Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Презентація законопроекту щодо захисту інвесторів від зловживань на ринку капіталів

20.10.2017 / 12:27
776
+A
-a

Презентація законопроекту щодо захисту інвесторів від зловживань на ринку капіталів

19 жовтня в Києві Комітетом Асоціації правників України з корпоративного права та фондового ринку проведено презентацію законопроекту щодо захисту інвесторів від зловживань на ринку капіталів.

Під час засідання учасники мали змогу проаналізувати основні положення даного законопроекту та запропонувати власні шляхи вирішення, поставлених у ньому завдань.

Так, Проектом передбачені зміни до законодавства, які дозволяють:

забезпечити чіткі та прозорі правила гри для учасників ринку капіталів України;

протидіяти зловживанням з цінними паперами;

збільшити інвестиції в економіку через підвищення довіри до системи державного регулювання ринку капіталів в Україні.

Законопроектом пропонується закріплення в законодавстві гарантій незалежності регулятора ринку - Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також удосконалення системи нагляду та контролю за діяльністю на ринку капіталів з урахуванням найкращого світового досвіду. При цьому незалежність регулятора буде гарантуватися стабільним і гарантованим фінансуванням, обсяг якого повинен визначатися на підставі необхідних витрат для нагляду за ринком та забороною втручатися у діяльність регулятора жодним політичним силам чи посадовим особам.

Також в законопроекті зазначається, що Голова, Члени та службовців НКЦПФР:

 несуть персональну відповідальність за зловживання владою або неналежне виконання службових обов’язків;

повинні діяти неупереджено та незалежно від політичних чи особистих уподобань;

не мають права входити до органів управління та/або володіти компаніями - професійними учасниками ринку;

повинні виконувати вимоги антикорупційного законодавства тощо.

Крім того, вводиться поняття "професійна таємниця" та встановлюється заборона на її розголошення.

Пропонується також запровадити «три рівні нагляду» за ринком: оцінювання - перевірки - розгляд справи, на кожному з яких діятимуть окремі уповноважені особи, які виконуватимуть свої функції незалежно один від одного.

Також законопроект розширює можливості міжнародного співробітництва регулятора: надання повноважень для взаємодії в рамках Меморандуму IOSCO - для можливості проводити транскордонні заходи та розслідування, - що дозволить зменшити як збитки приватних інвесторів, так і втрати держави, зокрема, від податкової оптимізації із використанням "сміттєвих" цінних паперів чи інших «підозрілих» фінансових інструментів.

Наявність у регулятора повноважень для міжнародної взаємодії є одним із важливих критеріїв, на який звертають увагу інвестори при виборі юрисдикції для інвестування.

Про нюанси та особливості законопроекту учасникам розповідали Юлія Вітка, заступниця керівника проекту USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні», Максим Лібанов, директор департаменту стратегії розвитку фондового ринку НКЦПФР та Артем Саприкін, партнер ESQUIRES.

Законопроект створює передумови для приєднання України до Багатостороннього Меморандуму про взаєморозуміння IOSCO MMoU та імплементує в українське законодавство норми низки директив Євросоюзу.

Іван Лисий

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Деструктивність (руйнування) громадянського суспільства:  протиправні практики donum auctoris Деструктивність (руйнування) громадянського суспільства: протиправні практики
Процес формуваня громадянського суспільства в Україні набув ознак тривалого і суперечливого руху, який у своїй бе...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – зна...
Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика