Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

30.05.2016 / 09:17
29738
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

Президент пропонує схвалити судову реформу в червні

За результатами обговорення проекту змін до Конституції та нової редакції Закону про судоустрій та статус суддів Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради з питань судової реформи запропонував проголосувати судову реформу вже у червні цього року. Зокрема, Президент зауважив, що проектом пропонується формування трьохланкової судової системи, створення Верховного Суду,  в якому зможуть  взяти участь через конкурс чесні судді, а також адвокати та науковці. Окрім того, за словами Порошенка, Верховна Рада, політичні партії нарешті не матимуть жодного впливу при призначенні суддів. Цього права буде позбавлений і Президент, у нього залишаються лише церемоніальні функції.

Президент також відзначив, що законопроект про судоустрій та статус суддів передбачає збільшення рівня оплати праці суддів: «Я впевнений в тому, що для суддів, які успішно пройдуть кваліфікаційне оцінювання, а також тих, які будуть набрані за новим конкурсом, проект закону передбачає суттєве підвищення посадових окладів. Це також дуже важлива складова цієї реформи. Щоб ми не наразилися на граблі попередніх помилок, коли оголошується чесний конкурс, намагаючись набрати місцевих прокурорів із зарплатою у 1800 гривень, а потім дивуємося чому адвокати, провідні юристи не беруть участь у тому конкурсі».

Підготовлено нову редакцію Закону про судоустрій і статус суддів

Робоча група з представників Верховної Ради, Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів напрацювала Закон «Про судоустрій і статус суддів», який дасть можливість вийти на фінішну пряму судової реформи. Очікується, що його презентація відбудеться найближчими днями. За словами Голови Верховної Ради, це відкриє шлях до можливості голосування в другому читанні змін до Конституції: «Ми розраховуємо на велику результативність на цьому шляху – думаю, у нас є підстави сподіватись, що це може бути прийнято в найближчий тиждень на цій сесії».

Також Парубій поінформував про ключові прерогативи у питаннях реформ. За його словами, станом на сьогодні важливим є завершення судової реформи, без якої неможливо довести до кінця справи щодо корупційних дій. Він нагадав, що у першому читанні вже ухвалено зміни до Конституції України, які стосуються судової реформи: «І зараз ми всі гуртом працюємо над тим, щоб вже цієї сесії спробувати вийти на друге читання Конституції».

Оскарження конституційності Постанови ВР про призначення Премєр-міністра

До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 47 народних депутатів стосовно конституційності Постанови Верховної Ради України № 1093-VIII «Про Кабінет Міністрів України». Відповідно, відставка попереднього Прем’єр-міністра України і призначення нового відбулося прийняттям однієї Постанови № 1093-VIII, проект якої було зареєстровано у Верховній Раді України 14 квітня народними депутатами України від двох депутатських фракцій за пропозицією коаліції депутатських фракцій.нак автори конституційного подання вважають, що Постанову № 1093-VIII було прийнято з порушенням Конституції, і вимагають її скасування.

Як зазначається у поданні, станом на 14 квітня 2016 року, на момент прийняття Верховною Радою України Постанови № 1093-VIII, попередньо сформована у відповідності до вимог законодавства коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України припинила свою діяльність у зв’язку із зменшенням її чисельного складу, зокрема, шляхом виходу із неї кількох депутатських фракцій, а нову коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді України офіційно та законно сформовано не було, а лише формально оголошено про створення коаліції двох депутатських фракцій.

Таким чином, всупереч вимогам Конституції України, кандидатура для призначення на посаду Прем’єр-міністра України внесена до Верховної Ради України не Президентом за пропозицією коаліції депутатських фракцій, а народними депутатами України неіснуючої коаліції депутатських фракцій. Як зазначається у конституційному поданні, коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України не існує та не було сформовано відповідно до вимог частини сьомої статті 83 Конституції України.

Тому 47 народних депутатів вважають, що Верховна Рада, приймаючи Постанову № 1093-VIII, фактично допустила порушення вимог Конституції України, Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», Закону України «Про Кабінет Міністрів України», і вимагають визначити це подання як невідкладне, розглянувши його у місячний термін, і визнати Постанову про призначення Володимира Гройсмана Прем’єр-міністром неконституційною.

Всі сервіси Мін’юсту з реєстрації бізнесу можна буде отримати в режимі

Вже найближчим часом Міністерство юстиції завершить процес переведення всіх сервісів у сфері реєстрації бізнесу, які нині надають місцеві органи влади та нотаріуси, в онлайн-режим. Як зазначив Міністр юстиції Павло Петренко, «це концепція онлайн будинку юстиції, коли через Інтернет можна буде вчинити всю палітру реєстраційних дій». Кошти, які будуть сплачувати за ці реєстраційні дію громадяни, направлятимуться до місцевого бюджету за місцем реєстрації компанії.

Зокрема, у сфері реєстрації бізнесу можна буде отримати онлайн такі послуги: первинна реєстрація компанії, реєстрація з власним, а не модельним статутом, зміна складу учасників та засновників, зміна директора, зміна видів діяльності (КВЕД) без необхідності ходити до реєстратора. 

«У сфері реєстрації нерухомості ми хочемо запустити сервіс з отримання інформації про відвідування сторінки з майном громадян. Зараз реєстр відкритий, і кожна особа, яка хоче поцікавитися вашою квартирою, має  право отримати цю інформацію, зайшовши на сайт Мін’юсту. Однак при цьому вона має ідентифікуватися. Ми плануємо запровадити окремий добровільний сервіс з інформування власника майна через СМС чи іншим способом про те, що його нерухомістю цікавилася та чи інша особа», - поінформував Міністр юстиції. Він також повідомив, що до жовтня Міністерство юстиції розробить та внесе на розгляд Верховної Ради законопроект, який дасть можливість передати на місця сервіси органів реєстрації актів цивільного стану. Цей крок стане фінальною крапкою у процесах децентралізації та відмови Мін’юсту від повноважень із надання громадянам адміністративних послуг.

Плани щодо реорганізації судів

В Україні планується створення двох нових вищих спеціалізованих судів і ліквідація вже існуючих. Зокрема, це Вищий антикорупційний суд, який виконуватиме функції з розгляду кримінальних справ, які розслідуються Антикорупційним бюро, і буде надавати всі процесуальні дозволи. Ще тривають дискусії про доцільність створення Вищого патентного суду, який займатиметься виключно справами інтелектуальної власності.

Щодо нині діючих спеціалізованих судів, то, за словами Міністра юстиції, Вищий господарський суд, Вищий адміністративний суд, Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справах будуть ліквідовані. Планується перекласти ці функції на відповідні палати або підрозділи оновленого Верховного Суду.

"У нас є узгоджена позиція між усіма сторонами робочої групи про те, що буде повністю оновлений Верховний Суд, персональний склад, з новими функціями, які будуть значно ширшими. Другий блок - це теж, за попередньою домовленістю з робочою групою, і за підтримки в парламенті - це ліквідація спеціалізованих судів", - зазначив Петренко.

До патрульної поліції проведуть повторний конкурс 

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про недобір в патрульну поліцію в усіх містах і анонсував повторний конкурс. За його словами, недобір у патрульну поліцію є в кожному місті, а причиною цього стали високі стандарти та вимоги до кандидатів. «Навіть там, де у нас був конкурс 1 до 20, ми дуже високо підняли стандарти. І це працює, адже відтік поліцейських за цей час – дуже низький. І це дуже правильно. Ми хочемо тримати якість», – зазначив Арсен Аваков. Він додав, що протягом місяця буде оголошено повторний конкурс, який відповідатиме заявленим високим стандартам та вимогам, проте допоможе обрати сильних та якісних кандидатів до патрульної поліції.

«Мене часто питають: коли завершиться ця довга реформа МВС? Я відповім: тоді, коли ці молоді поліцейські пройдуть свій шлях та почнуть займати відповідальні посади. Ось тоді ця реформа завершиться», – повідомив очільник відомства.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика