НовиниУкраїна

НБУ затвердив нові правила захисту приміщень НФУ

19.10.2017 / 17:55
1155
+A
-a

НБУ затвердив нові правила захисту приміщень НФУ

Національній банк України своєю постановою затвердив нові Правила з організації захисту приміщень небанківських фінансових установ в Україні (Постанова № 100).

Правила безпосередньо встановлюють мінімальні вимоги до захисту приміщень небанківських фінансових установ в Україні, що отримали від Національного банку України генеральну ліцензію на здійснення діяльності з обміну валют або інших фінансових послуг, які передбачають використання готівки в  національній та іноземних валютах, та їх структурних підрозділів, розташованих на території України (далі – НФУ). Захист приміщень НФУ забезпечується технічним станом та організацією охорони цих приміщень.

НФУ зобов’язана визначити перелік потрібних приміщень НФУ та їх обладнання залежно від виду операцій, що здійснюються НФУ, та специфіки її роботи з метою забезпечення безпечної роботи працівників НФУ і схоронності цінностей.

НФУ зобов’язана обладнати засобами інженерно – технічного укріплення зовнішні вікна приміщень, у яких здійснюються операції із цінностями.

НФУ також зобов’язана виключити можливість спостерігання клієнтами і особами, робота яких не пов’язана із цінностями, за переміщенням цінностей і роботою з ними працівників НФУ, а також перетинання шляхів пересування клієнтів і транспортування цінностей у приміщеннях НФУ. Це забезпечується планувальними рішеннями приміщень НФУ та/або організаційними заходами та/або застосуванням електронного й електромеханічного обладнання систем контролю доступу.

Крім того встановлені до організації охорони приміщень НФУ. Так, зокрема, НФУ зобов’язана обрати вид охорони приміщень НФУ залежно від обсягів цінностей, місця розташування приміщень НФУ, строку зберігання цінностей та інших чинників, що впливають на організацію охорони приміщень НФУ.

НФУ зобов’язана організувати охорону приміщень НФУ із залученням власної служби охорони та/або суб’єкта охорони.

НФУ зобов’язана в разі збільшення обсягів цінностей уживати додаткових заходів щодо посилення охорони, технічного стану приміщень НФУ, інших заходів за умови виконання вимог цих Правил під час роботи із цінностями для протидії злочинним посяганням.

В частині вимог до обладнання приміщень НФУ системою тривожної сигналізації НФУ зобов’язана обладнати сховище, сейф, що використовується як сховище, кодовим пристроєм керування приймально-контрольними приладами (далі – ПКП) установлення під охорону та зняття з-під охорони рубежів охоронної сигналізації.

НФУ зобов’язана обладнати сповіщувачами ручної системи тривожної сигналізації, що цілодобово підключені до пульта централізованого спостереження суб’єкта охорони приміщення сховища, передсховища, шляхи транспортування цінностей, робоче місце касира, пост охорони НФУ. Сповіщувачі ручної системи тривожної сигналізації встановлюються в місцях, непомітних для сторонніх осіб, і мають забезпечувати зручність подання сигналів тривоги в будь-яких ситуаціях

Небанківські фінансові установи, які до набрання чинності цією постановою подали пакет документів для отримання генеральної ліцензії на здійснення діяльності з обміну валют або інших фінансових послуг, які передбачають використання готівки в національній та іноземних валютах або отримали генеральну ліцензію на здійснення діяльності з обміну валют або інших фінансових послуг, які передбачають використання готівки в національній та іноземних валютах, інформація про котрі внесена Національним банком України до реєстру приміщень, у яких здійснюється діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг, які передбачають використання готівки в національній та іноземних валютах із датою відкриття їх структурних підрозділів до набрання чинності цією постановою зобов’язані до 01 квітня 2018 року забезпечити відповідність приміщень цим правилам.

Попередні правила втратили чинність. 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і економіка в українських реаліях donum auctoris Право і економіка в українських реаліях
Економіка держави є залежною від соціальних інститутів, серед яких право відіграє важливу, а інколи вирішальну роль
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
25
26 27 28 29 30 1 2
ЗАХОДИ
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика