НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: новий голова Вищої ради правосуддя, схвалено попередній штат окружних та апеляційних судів, призначення суддів до місцевих судів, рішення ЄСПЛ у справі про критику судді, законопроект про біопоховання та кремацію

20.04.2019 / 09:00
928
+A
-a

Найголовніше за тиждень: новий голова Вищої ради правосуддя, схвалено попередній штат окружних та апеляційних судів, призначення суддів до місцевих судів, рішення ЄСПЛ у справі про критику судді, законопроект про біопоховання та кремацію

Обрано нового голову Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя 16 квітня 2019 обрала нового голову Вищої ради правосуддя.

Цю посаду обійняв Володимир Говоруха, який замінив на ній Ігоря Бенедисюка.

Зазначимо, Голова ВРП обирається з членів Вищої ради правосуддя таємним голосуванням строком на два роки. Регламент передбачає, що кандидати на посаду пропонуються членами Вищої ради правосуддя, а також шляхом самовисування.

Рішення про обрання голови вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало більше половини від конституційного складу Вищої ради правосуддя.

За результатами таємного голосування за кандидатуру Говорухи проголосувало 17 членів Вищої ради правосуддя.

Зазначимо, суддю Київського апеляційного суду Володимир Говоруха було обрано членом Вищої ради правосуддя 6 березня 2018 року XV черговим з’їздом суддів України. Він склав присягу члена Ради і був включений до складу Першої Дисциплінарної палати ВРП.

Додамо, внаслідок кадрових змін, Говоруху виведено зі складу Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, а Бенедисюка – введено.

Погоджено тимчасову кількість суддів в окружних та апеляційних судах

Вища рада правосуддя погодила тимчасову кількість суддів в окружних судах і в апеляційних судах, утворених в апеляційних округах.

Тимчасовий штат загальних судів затверджено на рівні 3 721 (663 суди), окружних господарських судів – 549 (27 судів) і окружних адміністративних судів – 633 посад (27 судів). Загалом – 4 903 суддів.

Пропонується, що кількість суддів в апеляційних господарських судах (8 судів) становитиме 218 осіб, в апеляційних адміністративних судах (9 судів) – 257 осіб. Скільки суддів пропонується у штат апеляційних загальних судів (27 судів) наразі уточнюється.

Водночас Державна судова адміністрація України має протягом місяця опрацювати пропозиції апеляційних та окружних судів і передати Вищій раді правосуддя доопрацьовані пропозиції щодо кількості суддів.

Зазначимо, відповідно до частини шостої статті 19 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кількість суддів у суді визначає Державна судова адміністрація України за погодженням із Вищою радою правосуддя з урахуванням судового навантаження та в межах видатків, визначених у Державному бюджеті України на утримання судів та оплату праці суддів.

Президент призначив 37 суддів до місцевих судів

Президент України Петро Порошенко підписав Указ №148/2019 про призначення 31 судді у місцевих адміністративних судах, опублікований на сайті гаранта.

8 суддів призначено до Донецького окружного адміністративною суду: Ігоря Аляб’єва, Людмилу Арестову, Станіслава Бабіча, Наталю Волгіну, Юлію Льговську, Ірину Молочну, Олену Троянову, Тетяну Шувалову;

Трьох суддів призначено до Дніпропетровського окружного адміністративною суду: Олену Маковську, Світлану Ніколайчук, Олену Серьогіну;

По двоє суддів призначено до Вінницького, Івано-Франківського, Кіровоградського, Миколаївського і Сумського окружних адміністративних судів. По одному – до Житомирського, Львівського, Рівненського, Тернопільського, Харківського, Херсонського, Хмельницького, Черкаського, Чернівецького і Чернігівського окружних адмінсудів.

Окрім того, Президент призначив суддів до Господарського суду міста Києва: Тетяну Капцову, Вікторію Ломаку, Олександра Нечая, Євгена Павленка, Крістіну Полякову і Сергія Турчина.

ЄСПЛ: Україна виплатить компенсацію газеті, яка критикувала суддю

Європейський суд з прав людини став на бік позивача з України – редакційної колегії херсонської газети «Гривна» (справи № 41214/08 і 49440/08)). Про це повідомила прес-служба суду.

Справа стосувалася заяви судді про наклеп після публікації газетою у 2006 році двох критичних матеріалів про нього.

В обох статтях робився акцент на відкладенні парламентом призначення судді безстроково через звинувачення у корупції. У першій мова йшла про парламентські дебати щодо корупційних звинувачень, а друга стаття повідомила про позов судді щодо наклепу.

Суди визнали статті образливими і шкідливими для репутації судді, а не інформативними. Суди, зокрема, оскаржили припущення, що родич у Верховному суді допоміг йому «відчувати себе більш впевнено», зазначивши, що фотографія у статті була зроблена без його згоди і показала його у «певному ракурсі».

Суд також зробив висновок, що звинувачення з другої статті не грунтувалися на «неспростовних фактах».

Апеляцію газети відхилили і компанія заявника була змушена виплатити майже 8 тисяч євро компенсації.

Позивач, посилаючись на частину 1 статті 6 Європейської конвенції з прав людини (право на неупереджений суд), заявив, що суддя, який розгляд справу, не був об’єктивним.

Він також поскаржився, відповідно до статті 10 (свобода вираження поглядів) на рішення національних судів щодо притягнення до відповідальності за наклеп.

ЄСПЛ встановив порушення частини 1 статті 6 Євроконвенції та порушення статті 10 – щодо рішення українських суддів стосовно заяв і фотографії у статтях.

Суд у Страсбурзі постановив виплатити скаржнику 4 тис. євро компенсації за моральну шкоду.

Законопроект про кремацію та біопоховання пропонують схвалити за основу

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендує Верховній Раді прийняти за основу з урахуванням пропозицій Комітету проект Закону № 8248 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення сфери поховання.

Його метою є дерегуляція підприємницької діяльності в сфері ритуальних послуг; створення здорового конкурентного середовища серед суб’єктів господарської діяльності, що надають ритуальні послуги; розвиток такого виду поховання, як кремація, відповідно до європейського досвіду; створення умов для отримання якісних ритуальних послуг за економічно обґрунтованими цінами.

Проектом, зокрема, пропонується:

розширити термінологію у сфері поховання;

для економії земельних ресурсів запровадити біопоховання;

створити конкурентне середовище у сфері надання ритуальних послуг; упорядкувати питання землевідведення, а також створити сприятливі умови для будівництва нових крематоріїв;

встановити кримінальну відповідальність за використання з метою, не передбаченою законодавством, чи самовільне використання кладовищенських та колумбарних споруд, що використовуються для церемонії поховання та поминання померлих, намогильних споруд, склепів, урн з прахом, могил або вчинення інших дій, що мали на меті зневажити родинну чи суспільну пам’ять про померлого, продемонструвати зневажливе ставлення до місця для поховання та суспільних, релігійних принципів і традицій в цій сфері тощо.

Відповідні зміни передбачається внести до Кримінального кодексу та Закону України «Про поховання та похоронну справу».

Члени Комітету під час обговорення висловили зауваження до проекту і за результатами розгляду ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу з урахуванням висловлених пропозицій.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право donum auctoris Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право
Так співпало – трагічні події під Павлополем, загибель чотирьох українських захисників, які все, що бачили та відчу...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика