НовиниУкраїна

Правове регулювання системи управління якістю в агросекторі зазнало змін

15.12.2017 / 17:00
1165
+A
-a

Правове регулювання системи управління якістю в агросекторі зазнало змін

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України затверджено Порядок підтвердження підприємствами, установами, організаціями відповідного рівня компетентності, вимоги щодо кількості кваліфікованого персоналу, який працює на постійній основі, вимоги до фінансових та матеріальних ресурсів, акредитованих лабораторій та системи управління якістю, переліку документів, необхідних для отримання уповноваження, та порядку їх подачі.

Безпосередньо встановлено, що підприємство, установу, організацію (далі - організація-кандидат) може бути уповноважено рішенням Мінагрополітики на виконання функцій у сфері охорони прав на сорти рослин, якщо вони відповідають таким вимогам:

1) є юридичною особою - резидентом України;

2) можуть підтвердити відповідний рівень компетентності у сфері охорони прав на сорти рослин;

3) мають належну кількість кваліфікованого персоналу, який працює на постійних умовах, достатню для проведення експертизи заявки на сорт;

4) не є суб’єктом насінництва та розсадництва;

5) не використовують фінансові та матеріальні ресурси заявника;

6) мають належне інформаційно-технічне забезпечення для проведення експертизи заявки на сорт рослин;

7) мають акредитовані лабораторії (центри);

8) мають систему управління якістю;

9) не мають комерційної або іншої заінтересованості щодо об’єктів заявки на сорт рослин;

10) мають належну матеріально-технічну базу та інші об’єкти інфраструктури, необхідні для виконання повноважень у сфері прав на сорти рослин, на виконання яких надається уповноваження.

Організація-кандидат, що має намір отримати уповноваження, подає до Мінагрополітики заяву про надання уповноваження у сфері охорони прав на сорти рослин на власному бланку (далі - заява), до якої додаються завірені підписом керівника організації-кандидата документи. Перелік встановлено.

Керівник і персонал організації-кандидата, які мають намір бути уповноваженими на виконання окремих повноважень у сфері охорони прав на сорти рослин, не мають здійснювати діяльність, пов’язану із селекцією, насінництвом та виробництвом рослинного матеріалу.

Протягом десяти робочих днів з дати реєстрації звернення Мінагрополітики здійснює перевірку правильності оформлення заяви (комплектності наданих документів), приймає її до розгляду або відмовляє в розгляді. У разі надання неповного комплекту документів Мінагрополітики повертає документи на доопрацювання. Після усунення всіх виявлених недоліків організація-кандидат протягом тридцяти календарних днів повторно подає заяву.

Розгляд документів здійснюється Мінагрополітики протягом тридцяти робочих днів після реєстрації заяви. У цей період здійснюється аналіз поданих документів на відповідність вимогам, установленим пунктом 4 цього Порядку, за результатами якого приймається рішення щодо визначення організації-кандидата експертним закладом, уповноваженим на виконання окремих повноважень у сфері охорони прав на сорти рослин (далі - експертний заклад), та видається організаційно-розпорядчий акт (далі - рішення).

У разі якщо організація-кандидат не відповідає встановленим вимогам, Мінагрополітики протягом десяти робочих днів приймає рішення про відмову у наданні уповноваження та надсилає організації-кандидату повідомлення з обґрунтуванням відмови.

Підставами для відмови в уповноваженні є невідповідність організації-кандидата встановленим вимогам та/або виявлення недостовірних відомостей у документах.

Організація-кандидат, щодо якої Мінагрополітики прийнято рішення про відмову в уповноваженні, має право повторно подати заяву після усунення всіх виявлених недоліків.

Рішення про відкликання уповноваження приймається Мінагрополітики у разі:

надання уповноваженим закладом заяви про скасування уповноваження;

встановлення за результатами аудиту невідповідності вимогам уповноваження експертного закладу та неусунення виявлених порушень.

Рішення про відкликання уповноваження приймається Мінагрополітики, яке інформує про це експертний заклад протягом десяти робочих днів.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові Феміда Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові
З ініціативи львівського осередку Асоціації правників України 15 лютого у Львові відбулося засідання на тему: ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика