Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Президент пропонує запровадити систему електронного наказного провадження

17.01.2016 / 09:53
3753
+A
-a

Президент пропонує запровадити систему електронного наказного провадження

Президент України подав до Верховної Ради проект Закону № 3769 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження наказного провадження у цивільному та господарському судочинстві".

Відповідно до положень проекту розгляд справ у порядку електронного наказного провадження передбачатиме:

- реєстрацію стягувача та боржника в автоматизованій системі електронного наказного
провадження;

-звернення заявника через автоматизовану систему наказного провадження із заявою до суду про видачу електронного судового наказу;

- розгляд судом отриманої заяви та видачу електронного наказу із встановленням строку для подання боржником заперечень;

- скасування електронного наказу із роз'ясненням стягувачу його права звернутись з цими самими вимогами до суду в загальному порядку (у разі надходження від боржника заперечень);

- внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень відомостей щодо набрання електронним наказом законної сили і надсилання його стягувачу (у разі неотримання від боржника заперечень).

Обов'язковими умовами для розгляду справ у порядку електронного наказного провадження пропонується визначити такі:

1) наявність між сторонами укладеного договору в письмовій формі;

2)  вимога має обмежуватись виключно сумою грошової заборгованості, що випливає з такого договору;

3) встановлення обмеження щодо максимальної суми грошової заборгованості за вимогою:

 - до фізичних осіб - не більше 100 розмірів мінімальної заробітної плати;

 - до юридичних осіб - не більше 1000 розмірів мінімальної заробітної плати;

4) наявність у суду достовірних відомостей про одержання боржником проекту електронного судового наказу та ненадходження від нього заперечень з приводу пред'явлених до нього вимог.

Проектом передбачається, що розгляд господарських справ у порядку електронного наказного провадження буде віднесено до підсудності господарського суду Чернігівської області, а розгляд цивільних – до підсудності Броварського районного суду Київської області. 

Розгляд справ в порядку електронного наказного провадження проводиться без судового засідання і виклику заявника та боржника для заслуховування їх пояснень.

Заява про видачу електронного судового наказу може бути подана до суду протягом трьох років з моменту виникнення у заявника права пред'явлення вимоги до боржника. Заява про видачу електронного судового наказу подається заявником до суду шляхом заповнення форми в автоматизованій системі електронного наказного провадження з використанням електронного цифрового підпису заявника.

Якщо заява подається представником заявника, на таку заяву накладається електронний цифровий підпис представника.

Протягом трьох робочих днів з дня надходження до суду заяви про видачу електронного судового наказу, з дня закінчення строку, встановленого для усунення недоліків такої заяви, суд видає електронний судовий наказ та надсилає його заявнику і боржнику.

Розгляд справ в порядку електронного наказного провадження проводиться без судового засідання і виклику заявника та боржника для заслуховування їх пояснень.

Електронний судовий наказ викладається суддею у двох примірниках, один з яких оформлюється письмово в електронній формі з накладенням електронного цифрового підпису, а другий – письмово в паперовій формі та видається стягувачу після набрання електронним судовим наказом законної сили для пред'явлення до виконання.

Боржник має право протягом десяти днів з дня отримання електронного судового наказу подати заяву про його скасування.

Також законопроектом передбачається, що суддя, який розглядає справи в порядку електронного наказного провадження, може мати більше одного помічника.

Проект також регулює питання судового збору при розгляді відповідних справ. Зокрема, ставки судового збору при розгляді електронного наказного провадження встановлюються у таких розмірах:

1) заява про видачу електронного судового наказу, яку подано:

- юридичною особою або фізичною особою - підприємцем -  0,3 розміру мінімальної заробітної плати;

- фізичною особою - 0,1 розміру мінімальної заробітної плати;

2) заява про видачу електронного судового наказу - 0,3 розміру мінімальної заробітної плати;

3) за видачу дубліката електронного судового наказу, наказу господарського суду - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

У разі прийняття парламентом цього Закону, його норми вводяться в дію з 1 січня 2018 року, а Раді суддів України рекомендується до 1 січня 2017 року затвердити за погодженням з Державною судовою адміністрацією України Положення про автоматизовану систему електронного наказного провадження.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи можуть бути в Україні ефективними  антикорупційні органи? donum auctoris Чи можуть бути в Україні ефективними антикорупційні органи?
Ефективність будь-якого державного інституту, у тому числі правоохоронних органів, полягає у досягненні мети, яка...
Про нововведення у кримінальному процесуальному законодавстві - на круглому столі в Івано-Франківську суддя Верховного Суду Надія Стефанів Феміда Про нововведення у кримінальному процесуальному законодавстві - на круглому столі в Івано-Франківську суддя Верховного Суду Надія Стефанів
14 квітня в Івано-Франківську пройшов круглий стіл, під час якого проаналізовано основні зміни до Кримінального п...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20
20.04.2018 09:00:00 - Legal Medical Forum
21 22
23 24 25 26 27
27.04.2018 09:30:00 - Право&Бізнес
28 29
30 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
20.04.2018 09:00:00 - Legal Medical Forum
27.04.2018 09:30:00 - Право&Бізнес
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика