НовиниУкраїна

Представники органів юстиції обговорили запуск «електронного правосуддя»

25.04.2019 / 11:33
313
+A
-a

Представники органів юстиції обговорили запуск «електронного правосуддя»

25 травня 2019 року у Києві проходить розширене засідання Постійної комісії Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Голова Вищої ради правосуддя Володимир Говоруха зазначив, що поетапне запровадження інструментів «електронного правосуддя одним із пріоритетів судової реформи, визначених Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 роки. «Такі інструменти дадуть змогу користувачам звертатися до суду, сплачувати судовий збір, брати участь у провадженнях та отримувати необхідну інформацію і документи електронними засобами тощо», – сказав Голова ВРП.

Голова ВРП нагадав, що функціонування «електронного правосуддя» в Україні має забезпечити Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, створення якої передбачено змінами до процесуальних кодексів, що набрали чинності у грудні 2017 року. ЄСІТС функціонуватиме у судах, Вищій раді правосуддя, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, Державній судовій адміністрації України, їх органах та підрозділах і таким чином буде забезпечено автоматизацію робочих процесів та оптимізацію документообігу системи правосуддя. Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України та після консультацій з Радою суддів України.

Для належної підготовки до запровадження ЄСІТС, зокрема для попереднього розгляду проекту Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, рішенням Вищої ради правосуддя від 10 травня 2018 року утворено Постійну комісію Вищої ради правосуддя з питань Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. До участі у роботі Постійної комісії залучено, зокрема, Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, Державну судову адміністрацію України, Національну школу суддів України, Верховний Суд, Раду суддів України, Мін’юст, Генеральну прокуратуру України, Національну поліцію України, Національну асоціацію адвокатів України, Держагентство з питань електронного урядування України, апеляційні суди, місцеві суди, державне підприємство «Інформаційні судові системи».

За результатами розгляду проекту Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему Вища рада правосуддя 28 лютого 2019 року, врахувавши рекомендації Постійної комісії, прийняла рішення повернути Державній судовій адміністрації України проект зазначеного Положення у зв’язку з необхідністю його суттєвого доопрацювання.

З метою доопрацювання проекту вказаного Положення розпорядженням Голови Вищої ради правосуддя від 6 березня 2019 року створено робочу групу. Робочою групою за участю членів Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України та державного підприємства «Інформаційні судові системи» проведено низку засідань, під час яких ретельно опрацьовано пропозиції та зауваження до проекту Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, що надійшли від судів усіх інстанцій, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, Ради суддів України та інших залучених органів.

«Сьогодні планується обговорення доопрацьованого проекту Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Надзвичайно важливо почути думку кожного, хто буде використовувати ЄСІТС: суддів, адвокатів, представників органів державної влади, – сказав Говоруха. – На етапі впровадження системи з метою мінімізації ризиків впровадження необхідно всім разом обговорити недоліки та труднощі, пов’язані із цим питанням, адже створення та забезпечення належного функціонування ЄСІТС є надзвичайно важливим та дуже непростим завданням».

Очікується, що під час сьогоднішнього круглого столу будуть обговорені результати експертного аудиту поточного стану роботи ЄСІТС, пропозиції до Положення, зібрані Постійною комісією, проблематика запровадження Вищою кваліфікаційною комісією суддів України електронного суддівського досьє, ключові питання взаємодії із іншими реєстрами та базами даних тощо, а також рекомендації міжнародних експертів, які поділяться передовим досвідом запровадження «електронного правосуддя».

«Зміни, які відбуваються сьогодні у системі правосуддя як на законодавчому, так і на інституційному рівні, покликані забезпечити кращий доступ до правосуддя, що в кінцевому підсумку має на меті відновлення суспільної довіри до судової влади та утвердження авторитету правосуддя», – наголосив Голова ВРП.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика