Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Омбудсмен просить Верховний Суд роз’яснити окремі аспекти судової практики при розгляді адмінпорушень

07.03.2018 / 16:17
403
+A
-a

Омбудсмен просить Верховний Суд роз’яснити окремі аспекти судової практики при розгляді адмінпорушень

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Голови Верховного Суду щодо неоднакової судової практики при розгляді адмінпорушень.

У своєму зверненні Омбудсман нагадує про те, що уповноважені особи Секретаріату обмудсмена та його представники здійснюють повноваження щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, зокрема, передбачені статтею 188-40 (невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини) та статтею 212-3 КУпАП (порушення права на інформацію та права на звернення).

Аналіз судових рішень про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення вказаних правопорушень свідчить про неоднаковий підхід судів щодо встановлення вини особи у разі спливу строку для накладення стягнення.

Так, поширеною є судова практика закриття провадження у зв’язку із закінченням строків накладення стягнення без встановлення вини особи.

Водночас, існує протилежна судова практика, відповідно до якої суд, розглядаючи справу про притягнення до адміністративної відповідальності, в залежності від встановленого має прийняти рішення про винність чи невинність осіб, що притягуються до відповідальності, і тільки після розгляду справи по суті приймати відповідне рішення про відмову в накладенні на винного адміністративного стягнення у зв’язку із закінченням строків, передбачених статтею 38 КУпАП.

Крім того, практика виконання повноважень працівниками Секретаріату у вказаній сфері також виявила неоднаковий підхід апеляційних судів щодо вирішення питання про наявність права Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини оскаржувати постанови суду, винесені у справах про притягнення до адміністративної відповідальності на підставі складених працівниками Секретаріату протоколів.

«Наявність такої неоднакової судової практики тлумачення відповідних положень КУпАП негативно впливає на передбачуваність застосування закону щодо притягнення до адміністративної відповідальності та створює юридичну невизначеність щодо належного порядку здійснення мною та уповноваженими працівниками Секретаріату відповідних повноважень», – наголошується у зверненні Уповноваженого.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 13, 22 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» Валерія Лужковська вимагає, аби Верховний Суд проаналізував відповідну судову практику, за результатами якого надати роз’яснення стосовно:

1) необхідності встановлення судами вини (невинуватості) особи під час закриття провадження у справі про адміністративні правопорушення у зв’язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності;

2) наявності (відсутності) в Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини права на апеляційне оскарження постанов судів у справах про адміністративні правопорушення, які розглядались на підставі протоколів про адміністративні правопорушення, складених уповноваженими працівниками Секретаріату.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правопорядок і парамілітарні формування donum auctoris Правопорядок і парамілітарні формування
Правопорядок є однією з надскладних і надважливих категорій, які характеризують власне право і його буття
Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань Феміда Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань
У межах спільної наради суддів Касаційного адміністративного суду за участю голів апеляційних та окружних адмініс...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
17 18
19 20 21 22
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
ЗАХОДИ
16.03.2018 09:00:00 - I Судовий форум ААУ
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика