівського районного суду Волинської області; Путильського районного суду Чернівецької області і одного суддю до Підволочиського районного суду Тернопільської області.

Заяви України проти Росії розглядатиме Велика Палата ЄСПЛ

Палата Європейського суду з прав людини прийняла рішення про передачу чотирьох міждержавних заяв України проти Росії щодо порушень прав людини в анексованому Криму та на сході України до Великої Палати Суду. Про це повідомив заступник Міністра юстиції Іван Ліщина.

«Це свідчить про надзвичайну важливість справ, які були подані нашою державою в особі Міністерства юстиції проти агресора, який регулярно порушує права наших громадян на непідконтрольній українській владі території», – зазначив Іван Ліщина.

Велика палата Європейського суду складається з 17 суддів, які виносять остаточне рішення. Тоді як звичайні справи розглядають 7 суддів.

Палата ЄСПЛ може передати справи на користь Великої палати Суду, якщо справа стосується дійсно серйозних порушень норм Європейської конвенції з прав людини чи протоколів до неї.

Нагадаємо, Міністерством юстиції від імені України подано низку позовів проти Російської Федерації, яка анексувала Крим та окупувала окремі регіони Донецької та Луганської областей.  У рамках справ до Європейського суду подано тисячі сторінок доказів, відео- та фотофактів.

Росія має відшкодувати українським компаніям збитки через анексією Криму, - Третейський суд у Гаазі

Третейський суд у Гаазі постановив, що Російська Федерація має відшкодувати низці українських компаній збитки у зв’язку з анексією Криму.

«23 березня 2018 року, проконсультувавшись зі сторонами, склад арбітражу оголосив про закінчення слухання справи згідно зі статтею 29 (1) Арбітражного Регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 року. 2 травня 2018 року, порадившись, склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності і збитків», – йдеться в прес-релізі суду.

У цій справі йдеться про суму 159 мільйонів доларів. Росія відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли президент Володимир Путін підписав указ про анексію Криму, йдеться в ухвалі суду.

Таке рішення стало першим в історії, коли Росію зобов'язали виплатити компенсацію внаслідок анексії. Позов проти РФ подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа. Третейський суд підтвердив свою юрисдикцію у справах про майнові стосунки в Криму влітку 2017 року.

Росія рішення не визнала, після чого почала ігнорувати розгляд справи. У суді нагадують, що після проведення слухання по суті спору з 5 по 6 жовтня 2017 року склад арбітражу запросив сторони надати додаткові письмові пояснення. 11 грудня 2017 року позивачі представили свої пояснення разом, Російська Федерація не представила жодних пояснень.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові Феміда Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові
З ініціативи львівського осередку Асоціації правників України 15 лютого у Львові відбулося засідання на тему: ...
Українські Бонні і Клайд «озброєні» іграшковим пістолетом Справа Українські Бонні і Клайд «озброєні» іграшковим пістолетом
Окуті атмосферою таємничості та авантюризму, історії американських гангстерів та мафіозі минулого століття досі про...
Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1
01.03.2019 13:00:00 - Odessa Legal Business Forum (LBF)
2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
ЗАХОДИ
01.03.2019 13:00:00 - Odessa Legal Business Forum (LBF)
15.03.2019 09:00:00 - II Судовий форум ААУ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика