НовиниУкраїна

Оприлюднено доопрацьований проект Концепції реформування юридичної освіти

27.05.2019 / 13:05
1105
+A
-a

Оприлюднено доопрацьований проект Концепції реформування юридичної освіти

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення доопрацьований проект Концепції реформування юридичної освіти, мета якої – створення умов для модернізації змісту юридичної освіти.

Проект напрацьовано разом з Міністерством юстиції України. До роботи над проектом Концепції також були залучені представники закладів вищої освіти, громадських організацій, а також експерти міжнародних програм з реформування юридичної освіти в Україні.

Зауваження та пропозиції до проекту Концепції можна надсилати до 7 червня 2019 року на електронну адресу: pyzhov@mon.gov.ua».

Проект передбачає, що вища юридична освіта – вища освіта, здобута за спеціальностями «Право» і «Міжнародне право».

Правник – особа, яка завершила навчання в правничій школі та успішно пройшла атестацію випускників, включаючи складання Єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів ступеня магістра права

Той, хто хоче здобути юридичну освіту, на основі повної загальної середньої освіти за результатами зовнішнього незалежного оцінювання із чотирьох предметів (українська мова і література, історія України, математика та іноземна мова), вступає на освітню програму підготовки бакалавра за галуззю знань 08 «Право».

Для вступу конкурсний бал має становити не менше 150.

«Нормативні програмні результати навчання та компетентності забезпечуються дисциплінами навчальної програми в обсязі 180 кредитів ЄКТС. Решта 60 кредитів ЄКТС визначаються закладом вищої освіти та можуть бути спрямовані на спеціалізацію, зокрема – для продовження освіти за спеціальностями 081 «Право» або 082 «Міжнародне право»», – йдеться у документі.

Вступ на навчання на магістерському рівні здійснюється за результатами єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту з іноземної мови.

Випускники правничих шкіл повинні володіти достатнім обсягом практичних навичок, який дозволить їм ефективно здійснювати професійну діяльність. До навчальних планів правничих шкіл включаються дисципліни, які формують такі навички, причому їх обсяг має поступово збільшуватися.

Освітні програми та навчальні плани мають розроблятися з залученням представників правничих спільнот та повинні відображати процеси та тенденції, що мають місце в правозастосуванні, а саме використання та огляд рішень національних та міжнародних судів, зокрема, практики Європейського суду з прав людини, її включення в освітній процес відповідно до рекомендацій Ради Європи.

Освітні програми з підготовки правників мають передбачати поглиблене вивчення іноземних мов, зокрема офіційних мов Ради Європи.

Обов’язковою складовою освітнього процесу підготовки здобувачів вищої юридичної освіти є практична підготовка. Для виконання цього ключового завдання обсяг практичної підготовки має складати не менше 30 кредитів ЄКТС.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика