Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

НБУ впорядкував діяльність кредитних посередників

19.06.2017 / 13:50
1207
+A
-a

НБУ впорядкував діяльність кредитних посередників

Нацбанк прийняв постанову від 8 липня 2017 року № 50 «Про впорядкування діяльності кредитних посередників у сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг».

Цим документом затверджено Положення про встановлення вимог до кредитних посередників банків та їх діяльності у сфері споживчого кредитування та Положення про надання банками Національному банку України інформації про укладені договори у сфері споживчого кредитування та ведення переліку кредитних посередників.

Зокрема, положення розроблено відповідно до Законів України «Про Національний банк України», «Про банки і банківську діяльність», «Про споживче кредитування» та встановлює організаційно-правові засади діяльності кредитних посередників з надання посередницьких послуг у сфері споживчого кредитування в інтересах кредитодавців - банків, філій іноземних банків (далі - банки), а також порядок залучення банками посередників у сфері споживчого кредитування.

Серед вимог до банку, який укладає договір із кредитним посередником, зазначається, що такий банк установлює посередницькі відносини у сфері споживчого кредитування з кредитним посередником на підставі договору, укладеного відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України, з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про споживче кредитування" (далі - посередницький договір). Затверджено обов’язковий перелік даних, яких повинен включати такий договір.

Крім того, на банк покладено обов’язок розробити та затвердити рішенням уповноваженого органу внутрішньобанківське положення у сфері споживчого кредитування. Також затверджено перелік інформації, яка повинна міститись в ньому.

Відповідність внутрішньобанківського положення у сфері споживчого кредитування вимогам цього Положення є предметом оцінки Національним банком.

Банк подає належним чином завірену копію внутрішньобанківського положення у сфері споживчого кредитування Національному банку на його запит, а також уповноваженим працівникам Національного банку під час здійснення інспекційної перевірки.

Банк розміщує у вільному доступі та забезпечує актуалізацію інформації про кредитного посередника, з яким укладено посередницький договір, на власній веб-сторінці із забезпеченням можливості її перегляду.

Кредитний посередник зобов'язаний дотримуватися вимог внутрішньобанківського положення у сфері споживчого кредитування та посередницького договору.

Кредитний посередник має право розпочати діяльність із надання посередницьких послуг у сфері споживчого кредитування в інтересах банку після оприлюднення банком інформації про кредитного посередника на своїй веб-сторінці.

Крім того, встановлено відповідальність за порушення у сфері кредитного посередництва.

Положення про ведення переліку визначає порядок надання інформації банками, філіями іноземних банків Національному банку України про укладені між банками та кредитними посередниками договори у сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг та ведення Національним банком переліку кредитних посередників у сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг.

Національний банк повідомляє банк про включення інформації про кредитного посередника та посередницький договір до Переліку шляхом надсилання квитанції з номером запису в Переліку, якщо у файлі-повідомленні помилок немає. Встановлені вимоги до такого повідомлення.

Кредитний посередник має право розпочати надання посередницьких послуг у сфері споживного кредитування в інтересах банку-кредитодавця тільки після його включення до Переліку, отримання банком квитанції від Національного банку з номером запису в Переліку та оприлюднення банком-кредитодавцем інформації про кредитного посередника на своїй веб-сторінці відповідно до нормативно-правового акта Національного банку з питань установлення вимог до кредитних посередників та їх діяльності у сфері споживчого кредитування.

Національний банк у разі порушення вимог цього Положення має право застосувати до банку, його посадових осіб заходи впливу відповідно до статті 73 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та нормативно-правових актів Національного банку, які визначають порядок їх застосування.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і економіка в українських реаліях donum auctoris Право і економіка в українських реаліях
Економіка держави є залежною від соціальних інститутів, серед яких право відіграє важливу, а інколи вирішальну роль
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
25
26 27 28 29 30 1 2
ЗАХОДИ
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика