НовиниУкраїна

Президент ветував Закон про стратегічну екологічну оцінку

31.10.2016 / 16:46
2038
+A
-a

Президент ветував Закон про стратегічну екологічну оцінку

31 жовтня 2016 року Президент України повернув з пропозиціями Закон  України «Про стратегічну екологічну оцінку», який Верховна Рада України ухвалила 4 жовтня 2016 року.

Як зазначено на офіційному веб-порталі Ради, Закон готується на розгляд з вето Президента.

Зазначимо, Законом пропонується запровадити стратегічну екологічну оцінку як обов'язкову стадію процедури розроблення, затвердження і виконання документів державного планування. Тобто встановлюється вимога щодо здійснення стратегічної екологічної оцінки для розроблення практично всіх проектів документів державного планування, крім проектів документів, єдиною метою яких є обслуговування потреб, пов'язаних з обороною або надзвичайними ситуаціями, а також фінансових або бюджетних документів.

Законом також визначаються об’єкти стратегічної екологічної оцінки, якими є проекти документів державного планування в окремих сферах діяльності, виконання яких передбачатиме реалізацію видів діяльності, щодо яких законодавством передбачено проведення процедури оцінки впливу на довкілля, а також щодо проектів документів державного планування, які вимагають оцінки з огляду на ймовірні наслідки для територій та об'єктів природно-заповідного фонду та екологічної мережі.

Президент зазначає, що різні підходи до визначення сфери та об'єкта регулювання Закону ускладнять процес державного планування, що негативно позначиться на формуванні цілісної системи прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку України, окремих галузей економіки та окремих адміністративно-територіальних одиниць.

Окрім того, Закон не визначає чітких критеріїв віднесення документів державного планування до таких, що не потребують проведення стратегічної екологічної оцінки для їх затвердження, що може призвести до довільного застосування положень Закону його виконавцями.

Петро Порошенко додає також, що міжнародні зобов'язання України за Протоколом про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті, ратифікованим Законом України від 1 липня 2015 року № 562–VIII, передбачають необхідність створення адекватних та дієвих механізмів для забезпечення високого рівня захисту навколишнього природного cepедовища та здоров'я населення, які б гарантували ефективну участь громадськості у стратегічній екологічній оцінці, врахування її позиції в документах, що розробляються для забезпечення подальшого сталого розвитку.

«Більшість положень Закону є декларативними, нечіткими, внутрішньо суперечливими та неповною мірою узгоджуються з іншими законодавчими актами, що не сприятиме ефективній реалізації державної політики щодо стратегічної екологічної оцінки. Пропонований Законом підхід до врегулювання відносин у сфері стратегічної екологічної оцінки проектів документів державного планування не відповідає принципу юридичної визначеності як складової конституційного принципу верховенства права (частина перша статті 8 Конституції України), з яких випливає вимога визначеності, ясності і недвозначності правових норм», – додає Президент.

Варто зазначити, що цей Закон Україна зобов’язалася прийняти у межах Угоди про асоціацію та договору про приєднання до Енергетичного співтовариства.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і економіка в українських реаліях donum auctoris Право і економіка в українських реаліях
Економіка держави є залежною від соціальних інститутів, серед яких право відіграє важливу, а інколи вирішальну роль
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
25
26 27 28 29 30 1 2
ЗАХОДИ
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика