НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

04.02.2017 / 09:00
1928
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

Вища рада правосуддя відновить розгляд дисциплінарних справ

Вища Рада правосуддя сформувала три дисциплінарні палати, визначилася з їх складом та секретарями. Дисциплінарні палати тепер зможуть продовжити розгляд дисциплінарних справ щодо суддів, які не розглядалися з жовтня 2016 року, та нових скарг, які надійшли на суддів.

За словами Голови Вищої ради правосуддя, лише з Вищої кваліфікаційної комісії України, до повноважень якої раніше належав розгляд дисциплінарних справ, до ВРП передано понад 12 тисяч скарг на суддів. «Опрацювання такої кількості матеріалів, враховуючи те, що у нас у штаті поки що немає дисциплінарних інспекторів, є мегазавданням», - констатує Ігор Бенедисюк, зазначаючи, що важливішою є оперативність їх розгляду, аніж суворість покарання, оскільки такі справи мають строк давності.

Крім того, він зауважив, що значна кількість дисциплінарних справ може не завершитися притягненням суддів до відповідальності через сплив позовної давності. Однак усі скарги на суддів у подальшому долучать до суддівських досьє. Ці матеріали обов’язково будуть розглянуті як у ході конкурсних процедур, добору суддів апеляційних інстанції, так і при проведенні кваліфікаційного оцінювання суддів.

Президенту рекомендують призначити безстроково 28 суддів

Вища рада правосуддя вирішила внести подання Президентові України про призначення суддів безстроково.

Президенту України внесуть подання про призначення суддів до окружних адміністративних судів Києва, Полтави, Рівного, Донецька, Харкова, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Миколаєва, Луганська; господарських судів Сумської, Запорізької та Вінницької областей, а також до Піщанського районного суду Вінницької області та Сколівського районного суду Львівської області.

Водночас розгляд матеріалів про призначення ще 7 суддів місцевих судів Вища рада правосуддя розгляне пізніше.

У Раді зареєстрували законопроект про антикорупційні суди

У Верховній Раді України зареєстрували проект Закону, який передбачає створення Вищого антикорупційного суду та Антикорупційної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду України.

До складу Вищого антикорупційного суду мають увійти не більше 70 суддів. У ньому утворять палату слідчих суддів, апеляційну палату та інші судові палати.

Вищий антикорупційний суд буде судом першої інстанції у справах, підслідних Національному антикорупційному бюро України. Крім того, йому нададуть повноваження узагальнювати судову практику.

Палата слідчих суддів не братиме участь у розгляді справ по суті, а здійснюватиме повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Апеляційна палата переглядатиме в апеляційному порядку ухвали цього суду. При цьому судді апеляційної палати не братимуть участі у кримінальному провадженні як суд першої інстанції.

Велика палата Верховного Суду переглядатиме рішення Вищого антикорупційного суду, що набрали законної сили, у касаційному порядку.

Для перегляду вироків та ухвал Вищого антикорупційного суду, якими було закінчено розгляд справи по суті, у Касаційному кримінальному суді Верховного Суду створять антикорупційну палату у складі 30 суддів, яка матиме адміністративну автономію в межах Верховного Cуду.

Антикорупційних суддів призначатимуть за конкурсом, однак процедура буде дещо іншою, ніж передбачено Законом "Про судоустрій і статус суддів".

На посади суддів зможуть претендувати судді, науковці-правники, адвокати та прокурори зі стажем понад 10 років. На посади в антикорупційному суді не зможуть претендувати судді, яких звільнили за порушення присяги та які не пройшли кваліфікаційне оцінювання.

Рішення про оголошення конкурсу на зайняття посад суддів антикорупційного суду прийматиме ВККСУ, вона ж прийматиме документи та перевірятиме кандидатів на відповідність вимогам, встановленим цим Законом, допускатиме їх до участі у конкурсі та проводитиме кваліфікаційне оцінювання. Далі вже кандидатами опікуватиметься спеціально створена конкурсна комісія, до якої увійдуть представники від Президента, Верховної Ради та Міністерства юстиції. Вона складатиме досьє, проводитиме співбесіди та формуватиме список кандидатів на посаду судді антикорупційного суду для призначення у відповідний суд. Цей список затверджуватиме Вища кваліфікаційна комісія суддів України і вноситиме рекомендації Вищій раді правосуддя, яка, у свою чергу, вноситиме подання Президенту про призначення антикорупційних суддів.

Посадовий оклад судді Вищого антикорупційного суду становитиме 75 мінімальних заробітних плат, а судді Антикорупційної палати - 94 мінімальні зарплати.

Суддям антикорупційного суду надаватиметься цілодобова охорона. Також держава забезпечуватиме страхування їхнього життя та здоров’я та членів їхніх сімей. За необхідності їм надаватимуть службове житло та транспорт, які також цілодобово охоронятимуться.

На формування антикорупційного суду відводиться 9 місяців: протягом 3 місяців мають сформувати конкурсну комісію і за півроку провести конкурс. Вищий антикорупційний суд зможе розпочати роботу за умови призначення не менше 25 суддів, а антикорупційна палата – при призначенні 11 суддів.

На створенні антикорупційного суду якомога скоріше наполягають Національне антикорупційне бюро, Міжнародний комітет з прав людини та частина народних депутатів. Натомість самі судді вважають, що необхідності у створенні окремого суду немає, а варто впроваджувати спеціалізацію на рівні місцевих судів.

Однак у новому Законі «Про судоустрій і статус суддів» вже передбачено створення нових спеціалізованих судів, в тому числі і Вищого антикорупційного суду, хоча чіткі строки й не визначено.

У сервісних центрах почали видавати довідки про несудимість

З 1 лютого територіальні сервісні центри МВС по всій Україні почали видавати довідки про відсутність судимості.

Замовити таку довідку можна незалежно від місця реєстрації у будь-якому сервісному центрі з вівторка по суботу з 9:00 до 18:00 години. Запит на отримання довідки заповнюється безпосередньо у адміністратора територіального сервісного центру МВС, а незабаром такі запити можна буде зробити онлайн.

Отже, для отримання довідки про несудимість заявнику потрібно:

- звернутися до зручного за місцем розташування територіального сервісного центру МВС (перелік контактів та адрес на сайті Головного сервісного центру МВС);

- пред’явити посадовій особі територіального сервісного центру МВС документ, що посвідчує особу, і надати його копію;

- для осіб, які були раніше судимі, необхідно мати документ, що засвідчує поточну відсутність судимості.

Довідки про несудимість видаються безкоштовно протягом місяця з дня подання запиту на її отримання. Строку дії вони також не мають, оскільки надаються станом на дату здійснення перевірки. 

Мін'юст встановив плату за користування системою виконавчого провадження

Мін'юст визначив плату за користування автоматизованою системою виконавчого провадження. Це передбачено наказом Міністерства юстиції України від 29.12.2016 № 3917/5.

Плату за користування автоматизованою системою виконавчого провадження встановлено у розмірі 51 гривні за кожне відкрите виконавче провадження. 

За користування автоматизованою системою виконавчого провадження сплачуватимуть органи Державної виконавчої служби за рахунок авансового внеску стягувача.

Однак якщо стягувач у виконавчому провадженні звільнений від сплати авансового внеску відповідно до Закону "Про виконавче провадження", оплата послуг за користування системою здійснюється за рахунок витрат виконавчого провадження, стягнутих з боржника за цим провадженням.

Водночас доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження є безоплатним. Тому за необхідності таку інформацію можна переглянути без обмежень та цілодобово, а також скопіювати або роздрукувати.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика