НовиниУкраїна

Приватні судові виконавці почнуть працювати вже восени

05.08.2016 / 09:12
6979
+A
-a

Приватні судові виконавці почнуть працювати вже восени

Міністерство юстиції анонсувало початок роботи приватних судових виконавців вже цієї осені. Про це зазначив заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, частина працівників Державної виконавчої служби перейде у приватний сектор, що передбачено планом реформування відомства.

"Суть цієї реформи в тому, що ми рухаємося в бік змішаної системи виконання судових рішень. В принципі, у світі існує три системи: повністю державна, повністю приватна та змішана. Ми зараз рухаємося в бік змішаної системи. Ця реформа спрямована саме на те, щоб з'явилася конкуренція, що, звичайно, поліпшить відсоток виконання судових рішень", - пояснив Шкляр.

Відповідна заява Шкляра пов’язана з тим, що 5 жовтня 2016 року наберуть чинності новий Закон «Про виконавче провадження» та Закон «Про органи і осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів», якими передбачено запровадження в Україні інституту приватних виконавців.

Зокрема, підготовку приватних виконавців має забезпечити Міністерство юстиції. Воно ж і контролюватиме їх діяльність і у разі необхідності зупинятиме та припинятиме право на здійснення діяльності приватного виконавця. Крім того, Мін’юст вестиме Єдиний реєстр приватних виконавців України та здійснюватиме планову перевірку раз на два роки та позапланову у разі отримання скарги на приватного виконавця.

Для того щоб стати приватним виконавцем особа, по-перше, має бути громадянин України, досягти 25 років, мати вищу юридичну освіту не нижче другого рівня, володіти державною мовою та мати стаж роботи у галузі права після отримання відповідного диплома не менше двох років. Охочі стати приватними виконавцями мають спочатку пройти навчання і стажування, а потім скласти кваліфікаційний іспит й отримати посвідчення приватного виконавця.

Приватні виконавці здійснюватимуть примусове виконання рішень напідставі:

1) виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України;

2) ухвал, постанов судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення, кримінальних провадженнях у випадках, передбачених законом;

3) виконавчих написів нотаріусів;

4) посвідчень комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій;

5) постанов державних виконавців про стягнення виконавчого збору, постанов державних виконавців чи приватних виконавців про стягнення витрат виконавчого провадження, про накладення штрафу, постанов приватних виконавців про стягнення основної винагороди;

6) постанов органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;

7) рішень інших державних органів та рішень Національного банку України, які законом визнані виконавчими документами;

8) рішень Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", а також рішень інших міжнародних юрисдикційних органів у випадках, передбачених міжнародним договором України;

9) рішень (постанов) суб’єктів державного фінансового моніторингу (їх уповноважених посадових осіб), якщо їх виконання за законом покладено на органи та осіб, які здійснюють примусове виконання рішень.

Кому пред’явити виконавчий документ для примусового виконання - органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю - вирішуватиме стягувач.

Однак виконання окремих рішень залишається прерогативою державних виконавців, а саме: про відібрання і передання дитини, встановлення побачення з нею або усунення перешкод у побаченні з дитиною; за якими боржником є держава, державні органи, Національний банк України, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, державні та комунальні підприємства, установи, організації, юридичні особи, частка держави у статутному капіталі яких перевищує 25 відсотків, та/або які фінансуються виключно за кошти державного або місцевого бюджету; за якими боржником є юридична особа, примусова реалізація майна якої заборонена відповідно до закону; за якими стягувачами є держава, державні органи; рішень адміністративних судів та рішень Європейського суду з прав людини;) рішень, які передбачають вчинення дій щодо майна державної чи комунальної власності; рішень про виселення та вселення фізичних осіб; рішень, за якими боржниками є діти або фізичні особи, які визнані недієздатними чи цивільна дієздатність яких обмежена; рішень про конфіскацію майна; рішень, виконання яких віднесено цим Законом безпосередньо до повноважень інших органів, які не є органами примусового виконання.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика