НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

05.12.2016 / 09:08
2751
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

ВККСУ відсіяла майже 2% кандидатів, які мали намір брати участь у конкурсі до Верховного Суду

Вища кваліфікаційна комісія суддів України вирішила припинити участь 28 кандидатів на посаду судді, які не відповідають вимогам для призначення на посаду судді відповідно до Конституції України, у процедурах добору чи призначення. Таке рішення Комісія прийняла 28 листопада на засіданні палати з питань добору і публічної служби суддів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, де розглядалося питання щодо припинення участі кандидатів на посаду судді, які не відповідають вимогам для призначення на посаду судді відповідно до Конституції України, у процедурах добору чи призначення.

Загалом з 9 по 25 листопада попередньо зареєструвалися на участь у конкурсі до Верховного Суду 1436 кандидатів. Таким чином, наразі їх залишилося вже 1408 осіб, і конкурс становить майже 12 претендентів на одну вакантну посаду судді.

Скарги на посадовців щодо порушень у сфері держнагляду розглядатиме лише Державна регуляторна служба

30 листопада, набув чинності Закон України від 3 листопада 2016 року № 1727-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)".

Відповідно до Закону передбачається єдиний порядок стягнення адміністративно-господарських санкцій, які застосовуються органами державного нагляду за фактами встановлених порушень.

Так, із законодавства вилучено положення, якими раніше передбачався особливий порядок провадження у справах щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності та встановлювалася підсудність окружним адміністративним судам адмінсправ про підтвердження обґрунтованості вжиття суб’єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності.

Тепер змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення чітко встановлено повноваження тільки Державної регуляторної служби щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення стосовно посадових осіб державних органів у разі порушення ними законодавства з питань державного нагляду (контролю), ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності, на відміну від існуючого раніше стану, коли ці повноваження було віднесено до функцій Мінекономрозвитку та Державної регуляторної служби, і до того ж вони були не зовсім чітко розподілені.

Також змінами до КУпАП передбачено відповідальність посадових осіб органу держнагляду за невнесення або внесення недостовірних відомостей чи відомостей не в повному обсязі щодо заходів державного нагляду (контролю) до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю) - штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Набув чинності Закон, який спростить укладення зовнішньоекономічних договорів

3 грудня набув чинності Закон України від 3 листопада 2016 року № 1724-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг".

Закон передбачає, що експортери послуг зможуть укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі, а і в електронній. У разі експорту робіт (послуг), зовнішньоекономічний договір (контракт) може укладатися шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунку (інвойсу), у тому числі в електронному вигляді, за виконані роботи, надані послуги.

Законом вносяться зміни та доповнення до Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті». Зокрема, виключено положення, яке стосується контролю повернення валютної виручки при експорті робіт (послуг), прав інтелектуальної власності. Таким чином, контроль за поверненням валютної виручки здійснюватиметься виключно у відношенні експорту продукції.

Також встановлюється заборона банкам вимагати переклад документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською.

У Законі України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність» уточнено поняття «первинний документ», передбачаючи, що це документ, який, у тому числі, дає дозвіл на здійснення господарської операції або підтверджує її здійснення.

Зміни до статті 9 Закону «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність» передбачають, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі.

Одним із обов’язкових реквізитів цих документів встановлено електронний підпис або електронний цифровий підпис, а також електронний підпис одноразовим ідентифікатором.

Тому рахунок (інвойс) можна буде підписувати за допомогою особистого підпису, аналогу власноручного підпису, електронного підпису або електронного цифрового підпису. При цьому необхідним буде лише підпис експортера. Згодою з обсягом і якістю наданих послуг визнаватиметься факт оплати нерезидентом виставленого рахунка.

Таким чином, можливість укладати зовнішньоекономічні договори (контракти) не лише в письмовій формі, а також запровадження рахунку (інвойсу), у тому числі електронного, повинно спростити процедуру укладення зовнішньоекономічних договорів.

Однак звертаємо увагу, що новації Закону експортери зможуть оцінити вже у наступному році, оскільки Закон вводиться в дію з 3 січня 2017 року. А тим часом Кабінет Міністрів України і Національний банк повинні привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Нацрада отримала повноваження накладати штрафи за інформаційну пропаганду на телебаченні

З 30 листопада Національна рада з питань телебачення і радіомовлення може приймати рішення про стягнення штрафу, незалежно від застосування до телерадіоорганізацій санкцій у вигляді попередження. Це передбачено Законом України від 1 листопада 2016 року № 1715-VIII, який набув чинності

Законом встановлено перелік порушень, за які Національна рада може застосовувати штрафні санкції до телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, і визначено розмір штрафних санкцій.

Розрахунок розмірів штрафів здійснюватиметься відповідно до нарахованого розміру ліцензійного збору ліцензіату за видачу ліцензії, що діє на момент прийняття Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення рішення про накладення штрафу.

Національна рада може прийняти рішення про стягнення штрафу у розмірі 25% від ліцензійного збору у разі вчинення телерадіоорганізаціями таких порушень: заклики до насильницької зміни конституційного ладу України; заклики до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті; пропаганда винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження;

До провайдерів програмної послуги може застосовуватися штрафу розмірі 25% ліцензійного збору за ретрансляцію програм та передач, щодо яких Національною радою прийнято рішення, що їх зміст не відповідає вимогам законодавства України відповідно до статті 42 Закону "Про телебачення і радіомовлення" та ретрансляцію програм та передач, заборонених або обмежених судом.

У разі якщо заклики до насильницької зміни конституційного ладу України, розв’язування агресивної війни або її пропаганди або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, пропаганди винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження транслювалися, поширювалися, розповсюджувалися без попереднього запису та містилися у виступах, репліках особи, яка не є працівником телерадіоорганізації, телерадіоорганізація не нестиме відповідальності за ці порушення, крім випадків, коли працівниками телерадіоорганізації не було вжито заходів щодо припинення правопорушення у прямому ефірі.

За трансляцію телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, та трансляцію аудіовізуальних творів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних, одним з учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, телеканалам загрожує штраф у розмірі 10% ліцензійного збору.

Для сплати штрафів передбачено 30-денний термін з дня оприлюднення відповідного повідомлення про застосування санкції у вигляді штрафу на офіційному сайті Нацради. За кожен день прострочення сплати нараховуватиметься пеня у розмірі 1% від суми штрафу. У разі несплати ліцензіатом штрафу, штраф стягуватимуть за рішенням суду.

Якщо ж порушення не були усунені у встановлені строки, Нацрада може звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення телерадіоорганізації або  анулювання ліцензії провайдера програмної послуги.

Призначено Голову Генеральної інспекції ГПУ

На посаду Голови Генеральної інспекції Генеральної прокуратури України призначено Володимира Уварова. Відповідний наказ підписав Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За словами Луценка, Уваров отримав від конкурсної комісії 6 голосів з 7. «Я добре знаю Уварова, у нього більше 26 років досвіду роботи в органах внутрішніх справ з них 20 років – у карному розшуку. Саме така оперативна пам'ять нам потрібна для того, щоб почати виявляти корупціонерів і зрадників всередині ГПУ», – сказав він.

Уваров почав виконувати свої обов'язки з 1 грудня. «З 1 січня 88 працівників Генеральної інспекції повинні розпочати свою роботу», – наголосив Луценко.

Володимир Уваров тривалий час очолював райвідділ міліції в місті Дніпродзержинськ Дніпропетровської області.

Пізніше він обійняв посаду заступника начальник ГУ МВС у Дніпропетровській області, а у 2009 році тодішній Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко призначив Уварова головою Миколаївського обласного УМВС. 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань Феміда Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань
Суддя-спікер Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області В’ячеслав Мазуренко розповів ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика