НовиниУкраїна

Прийняті з порушенням Регламенту закони пропонують скасовувати через ВАСУ

15.03.2016 / 09:11
4165
+A
-a

Прийняті з порушенням Регламенту закони пропонують скасовувати через ВАСУ

Верховній Раді пропонують передбачити можливість оскарження рішень Верховної Ради України про прийняття законів в цілому в порядку адміністративного судочинства. Про це йдеться в проекті Закону № 4182 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оскарження рішення про прийняття закону в цілому», зареєстрованому в парламенті депутатом Юрієм Левченком.

Свою законодавчу ініціативу нардеп обґрунтовує систематичним недотриманням законодавчих процедур у парламенті та відповідно жертвуванням якістю законопроектів заради якнайшвидшого прийняття «потрібних» рішень. Зокрема, народні депутати уникають повноцінних обговорень законопроектів, порушують норми Регламенту і все частіше приймають законопроекти відразу в першому читанні і в цілому з численними порушенням норм Регламенту, що має наслідком виникнення численних скандальних ситуацій, внаслідок яких завдається суттєва шкода репутації держави як перед громадянами України, так і перед міжнародними партнерами України.

Як зазначається в пояснювальній записці, наразі відсутні норми, які б надавали правові механізми оскаржувати вищезазначені порушення порядку прийняття законопроектів у цілому. Тому, на його думку, доцільно внести доповнення до Регламенту Верховної Ради України та Кодексу адміністративного судочинства щодо можливості та порядку оскарження рішень Верховної Ради України про прийняття законів в цілому.

Зокрема, пропонується доповнити Кодекс адміністративного судочинства новою статтею, у якій передбачити можливість скасування Вищим адміністративним судом України рішення Верховної Ради про прийняття закону в цілому у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, у разі:

1) виявлення факту порушення вимог щодо особистого голосування під час розгляду законопроекту на пленарному засіданні Верховної Ради України шляхом голосування «за»  народним депутатом за іншого народного депутата на будь-якій стадії розгляду відповідного законопроекту;

2) недотримання строків внесення альтернативних законопроектів, пропозицій та поправок до законопроектів (статті 100, 101, 109 та 116 Регламенту);

3) повторного розгляду законопроекту, який було відхилено на поточній сесії Верховної Ради України;

4) порушення порядку розгляду законопроектів у другому читанні (статті 119 - 121 Регламенту);

5) порушення порядку прийняття законопроекту в цілому (частина 4 статті 102, частина 2 статті 114 Регламенту).

Позовну заяву щодо рішення Верховної Ради України про прийняття закону в цілому може бути подано до Вищого адміністративного суду України народним депутатом України у дводенний строк з дня прийняття рішення. Така заява приймається до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи ВАСУ одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених КАСУ.

При цьому пропонується встановити, що у разі задоволення ВАСУ позовної заяви за наслідками розгляду справи щодо рішення Верховної Ради України про прийняття закону в цілому таке рішення є остаточним і не підлягає перегляду в апеляційному чи касаційному порядку.

Також пропонується, для недопущення підписання закону Головою Верховної Ради під час оскарження рішення про прийняття закону в цілому встановити, що текст закону, прийнятий Верховною Радою, може бути переданий на підпис Голові Верховної Ради не раніше п’яти днів та не пізніше десяти днів з дня прийняття рішення про прийняття закону в цілому, якщо рішення не було оскаржено у ВАСУ або суд відмовив у задоволенні позовної заяви щодо відповідного рішення Верховної Ради України про прийняття закону в цілому.

Крім того, Регламент Верховної Ради запропоновано доповнити положенням, яке визначає подальшу долю закону у разі скасування ВАСУ прийняття Закону: у такому разі розгляд відповідного законопроекту має починається з того читання, під час якого було допущено порушення, яке стало підставою для скасування відповідного рішення.

Наразі запропонований проект Закону передано на розгляд профільного комітету - Комітету з питань правової політики та правосуддя.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика