Відкрити фірму в Польщі
НовиниУкраїна

Первинне кваліфікаційне оцінювання суддів: ВККСУ анонсувала його початок у лютому

30.01.2016 / 08:30
3770
+A
-a

Первинне кваліфікаційне оцінювання суддів: ВККСУ анонсувала його початок у лютому

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККСУ) прийняла рішення про проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів, які подали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України заяви про обрання суддею безстроково. Оцінювання проходитиме протягом лютого – березня 2016 року. Перший тур призначено на 17 лютого.

Кваліфікаційне оцінювання суддів, від результатів якого залежатиме подальша кар'єра суддів, передбачено ухваленим у лютому 2015 року Законом "Про забезпечення права на справедливий суд".

Згідно з положеннями Закону саме ВККСУ забезпечує проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів для прийняття рішень щодо можливості здійснення ними правосуддя у відповідних судах.

Першочергово проходять оцінювання судді, які на момент набрання чинності Закону, а саме 28 березня 2015 року, подали заяви про обрання на посаду судді безстроково, що і анонсувала кваліфікаційна комісія.

Далі кваліфікаційне оцінювання мають пройти судді  Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів (протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом), а вже потім судді апеляційних судів (протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом). Щодо кваліфікаційного оцінювання суддів місцевих судів, то Законом конкретні терміни не встановлено, а лише передбачено, що ВККСУ визначає їх самостійно.

Порядок проведення такого оцінювання вже також затверджено у грудні минулого року. У ньому, зокрема, визначено, що первинне кваліфікаційне оцінювання проводиться з метою підтвердження можливості здійснювати суддею правосуддя у відповідному суді.

Участь судді у первинному кваліфікаційному оцінюванні є обов’язковою.

Повідомлення про проведення первинного кваліфікаційного оцінювання надсилається за допомогою засобів електронного зв’язку до суду, судді якого будуть проходити оцінювання, не пізніше як за 20 днів до дня проведення оцінювання.

Первинне кваліфікаційне оцінювання включає іспит, що проходить у формі письмового викладення суддею запропонованих комісією положень усталених правових позицій Верховного Суду та практики Європейського суду з прав людини з урахуванням інстанції та спеціалізації суду і судді, а також виконання практичного завдання шляхом вирішення змодельованої членами колегії чи кваліфікаційної палати практичної ситуації з урахуванням інстанції та спеціалізації суду і судді.

Також під час оцінювання досліджується суддівське досьє та проводиться співбесіда.

За результатами первинного кваліфікаційного оцінювання колегія чи кваліфікаційна палата приймає рішення щодо можливості судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Якщо за результатами первинного кваліфікаційного оцінювання можливість здійснення суддею правосуддя у відповідному суді не підтверджена, приймається рішення про відсторонення судді від здійснення правосуддя у відповідному суді з обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів для перепідготовки та з подальшим повторним кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження можливості судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Варто зазначити, що до проведення первинного кваліфікаційного оцінювання та на будь-якому етапі первинного кваліфікаційного оцінювання суддя має право подати заяву про відставку або про звільнення за власним бажанням відповідно до ст. 120 Закону «Про судоустрій і статус суддів». У такому разі кваліфікаційне оцінювання судді зупиняється.

У рішенні про непідтвердження можливості здійснення суддею правосуддя за результатами первинного кваліфікаційного оцінювання повинно містити термін відсторонення судді від здійснення правосуддя, тривалість перепідготовки судді в Національній школі суддів та терміни проведення повторного кваліфікаційного оцінювання.

На сьогодні Вища кваліфікаційна комісія суддів сформувала список суддів, які будуть проходити оцінювання, графік проведення первинного кваліфікаційного оцінювання, а також перелік завдань для проведення анонімного письмового тестування. З цієї інформацією можна ознайомитися на сайті комісії.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Довіра до суду donum auctoris Довіра до суду
Довіра до суду не існує окремо від довіри до влади. Наше внутрішнє ставлення до рішень, які виносить суддя, отото...
Трагедія однієї сім'ї Справа Трагедія однієї сім'ї
Кожна судова справа – це історія, історія окремих людей або й цілих сімей, історія про кохання та зраду, історія ...
Грудень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
ЗАХОДИ
16.12.2017 09:00:00 - Технології та право
Опитування
  • Що найбільш негативно впливає на рівень довіри до суду в Україні?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика