Підсумки тижня: головні події
Підсумки тижня: головні події
09.11.2015 / 09:40
6671
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

На минулому тижні депутати активно працювали – з вівторка по п’ятницю у Верховній Раді пройшли пленарні засідання. 3 листопада депутати прийняли аж вісім законів, які стосувалися соціального захисту військовослужбовців, внутрішньо переміщених осіб та запобігання корупції в спорті, 4 листопада ратифікували низку угод, зокрема щодо спрощення митного оформлення товарів, а на четвер було заплановано голосування за безвізовий пакет законопроектів. Напередодні Президент публічно звернувся до народних депутатів із чітким месиджем -  українське суспільство, і Євросоюз чекають від парламенту ефективного голосування за безвізовий пакет законопроектів. Однак, як і передбачалося, засідання Верховної Ради пройшло гаряче. У першому читанні було прийнято проекти про зовнішню трудову міграцію, щодо процедури документування осіб, протидії нелегальній міграції та Трудовий кодекс. Хоча антидискримінаційну поправку до Трудового кодексу щодо заборони дискримінації на робочому місті, в тому числі за сексуальною орієнтацією, запропоновану Іриною Геращенко, депутати не підтримали. На цьому результативні голосування закінчилися. Антикорупційні закони, подані на голосування, так і не знайшли підтримку більшості. Проект про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, отримав шквал критики і врешті-решт був відправлений на повторне друге читання. Розгляд інших законопроектів було перенесено на 9 листопада. Однак це кінцевий термін для парламенту прийняти решту з 9-ти необхідних законопроектів. Адже саме 9 листопада оціночна місія Євросоюзу має зробити свій звіт щодо виконання Україною своїх зобов’язань у рамках Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС. Варто зазначити, що окремі народні депутати висловили сумнів стосовно можливості реалізації безвізового режиму з ЄС через воєнні дії на сході країни та високий рівень корупції в державі.

В Україні на зміну міліції прийшла поліція. Відповідний Закон України "Про Національну поліцію України", а також Положення про неї, затверджене Кабміном, набули чинності 7 листопада. Відповідно до Закону, Національна поліція визначається як орган виконавчої влади; головні її завдання: служити суспільству, охороняти права і свободи людини, протидіяти злочинності, підтримувати громадський порядок та громадську безпеку. Законом визначено правові основи організації та діяльності Національної поліції України. Також на законодавчому рівні закріплено статус поліцейських і порядок проходження служби в поліції. У тих регіонах, де ще не встигли сформувати поліцію, на дорогах продовжать працювати співробітники Державної автомобільної інспекції. Такий перехідний період триватиме до кінця наступного року. Очільником Національної поліції стала Хатія Деканоідзе.

Гучна справа Корбана, якого було затримано ще 31 жовтня в рамках досудового розслідування, цього тижня завершилася рішенням суду про домашній арешт. У вівторок, після спливу 72 годин з моменту затримання, Корбана звільнили, так і не обравши в суді запобіжного заходу. Однак одразу ж у стінах чернігівського суду затримали знову – уже у рамках нового кримінального провадження і відвезли до Києва. Як зазначили у Генпрокуратурі, Корбану було повідомлено нову підозру в погрозах членам виборчої комісії в Дніпропетровську згідно зі ст. 157 Кримінального кодексу (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії). Таким чином, прокуратура об’єднала два кримінальні провадження в одне і Печерський районний суд міста Києва мав обрати йому запобіжний захист. Засідання суду проходило вкрай напружено: адвокати декілька разів подавали клопотання про відвід судді, внаслідок чого процес затягувався. І лише 6 листопада Печерський суд таки обрав Корбану запобіжний захід у вигляді домашнього арешту терміном на два місяці – до 31 грудня 2015 року включно. Суддя підкреслила, що, в разі необхідності, зазначений строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому ст. 199 Кримінального процесуального кодексу України. Адвокати Корбана зазначили, що задоволені таким рішенням суду. Однак постанову може бути оскаржено безпосередньо до апеляційного суду Києва протягом 5 діб з дня її оголошення.

Водночас у п’ятницю, 6 листопада, Печерський районний суд також мав обрати запобіжний захід для екс-міністра юстиції Олени Лукаш. 5 листопада СБУ на підставі ухвали Печерського районного суду міста Києва затримала колишнього Міністра юстиції Лукаш, яку раніше було оголошено в розшук. У Генеральній прокуратурі Лукаш було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України за фактом заволодіння під час перебування на посаді міністра коштами Державного бюджету України в розмірі 2,5 млн грн та вчиненні службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки. За клопотанням прокуратури, Печерський суд мав обрати їй запобіжний захід. За результатами розгляду справи суд постановив взяти екс-міністра юстиції України Олену Лукаш під варту з правом на внесення застави в 5 млн гривень. Заставу за Лукаш було внесено того ж дня ввечері депутатом Вадимом Новінським. Відповідно до норм Кримінального процесуального кодексу Лукаш залишилася під вартою до підтвердження внесення за неї застави. Водночас народний депутат Ігор Луценко заявив, що Лукаш необхідно забезпечити охорону, враховуючи її важливість як свідка у справах про злочини представників режиму Януковича.

КОМЕНТАРІ 0 + Додати коментар

Повернення до списку

Черкес Марко Юхимович
Черкес Марко Юхимович
28.03.2017

(1930 – 2010)
кандидат юридичних наук, професор

ЧИТАТИ ДАЛІ
Бару Мирон Йосипович
Бару Мирон Йосипович
20.03.2017

(1907 - 1998)
професор, доктор юридичних наук, лауреат Державної премії УРСР, заслужений працівник...

ЧИТАТИ ДАЛІ
Бажанов Марко Ігорович
Бажанов Марко Ігорович
02.03.2017

(1922 - 2001)
вчений-правознавець, доктор юридичних наук, заслужений професор Національної...

ЧИТАТИ ДАЛІ
Грошевий Юрій Михайлович
Грошевий Юрій Михайлович
10.02.2017

(1931 - 2013)
відомий український вчений, доктор юридичних наук, професор, академік і віце-президент...

ЧИТАТИ ДАЛІ
Мартиненко Петро Федорович
Мартиненко Петро Федорович
23.01.2017

(1936 - 2013)
відомий український правознавець, заслужений юрист України, професор, суддя Конституційного...

ЧИТАТИ ДАЛІ
Недбайло Петро Омелянович
Недбайло Петро Омелянович
04.11.2016

(1907-1974)
український правознавець, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АН УРСР, заслужений...

ЧИТАТИ ДАЛІ
Сокуренко Володимир Гаврилович
Сокуренко Володимир Гаврилович
16.09.2016

(1921-1994)
Український правознавець, доктор юридичних наук, професор

ЧИТАТИ ДАЛІ
Лопушанський Федір Андрійович
Лопушанський Федір Андрійович
25.08.2016

(1920 –2001)
Відомий вчений у галузі кримінології, кримінального права і процесу, заслужений діяч науки...

ЧИТАТИ ДАЛІ
Тарановський Федір Васильович
Тарановський Федір Васильович
27.05.2016

(1875 - 1936)
Правознавець, історик і теоретик права, доктор державного права

ЧИТАТИ ДАЛІ
Юзьков Леонід Петрович
Юзьков Леонід Петрович
04.03.2016

(1938 - 1995)
доктор юридичних наук, професор, керівник робочої групи по підготовці проекту Конституції...

ЧИТАТИ ДАЛІ
Календар подій
Квітень 2017

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ЗАХОДИ
  1. Що найбільш негативно впливає на рівень довіри до суду в Україні?