Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

При Вищій раді правосуддя утворено Міжнародну консультативну раду

19.06.2017 / 18:53
825
+A
-a

При Вищій раді правосуддя утворено Міжнародну консультативну раду

Відбулося установче засідання Міжнародної консультативної ради, утвореної при Вищій раді правосуддя. Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Відповідно до Положення про Міжнародну консультативну раду при Вищій раді правосуддя основним завданням МКР є розвиток і підтримання міжнародних зв’язків між Вищою радою правосуддя, органами й установами системи правосуддя України та іноземних держав, а також міжнародними організаціями з метою впровадження Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 – 2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 20 травня 2015 року № 276, та виконання інших завдань судової реформи в Україні.

До складу МКР увійшли представники проектів міжнародної та технічної допомоги, які працюють в Україні у сфері судової реформи, та представники судових рад інших країн.

Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк зазначив, що метою створення МКР є сприяння Вищій раді правосуддя та іншим органам і установам у сфері правосуддя у комплексному впровадженні цілей судової реформи в Україні, стратегічному розвитку судової системи України.

«Ідеться, насамперед, про створення при Вищій раді правосуддя постійно діючого колегіального дорадчого органу, – наголосив Ігор Бенедисюк, – ми створили раду як постійний майданчик для діалогу, від якого очікуємо налагодження, розвитку та підтримання відносин між національними та іноземними органами й установами системи правосуддя, а також міжнародними організаціями; обміну досвідом, консультативною, експертною, іншою допомогою; комплексного впровадження реформ та стратегічного планування розвитку системи правосуддя».

Відповідно до Положення про МКР до її складу можуть входити за згодою представники органів юстиції, установ системи правосуддя інших країн, міжнародних об’єднань, міжнародних проектів правової та технічної допомоги, що провадять діяльність у сфері юстиції або/та у сфері судової влади.

Презентуючи ідею проекту, керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Сергій Пушкар також зазначив, що обговорення планів та способів їх реалізації за допомогою МКР дозволить синхронізувати бачення кожного з учасників, зрозуміти і врахувати потреби та можливості кожного органу й установи.

Учасники заходу одностайно підтримали створення МКР, наголосивши на своєчасності та корисності утворення такого дорадчого органу. Зокрема, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», керівник Національної судової адміністрації Литовської Республіки Реда Молієне, підтримавши створення МКР, відзначила, що протягом останнього року українські інституції зробили великий поступ вперед у впровадженні судової реформи.

«Це дуже корисна ініціатива, яка включатиме два компоненти: надання консультативної функції та здійснення координації щодо напрямів міжнародної допомоги», – відзначив керівник компоненту верховенства права Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС) Фабіан Ловенберг. За його словами, надзвичайно важливо всім учасникам судової реформи обговорювати за одним столом питання співпраці, узгоджувати плани, розуміючи виклики, які стоять перед українськими інституціями, та інструменти, якими володіють проекти міжнародної допомоги.

Від Вищої ради правосуддя участь в установчому засіданні взяли: Голова ВРП Ігор Бенедисюк, керівник секретаріату ВРП Сергій Пушкар, начальник відділу міжнародного співробітництва секретаріату ВРП Владислав Гуртенко, начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату ВРП Оксана Лисенко.

Від Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» – керівник групи експертів Проекту Довидас Віткаускас, національний експерт Проекту Оксана Матіяш, експерт Проекту, керівник Національної судової адміністрації Литовської Республіки Реда Молієне, експерт Проекту, керівник комунікаційного департаменту Національної судової адміністрації Литовської Республіки Живіле Навіскайте-Бабкін; від Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС) – керівник компоненту верховенства права Фабіан Ловенберг, радник керівника компоненту верховенства права Олена Трапезнікова; від українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи – менеджер Проекту Ігор Осика; від Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя» – юридичний радник Програми Сергій Сученко; від Програми розвитку комерційного права (CLDР) Міністерства торгівлі США – спеціаліст міжнародних програм Ірина Гладка.

Учасники зустрічі домовилися, що засідання цього дорадчого органу відбуватимуться на регулярній основі.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і економіка в українських реаліях donum auctoris Право і економіка в українських реаліях
Економіка держави є залежною від соціальних інститутів, серед яких право відіграє важливу, а інколи вирішальну роль
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
25
26 27 28 29 30 1 2
ЗАХОДИ
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика