Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Кількість позовів до Пенсійного фонду зросте через прийняття пенсійної реформи

25.10.2017 / 14:32
1846
+A
-a

Кількість позовів до Пенсійного фонду зросте через прийняття пенсійної реформи

Кількість позовів до Пенсійного фонду зросте у зв’язку з прийняттям нового закону про пенсійне забезпечення. Таку думку висловили у Самарському районному суді Дніпропетровська.

Зокрема, у Самарському райсуді констатують про постійне збільшення позовів до Пенсійного фонду, однак така тенденція спостерігається по всій Україні.

Найбільше позовів подається щодо призначення пенсії на пільгових умовах та поновлення виплати пенсії на пільгових умовах.

Йдеться про пенсії, які призначаються громадянам відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» від  24.06.2016  №461, де Список №1 – виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах,  а Список №2  – виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Відповідно до статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи. Тільки у разі якщо такі відомості відсутні у трудовій книжці для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати уточнюючі довідки з місця роботи.

В усіх справах, які розглядав Самарський суд, було визнано протиправними, оскільки трудові книжки громадян містили всі необхідні дані, необхідні для призначення пільгової пенсії, а вимога надавати додаткові підтверджуючі документи –  незаконною.

При розгляді справ даної категорії судом було встановлено порушення з боку органів Пенсійного фонду  п. 3 Порядку застосування списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні пенсії за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року № 383, щодо застосування списків, чинних на період роботи особи. Відповідно до п. 3 вищезазначеного Порядку до пільгового стажу зараховують весь період роботи на відповідних посадах або за професіями, незалежно від дати їх внесення до Списків. Отже,  було порушено ст. 22 Конституції України, в якій зазначено, що права і свободи громадян не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасованими. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Тенденцію до збільшення кількості позовів у суді пояснюють негативною практикою відмови у призначенні пенсії на пільгових умовах, що склалася у Пенсійному фонді, а це, у свою чергу, змушує громадян звертатись за захистом своїх порушених прав до суду.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика