НовиниУкраїна

НКРЕКП готує зміни до Закону «Про публічні закупівлі»

04.09.2016 / 09:03
2750
+A
-a

НКРЕКП готує зміни до Закону «Про публічні закупівлі»

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, готує звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Комітету Верховної Ради з питань економічної політики щодо необхідності внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі».

Як інформує сайт Комісії, змінами пропонується врегулювати положення Закону щодо:

- викладення видів діяльності в окремих сферах господарювання відповідно до діючого законодавства, зокрема Закону України «Про ринок природного газу», «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про питну воду та питне водопостачання»;

- обов’язку проведення процедур, передбачених Законом при укладенні договорів  генерального підряду;

- зменшення суми вартості предмета закупівлі, при якій дозволяється здійснювати закупівлю без використання електронної системи закупівель;

- визначити відповідальність замовників, зокрема суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за невиконання вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

«Комісія підготує відповідне звернення до зазначених органів державної влади щодо необхідності внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щоб системно врегулювали ці проблемні питання», – заявив Голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Окрім того, Нацкомісія прийняла рішення про неврахування з 1 вересня 2016 року як цільового використання сум коштів, передбачених структурою тарифів на виконання інвестиційних програм та інші матеріальні витрати на забезпечення провадження ліцензійної діяльності, які були витрачені ліцензіатами на закупівлю товарів, послуг без дотримання принципів здійснення закупівель. 

«Зокрема: якщо вартість предмета закупівлі товарів, послуг дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень без використання електронної системи «ProZorro»; якщо вартість предмета закупівлі товарів, послуг менше 1 мільйона гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень без використання електронної системи «ProZorro», або шляхом звітування про укладені договори в системі електронних закупівель», – ідеться у рішенні.

Таке рішення було прийнято задля удосконалення використання електронної системи «ProZorro» ліцензіатами Комісії. Регулятор проаналізував положення Закону України «Про публічні закупівлі» і виявив системні проблеми практичного виконання Закону ліцензіатами:

неповне використання ліцензіатом процедур закупівель, передбачених Законом;

у зв’язку з некоректним визначенням у Законі терміну «замовник» – невизнання деякими ліцензіатами, що дія Закону поширюється на їх діяльність;

непрозорість закупівлі при укладенні договорів генерального підряду;

номінальне виконання вимог Закону шляхом використання процедури звітування;

недотримання принципів здійснення закупівель, зокрема щодо добросовісної конкуренції серед учасників; максимальної економії та ефективності; відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель; недискримінації учасників; об'єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій; запобігання корупційним діям і зловживанням;

відсутність чітко визначеної Законом відповідальності суб’єкта господарювання за невиконання вимог Закону.

Нагадаємо, з метою забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвитку добросовісної конкуренції, 25 грудня 2015 року прийнятий Закон України «Про публічні закупівлі».

До замовників відповідно до цього Закону належать, зокрема, суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, у тому числі у сферах, державне регулювання яких здійснюється НКРЕКП. На цих замовників дія  цього Закону поширюється з 1 квітня 2016 року.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи можуть бути в Україні ефективними  антикорупційні органи? donum auctoris Чи можуть бути в Україні ефективними антикорупційні органи?
Ефективність будь-якого державного інституту, у тому числі правоохоронних органів, полягає у досягненні мети, яка...
Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань Феміда Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань
У межах спільної наради суддів Касаційного адміністративного суду за участю голів апеляційних та окружних адмініс...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
17 18
19 20 21 22
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
23 24 25
26 27 28
28.03.2018 19:00:00 - US securities law: Deep dive
29 30 31 1
ЗАХОДИ
16.03.2018 09:00:00 - I Судовий форум ААУ
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
28.03.2018 19:00:00 - US securities law: Deep dive
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика