НовиниУкраїна

Правила зарахування ПДФО хочуть змінити

23.06.2016 / 09:13
3704
+A
-a

Правила зарахування ПДФО хочуть змінити

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету рекомендує Верховній Раді України  прийняти за основу проект Закону № 4366 «Про внесення змін до статті 64 Бюджетного кодексу України (щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідного місцевого бюджету за податковою адресою платника податків - фізичної особи)».

Зокрема, законопроектом передбачається надати право платнику податку на доходи фізичних осіб вимагати від свого податкового агента – юридичної особи (її філії відділення, іншого відокремленого підрозділу) чи представництва нерезидента – юридичної особи, податкового агента – фізичної особи, фізичної особи, яка отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зараховувати податок на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету за податковою адресою такого платника (тобто за місцем реєстрації).

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, метою його прийняття є «забезпечення справедливого спрямування податку на доходи фізичних осіб надавачам послуг (відповідним бюджетам територіальних громад) та збалансування дохідної та видаткової частини бюджету, зважаючи, що фізична особа отримує послуги за місцем проживання (реєстрації)».

Однак у бюджетному комітеті вважають, що зарахування податку за місцем реєстрації фізичної особи призведе до розбалансування всіх бюджетів та не забезпечить досягнення основної мети законопроекту, оскільки згідно з Бюджетним кодексом до бюджетів міст районного значення, селищ, сіл (що у більшості випадків є місцем реєстрації платника податку на доходи фізичних осіб) такий податок не зараховується.

Поряд з тим такі зміни зумовлять неможливість при формуванні та виконанні бюджетів проводити коректний розрахунок їх дохідної частини, оскільки непрогнозованими будуть вимога (бажання) платника податку на доходи фізичних осіб змінити порядок зарахування податку до відповідного місцевого бюджету та обсяги міграції населення. Як наслідок, зазначене може призвести до необхідності постійного внесення змін, насамперед, до рішень про місцевий бюджет, а також виникнення тимчасових касових розривів у місцевих бюджетах, і суттєвого збільшення кількості звернень до органів Казначейства України для отримання відповідних позик з єдиного казначейського рахунка.

Крім того, потребуватиме змін і механізм горизонтального вирівнювання податкоспроможності (статті 98-100 Кодексу), оскільки один з параметрів розрахунку базової та реверсної дотації є надходження податку на доходи фізичних осіб за останній звітній бюджетний період.

Тому до законопроекту у Комітеті радять надати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки) та пропозиції для досягнення збалансованості бюджетів.

Варто зауважити, що Міністерство фінансів України не підтримує прийняття законопроекту, зауважуючи у свою чергу, що запропонований механізм зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідного місцевого бюджету за податковою адресою платника податків-фізичної особи може призвести до зростання навантаження на суб’єктів господарювання, особливо з великою кількістю найманих працівників, які проживають у різних регіонах країни, зокрема призведе до збільшення витрат як робочого часу, так і матеріальних витрат податкового агента, пов’язаних із технічним забезпеченням своїх обов’язків щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету відповідних сум бюджету.

Тому профільний комітет вважає за доцільне прийняти законопроект у першому читанні та в подальшому доопрацювати його, враховуючи висловлені зауваження.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика