Оскарження рішень органів місцевого самоврядування
НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

01.04.2017 / 09:00
1550
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

До співбесід у рамках конкурсу у Верховний Суд допущено 382 кандидати

Вища кваліфікаційна комісія суддів України оприлюднила загальні результати першого етапу кваліфікаційного оцінювання кандидатів у Верховний Суд.

Комісія визначила, що мінімальний бал для проходження до другого етапу кваліфікаційного оцінювання для Касаційного адміністративного суду становить 127 балів; для Касаційного господарського суду – 130; для Касаційного кримінального суду – 119 та для Касаційного цивільного суду – 125 балів.

Це рішення Комісія мотивувала тим, що іспитом вважаються і тестування, і практичне завдання. Тому високі оцінки за теоретичні знання кандидата під час тестів мусять дати йому можливість продовжити боротьбу навіть у разі відносно низьких практичних навичок.

Тому відсів кандидатів Комісія провела не за результатами виконання практичного завдання, а за сумарною кількістю набраних балів за виконання обох завдань.

Це дало можливість 43-м кандидатам, які не набрали мінімальний бал за виконання практичного завдання, але отримали високі результати за тестування, залишитися у конкурсі. 

Таким чином, за підсумками іспиту участь у конкурсі до Верховного Суду продовжать 382 кандидати. За суддівські посади у Касаційному адміністративному суді продовжують змагатися 74 кандидати, у Касаційному господарському - 88 кандидатів, у Касаційному кримінальному - 108 кандидатів та у Касаційному цивільному - 112 кандидатів.

З поіменним списком кандидатів, які проходять далі, можна ознайомитись на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Другим етапом кваліфікаційного оцінювання стане дослідження досьє та співбесіди з кандидатами. 

Однак перед цим кандидати пройдуть тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей. Підсумки тестування не оприлюднюватимуть, за його результатами психолог готуватиме висновок, який долучать до досьє.

Набув чинності Закон щодо термінів подання електронних декларацій

30 березня набув чинності Закон України від 23 березня 2017 року № 1975-VIII"Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб".

Відповідно до змін до Закону України «Про запобігання корупції» до 1 квітня 2017 року декларації подають суб’єкти, які станом на 1 вересня 2016 року займали згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище та які вже подавали щорічну декларацію за 2015 рік.

До 1 травня 2017 року декларації подають всі інші суб`єкти декларування, в тому числі ті, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, або місцевого самоврядування до 1 вересня 2016 року.

Водночас від подання декларацій звільнені курсанти вищих військових навчальних закладів, військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу; військові посадови особи з числа військовослужбовців військової служби за контрактом осіб рядового складу, військової служби за контрактом осіб сержантського і старшинського складу, військовослужбовців молодшого офіцерського складу, військової служби за контрактом осіб офіцерського складу; всі інші військовослужбовці за умови, що вони одночасно не обіймають будь-яку іншу посаду, визначену у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону «Про запобігання корупції».

Вищезазначені військовослужбовці не притягуються до відповідальності за неподання декларацій за період до набрання чинності Законом № 1975-VIII, тобто до 30 березня 2017 року.

Однак тепер закон зобов’язує подавати е-декларації членів наглядових рад державного банку, державного підприємства або державної організації, конкурсних комісій, Громадської ради доброчесності, громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань, підготовці, моніторингу, оцінці виконання антикорупційних програм.

Також заповнювати декларації мають і громадські активісти, які отримують кошти в рамках реалізації в Україні програм допомоги у сфері запобігання, протидії корупції. Такі особи подають першу декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у 2018 році за період з 30 березня 2017 року по 31 грудня 2017 року.

Члени сім’ї другого ступеня споріднення звільнені від оподаткування спадщини

Набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини», яким спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця.

Якщо раніше за нульовою ставкою оподатковувалась виключно вартість власності, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення, то тепер від оподаткування спадщини звільняються і родичі другого ступеня спорідненості.

Законом надано визначення другому ступеню споріднення, до якого включено, окрім спадкоємців другої черги за законом відповідно до Цивільного кодексу України, ще онуків.

Відповідно за нульовою ставкою оподатковуватиметься дохід, отриманий від прийняття у спадщину майна спадкоємцями, до яких віднесено: батьків фізичної особи, її чоловіка або дружину, дітей такої фізичної особи, у тому числі усиновлених, її рідних братів та сестер, її бабу та діда з боку матері і з боку батька та онуків.

Водночас Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Також не проводиться оцінка об’єктів, подарованих платнику податку, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.

Разом з цим доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18%.

Закон застосовується до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року платником податків у вигляді спадщини або дарунку.

На розгляд парламенту внесено невідкладні зміни до процесуальних кодексів

Президент України зареєстрував у Верховній Раді як невідкладний законопроект про внесення змін до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства України.

Окрему увагу в законопроекті приділено забезпеченню діяльності Верховного Суду, який вже у червні має запрацювати.

Так, рішення суду у конкретній справі переглядатимуться у касаційному порядку Верховним Судом за відповідною скаргою лише один раз. При цьому Верховний Суд діятиме у складі колегії, палати, об’єднаної палати відповідного касаційного суду, Великої Палати Верховного Суду.

Відповідно до нових правил юрисдикції та підсудності  юрисдикція між загальними, господарськими та адміністративними судами розмежовується  залежно, в першу чергу, від предмета спору, а не суб’єктного складу сторін.

Законопроект містить й низку інших нововведень щодо підсудності  справ загальним, господарським та адміністративним судам. Передбачено скорочення розгляду нескладних справ до двох місяців з дня відкриття провадження у справі.

Для менш складних справ, які не можуть бути розглянуті в процедурі наказного провадження, передбачений розгляд у порядку спрощеного позовного провадження.

Разом з тим, сам розгляд справи по суті має відбуватися протягом короткого строку, але не більше 30 днів, і, за окремими винятками, без можливості зупинення або повернення до стадії  підготовчого провадження.

Законопроектом запроваджуються розумні строки для оскарження ухвал суду в апеляційному порядку, касаційного оскарження судових рішень, направлення справи на новий розгляд, закріплюються строки для звернення з апеляційною або касаційною скаргою, заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.

Також передбачається, що всі витрати учасників справи, пов'язані із судовим розглядом справи та підготовкою до нього, мають бути компенсовані в повному обсязі.

Прикінцеві і перехідні положення законопроекту, а також похідні зміни до законів регулюють порядок поступового переведення судочинства у режим "електронного суду".

Право учасників справи звертатися до суду "в паперовій формі" залишиться у них і після впровадження "електронного суду".

Відповідний законопроект має бути прийнятий у найкоротші терміни, аби новий Верховний Суд зміг працювати за новими процесуальними правилами.

Прем'єр-міністр анонсував реформу Державної фіскальної служби

Кабмін ухвалив концепцію реформування ДФС, яку розробило Міністерство фінансів, беручи до уваги рекомендації Міжнародного валютного фонду, Митно-прикордонної служби США, Міністерства фінансів США та Європейської Комісії.

Відповідно до концепції, реорганізація ДФС відбудеться у два етапи. На першому етапі – з 1 травня змінюється організаційна структура митниці шляхом ліквідації юридичних осіб на обласному рівні, з метою централізації функцій. Так з існуючих 27 митниць залишається 1 централізована митниця. На рівні області передбачається створення представництв центральної митниці з метою полегшення проведення адміністративних процедур та здійснення нагляду.

Відповідно на районному рівні залишаються митні пости, які напряму підпорядковуються центральній митниці.

Зокрема, що стосується ДФС, то районні ДПІ будуть ліквідовані як юридичні особи та залишаться Центрами обслуговування платників, що надаватимуть виключно сервісні функції.

На другому етапі (з 1 січня 2018 року) в податковій вертикалі будуть ліквідовані юридичні особи на обласному рівні та створено Міжрегіональне головне управління ДФС.

Така оптимізація організаційної структури дозволить серед іншого скоротити адміністративні функції (бухгалтерії, кадри, матеріально-технічне забезпечення) та перерозподілити ресурси на виконання основних оперативних функцій; передати підрозділи аудиту та роботи з боргом з районного рівня на обласний та централізувати основні функції та впровадити єдині стандарти їх виконання.

Нова внутрішня організаційна структура ДФС буде затверджена протягом наступних двох тижнів. Відбуватиметься набір нового персоналу до центрального апарату ДФС та на керівні посади в територіальних органах. І на поточному тижні буде створено спільний міжвідомчий офіс координації реформи у Мінфіні та ДФС.

Реформа Державної фіскальної служби також передбачає: впровадження інституту Уповноважених економічних операторів; впровадження єдиних стандартів визначення митної вартості, класифікації товарів; розробка автоматизованих рішень для блокування ризикових митних операцій; розширення електронних камеральних перевірок та скорочення документальних перевірок та моніторинг результативності розгляду судами спорів, що пройшли процедуру адміністративного оскарження.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика