Оскарження рішень органів місцевого самоврядування
НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: підвищення соцвиплат, реєстрація нових судів, кваліфоцінювання суддів, обмеження у винагороді адвокатам БПД, закон про аліменти, зміни у правилах перетину кордону дітьми

07.07.2018 / 09:00
1213
+A
-a

Найголовніше за тиждень: підвищення соцвиплат, реєстрація нових судів, кваліфоцінювання суддів, обмеження у винагороді адвокатам БПД, закон про аліменти, зміни у правилах перетину кордону дітьми

З 1 липня змінилися розміри соцвиплат

З 1 липня 2018 року встановлено нові розміри прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку 1777 гривень на місяць.

Для основних соціальних і демографічних груп населення встановлюються такі показники:

для дітей віком до 6 років: з 1 липня −1559 грн;

для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 липня − 1944 грн;

для працездатних осіб: з 1 липня – 1841 грн;

для осіб, які втратили працездатність: з 1 липня − 1435 грн.

Проте станом на 1 липня 2018 року мінімальна заробітна плата не зміниться та складе у місячному розмірі – 3723 грн., у погодинному розмірі − 22,41 грн.

Разом з підвищенням прожиткового мінімуму зросли і суми соціальних допомог.

Індексації підлягає зарплата працівників у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. З 01.07.2018 р. індексації підлягає зарплата працівників у розмірі 1 841 грн.

Розмір аліментів у липні 2018 р. становитиме: для дітей у віці до 6 років не менше 779,5 грн, а для дітей у віці від 6 до 18 років — 972 грн.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю в липні 2018 р. — 7 364 грн.

З 01.07.2018 р. допомога у зв’язку з вагітністю та пологами не може бути меншою, ніж 460,25 грн.

З 01.07.2018 р. для дітей до шести років максимальний розмір допомоги становить 1 559 грн, від 6 до 18 років — 1 944 грн, від 18 до 23 років (якщо дитина навчається на стаціонарі) — 1 841 грн.

Також з 1 липня перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням соціальних стандартів відбудеться для трьох категорій осіб: донори, ті, в кого немає достатнього стажу, а також невелика кількість громадян, у кого обчислена пенсія перевищує 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

В Україні зареєстрували 9 нових судів

У рамках судової реформи триває реєстрація нових судів у регіонах.

Так, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань зареєстровано ще дев’ять нових судів: Дергачівський окружний суд Харківської області, Одеський апеляційний суд, Пустомитівський окружний суд, Переяслав-Хмельницький окружний суд Київської області, Чугуївський окружний суд Харківської області, Хмельницький окружний господарський суд, Житомирський окружний господарський суд, Великоолександрівський окружний суд, Краматорський міський суд Донецької області.

При цьому Дергачівський районний суд Харківської області,  Апеляційний суд Одеської області, Миколаївський районний суд Львівської області, Пустомитівський районний суд Львівської області, Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області,  Чугуївський міський суд Харківської області, господарський суд Хмельницької області, господарський суд Житомирської області, Великоолександрівський районний суд Херсонської області, Краматорський міський суд Донецької області продовжать здійснювати правосуддя до початку роботи новоутворених судів.

Новоутворені суди почнуть свою роботу з дня, визначеного  у повідомленнях голів відповідних судів про початок їх роботи, розміщених у газеті "Голос України".

Адвокатам БПД обмежили розмір винагороди

Кабінет Міністрів України обмежив граничний розмір винагороди адвокатам, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, залежно від виду/стадії провадження/процесу та їх тривалості.

Так, кількість винагороди не може перевищувати (у розмірах прожиткового мінімуму) у разі, коли тривалість стадії процесу не перевищує або становить один рік:

досудове розслідування – 7,5; у суді першої інстанції – 15,5, у суді апеляційної інстанції – 8, у суді касаційної інстанції – 9;

стадія провадження у суді під час представництва інтересів клієнта: першої інстанції – 10, апеляційної інстанції – 5,5, касаційної інстанції – 6, перегляд рішень за нововиявленими чи виключними обставинами – 5,5.

У разі коли тривалість стадії процесу перевищує один рік:

досудове розслідування – 9,5; у суді першої інстанції 19,5, у суді апеляційної інстанції – 10, у суді касаційної інстанції – 11,5;

стадія провадження у суді під час представництва інтересів клієнта: першої інстанції – 13, апеляційної інстанції – 6,5, касаційної інстанції – 7,5, перегляд рішень за нововиявленими чи виключними обставинами – 6,5.

Окрім того, змінено розрахунок оплати за підготовку та подання процесуальних документів з урахуванням змін до процесуальних кодексів і оптимізовано значення низки заохочувальних коефіцієнтів.

Кваліфікаційне оцінювання пройшов 81 суддя

Вища кваліфікаційна комісія суддів України визначила результати кваліфікаційного оцінювання 111 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді.

За його результатами відповідність займаній посаді підтвердили 81 суддя Дніпропетровського апеляційного господарського суду, Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, Дніпропетровського окружного адміністративного суду, Львівського апеляційного господарського суду, Львівського апеляційного адміністративного суду, Одеського апеляційного господарського суду, Одеського апеляційного адміністративного суду, Рівненського апеляційного господарського суду, Донецького апеляційного господарського cуду, Харківського апеляційного адміністративного суду, Житомирського апеляційного адміністративного суду, Київського окружного адміністративного суду та ін.

Водночас кваліфікаційне оцінювання не склали суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Роман Барановський і суддя Київського окружного адміністративного суду Сергій Лапій, суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Лариса Зуєва, суддя Донецького апеляційного господарського суду Ірина Москальова,  суддя Львівського апеляційного господарського суду Роман Марко.

Рада прийняла Закон про посилення відповідальності за несплату аліментів

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання».

Закон збільшує мінімальний розмір аліментів до прожиткового мінімуму. Ще одна новація - якщо аліменти не сплачуються більше року, то їхній розмір збільшується на 20%. Якщо борг понад 2 роки - на 30%, понад 3 роки - на 50%.

Також документ передбачає призначення суспільно корисних робіт при несплаті аліментів протягом 3 місяців. Якщо ж протягом року знову накопичується аліментний борг, то призначаються суспільно корисні роботи на строк від 240 до 360 годин.

Особи, які матимуть намір входити до складу Кабінету Міністрів України, займати посади державної служби категорії «А та Б», заступників міністра, а також реєструватися кандидатами у народні депутати і депутати місцевих рад, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців. Також передбачається звільнення чиновників, які мають заборгованість більше 12 місяців.

Батьків або осіб, які їх замінюють, що будуть ухилятися від виконання забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, каратимуть попередженням або накладенням штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років адміністративного правопорушення, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо неповнолітні вчинять злочин, відповідальність за який передбачена Кримінальним кодексом України і якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, то їхніх батьків штрафуватимуть на суму від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини, тягне за собою накладення штрафу від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Окрім того, запроваджується автоматизований арешт коштів боржника за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України за погодженням з Національним банком України, притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від суспільно корисних робіт і обов’язок засуджених працювати, щоб забезпечити сплату аліментів.

Уряд вніс зміни до правил перетину кордону дітьми

Відтепер громадяни України, які не досягли 16-річного віку, можуть виїжджати за кордон до закінчення терміну дії їхнього проїзного документа.

Уряд підтримав певні зміни щодо спрощення процедури виїзду за кордон окремих категорій громадян України, які не досягли 16-річного віку. Пропозиції опрацьовувалися експертами прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України».

Відтепер лібералізовано вимоги щодо виїзду за кордон дітей у разі їх самостійної подорожі літаками. Змінами батькам надається право доручати супровід дітей, які подорожуватимуть повітряним транспортом, членам екіпажу літаків відповідно до вимог Міжнародної організація цивільної авіації.

Крім того, уточнено термін дії проїзного документа дитини. Зокрема, громадяни України, які не досягли 16-річного віку, можуть виїжджати за кордон до закінчення терміну дії їхнього проїзного документа. Тобто він чинний протягом строку, на який він виданий державним органом.

На окрему увагу заслуговує приведення у відповідність до європейського законодавства перетинання кордону дітьми, народжених за межами України. Тепер для перетину державного кордону цією категорією неповнолітніх громадян України, які прямують у супроводі одинокої матері, достатньо мати паспортний документ і свідоцтво про народження, видане компетентними органами іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини та завірене встановленим порядком.

Прийняті зміни вступлять в силу з дня офіційного опублікування постанови.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань Феміда Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань
Суддя-спікер Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області В’ячеслав Мазуренко розповів ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
ЗАХОДИ
06.02.2019 08:30:00 - Legal Banking Forum 2019
19.02.2019 13:00:00 - Насіннєвий форум 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика