НовиниУкраїна

Окружний адмінсуд відкидає звинувачення Нацбанку щодо неправомірності прийнятих рішень

28.04.2016 / 15:37
3854
+A
-a

Окружний адмінсуд відкидає звинувачення Нацбанку щодо неправомірності прийнятих рішень

Окружний адміністративний суд міста Києва оприлюднив заяву у відповідь на звинувачення Нацбанку стосовно прийнятих в ОАСК рішень. Суд наголошує на неприпустимості подібних дій з боку органів державної влади, політиків та посадових осіб, які демонструють упереджене ставлення до судової влади.

У зв’язку із публічними заявами Національного банку України щодо нібито неправомірності прийняття рішення у справі ПАТ КБ «Союз», Окружний адміністративний суд міста Києва повідомляє , що 28 березня 2016 року суддями Окружного адмінсуду міста Києва було постановлено рішення про визнання протиправною та скасування постанови НБУ від 15 березня 2016 р. «Про відкликання банківської постанови та ліквідацію ПАТ КБ «Союз». При розгляді справи у відкритому судовому засіданні, проаналізувавши надані документи і матеріали, заслухавши думки сторін,  всебічно і повно дослідивши фактичні обставини, на яких ґрунтувався позов, судом було встановлено,  що оскаржувана постанова була прийнята Національним банком України з порушенням вимог обґрунтованості, неупередженості,  пропорційності та за відсутності правових підстав.

Національний банк України, застосовуючи вільне трактування законодавства виключно на свою користь, штучно створив передумови для застосування ст. 77 Закону «Про банки і банківську діяльність», якою визначено підстави для відкликання банківської ліцензію з ініціативи НБУ, та вийшов за межі своїх прав, визначених Конституцією та ЗУ «Про Національний банк України». Відтак, оскаржувана постанова НБУ від 15 березня 2016 р. «Про відкликання банківської постанови та ліквідацію ПАТ КБ «Союз» була скасована як протиправна. 26 квітня 2016 року рішення Окружного адміністративного суду міста Києва набрало законної сили.

Однак Національний банк України, ігноруючи наведені приписи обов’язкових до виконання положень законодавства протиправно та безвідповідально вирішує вдатись до публічної критики ухваленого судом рішення.

У цьому випадку, крім наведеного, має місце і порушення вимог положень ЗУ «Про запобігання корупції» в частині виконання правил етичної поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави, якими чітко передбачено неухильне дотримання неупередженості та компетентності у своїй діяльності.

Також необхідно звернути увагу на приписи Загальних правил поведінки державного службовця, що затверджені наказом Головного управління державної служби України від 04 серпня 2010 року № 214 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2010 року за № 1089/18384, відповідно до яких державний службовець має дбати про позитивний авторитет органів державної влади і державної служби в цілому, дорожити своїм ім'ям та статусом, зобов’язаний не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам суспільства та держави чи негативно вплинути на його репутацію.

Окружний адміністративний суд міста Києва наголошує на неприпустимості подібних дій з боку органів державної влади, політиків та посадових осіб, які демонструють суспільству не лише ігнорування діючого законодавства, але і упереджене ставлення до судової влади.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Процесуальні війни: піррові перемоги на тлі розпаду donum auctoris Процесуальні війни: піррові перемоги на тлі розпаду
Бажання отримати перевагу у бізнесових  конфліктах або ж навіть у політичному протистоянні ча...
Трагедія однієї сім'ї Справа Трагедія однієї сім'ї
Кожна судова справа – це історія, історія окремих людей або й цілих сімей, історія про кохання та зраду, історія ...
Грудень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
ЗАХОДИ
16.12.2017 09:00:00 - Технології та право
Опитування
  • Що найбільш негативно впливає на рівень довіри до суду в Україні?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика