Відкрити фірму в Польщі
НовиниУкраїна

Підприємства протягом 3-х років зможуть провести позасудову реструктуризацію

15.06.2016 / 09:15
4917
+A
-a

Підприємства протягом 3-х років зможуть провести позасудову реструктуризацію

Верховна Рада України прийняла Закон «Про фінансову реструктуризацію», який передбачає добровільну фінансову реструктуризацію боргів підприємств України та їх досудову санацію.

Реструктуризація буде здійснюватися за принципом добровільності і врахування інтересів усіх кредиторів і боржника.

Закон встановлює, що фінансова реструктуризація здійснюється на основі договору.

Процедура фінансової реструктуризації проводиться без звернення до суду шляхом переговорів між боржником, його пов’язаними особами та залученими кредиторами щодо реструктуризації грошових зобов’язань перед такими кредиторами.

У разі прийняття рішення про проведення спільної процедури фінансової реструктуризації розробляється план реструктуризації боржником (боржниками) разом із кредиторами, що є пов’язаними особами боржника (за наявності), залученими кредиторами та інвесторами (за наявності), який повинен містити:

1) суми та умови проведення боржником виплат за вимогами залучених кредиторів;

2) суми та умови проведення боржником виплат за вимогами кредиторів, що є пов’язаними особами боржника (за наявності);

3) суми та умови сплати боржником зобов’язань за податками, зборами та іншими обов’язковими платежами, які здійснюються на умовах, встановлених Законом (за наявності);

4) умови участі інвесторів у плані реструктуризації (за наявності);

5) умови відкриття боржником банківського (банківських) рахунка (рахунків) у визначеному сторонами банку (банках), на який (які) переказуються кошти від продажу майна боржника виключно для цілей погашення його заборгованості перед залученими кредиторами;

6) інформацію про порядок погашення заборгованості перед іншими кредиторами боржника, які не беруть участі у процедурі фінансової реструктуризації;

7) умови отримання фінансування боржником (за потреби);

8) порядок проведення реструктуризації, в тому числі перелік договорів, які повинні бути підписані та/або змінені для завершення реструктуризації грошових зобов’язань та/або господарської діяльності боржника, та строки підписання таких договорів;

9) порядок здійснення контролю за виконанням плану реструктуризації;

10) умови та наслідки розірвання плану реструктуризації;

11) інші умови.

У разі якщо у процедурі фінансової реструктуризації виникає спір, залучений кредитор має право звернутися для його вирішення до арбітражу шляхом подання повідомлення про спір. Розгляд спору здійснюється згідно з арбітражним регламентом.

У разі якщо на дату початку процедури фінансової реструктуризації до господарського суду подана заява про порушення провадження у справі про банкрутство боржника, залучений кредитор або боржник має право до прийняття судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство подати клопотання про зупинення процедури банкрутства.

У такому разі суд зупиняє розгляд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство до дня завершення процедури фінансової реструктуризації.

Якщо ж за результатами процедури фінансової реструктуризації не був затверджений план реструктуризації боржника, то поновлює розгляд заяви про порушення провадження у справі про банкрутство.

З дня початку проведення процедури фінансової реструктуризації вводиться мораторій на виконання боржником вимог залучених кредиторів і пов’язаних осіб боржника та на здійснення заходів з виконання цих вимог, у тому числі зупинення перебігу строку пред’явлення вимоги до поручителів.

Мораторій діє до завершення процедури фінансової реструктуризації і його загальний строк не може перевищувати 180 днів.

Протягом дії мораторію забороняється:

1) виконувати боржнику вимоги кредиторів, за винятком випадків, коли таке виконання вимог погоджено залученими кредиторами (крім пов’язаних осіб) та боржником як частина порядку проведення звичайної господарської діяльності у період проведення переговорів;

2) примусово звертати стягнення на майно боржника та майно, передане третіми особами в забезпечення виконання зобов’язань боржника перед залученими кредиторами, на підставі виконавчих документів, а також на підставі виконавчого напису нотаріуса або шляхом будь-яких інших позасудових способів звернення стягнення;

3) укладати угоди про заставу чи іпотеку майна боржника, крім випадків, коли укладення таких угод необхідне для отримання фінансування під час проведення процедури фінансової реструктуризації відповідно до Закону;

4) вчиняти дії з метою отримання у володіння майна боржника чи отримання контролю над майном боржника, в тому числі шляхом укладення будь-яких договорів;

5) зараховувати зустрічні однорідні вимоги;

6) відчужувати, в тому числі реалізовувати, та примусово звертати стягнення на необоротні активи боржника, які не є предметом застави (іпотеки) на дату початку процедури реструктуризації, на підставі виконавчих документів, а також на підставі виконавчого напису нотаріуса або шляхом будь-яких інших позасудових способів звернення стягнення.

Також протягом дії мораторію не нараховується неустойка (штраф, пеня) або інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов’язань із задоволення боржником будь-яких вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності та будь-якого іншого строку, у тому числі строку на пред’явлення вимоги до поручителів.

На період дії Закону передбачено особливий податковий режим при оподаткуванні окремих операцій, пов’язаних з проведенням процедури фінансової реструктуризації та захист від визнання правочинів недійсними.

Як зазначають депутати, закон має допомогти банкам і частині підприємств України провести позасудову реструктуризацію проблемних кредитів. У Нацбанку переконані, що прийняття Закону сприятиме зміцненню банківської системи та відновленню довіри з боку населення. Так, регулятор вважає, що Закон про фінансову реструктуризацію дозволить конвертувати 25% корпоративних боргів. При цьому мова йде виключно про життєздатні підприємства.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи можуть бути в Україні ефективними  антикорупційні органи? donum auctoris Чи можуть бути в Україні ефективними антикорупційні органи?
Ефективність будь-якого державного інституту, у тому числі правоохоронних органів, полягає у досягненні мети, яка...
Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань Феміда Новий Кодекс адміністративного судочинства: позиція суддів Верховного Суду з проблемних питань
У межах спільної наради суддів Касаційного адміністративного суду за участю голів апеляційних та окружних адмініс...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
17 18
19 20 21 22
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
23 24 25
26 27 28
28.03.2018 19:00:00 - US securities law: Deep dive
29 30 31 1
ЗАХОДИ
16.03.2018 09:00:00 - I Судовий форум ААУ
16.03.2018 10:00:00 - Win-Win PR з клієнтом
22.03.2018 10:30:00 - English Law Day Forum in Kyiv
28.03.2018 19:00:00 - US securities law: Deep dive
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика