Представництво інтересів в судах
НовиниУкраїна

Пропонується переглянути інформацію, яку повинні зазначати чиновники в е-деклараціях

09.09.2016 / 09:17
3878
+A
-a

Пропонується переглянути інформацію, яку повинні зазначати чиновники в е-деклараціях

У Верховній Раді України зареєстровано два законопроекти, якими пропонується відкоригувати відомості, які підлягають відображенню у декларації про майно і доходи осіб, уповноважених на виконання функцій держави і місцевого самоврядування.

Зокрема, пропонується додатково в доходах суб’єкта декларування  зазначати отримані додаткові блага, такі як: вартість безоплатно отриманого навчання, стажування, проживання, майна та харчування, безоплатне використання житла, транспорту, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна; отримані подарунки у разі, якщо його вартість перевищує десять відсотків доходу отриманого за звітний рік, а для подарунків у вигляді грошових коштів - якщо розмір таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, перевищує десять відсотків доходу отриманого за звітний рік.

Визначено, що не підлягають декларуванню наявні грошові активи (у тому числі готівкові кошти, кошти, розміщені на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, кошти, позичені третім особам) та активи у дорогоцінних (банківських) металах, сукупна вартість яких не перевищує граничну суму розрахунків готівкою, яка встановлена на 1 січня звітного року.

При цьому видатки та всі правочини, вчинені у звітному періоді, на підставі яких у суб’єкта декларування виникає або припиняється право власності, володіння чи користування у разі, вказуються, якщо розмір відповідного видатку перевищує граничну суму розрахунків готівкою, яка встановлена на 1 січня звітного року.

Незалежно від розміру зобов’язань у декларації зазначаються зобов’язання за договорами оренди, за договорами отримання навчально-освітніх послуг, послуг найманих осіб, витрати на лікування, аліменти.

Також пропонується закріпити обов’язок суб’єкта декларування щодо  відображення в декларації декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відомостей про податки і збори, сплачені суб’єктом декларування за звітний рік, та про суму коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, перерахованих (переданих) суб’єктом декларування протягом звітного року як благодійна допомога фізичним особам і неприбутковим установам та організаціям.

Пропонується, щоб об’єкти нерухомості, що належать суб’єкту декларування та членам його сім’ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, дані щодо орендованого майна або майна, що перебуває в користуванні на іншому праві, його власників автоматично відображалися в декларації із відомостей  Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Дані щодо транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а також щодо їх марки та моделі, року випуску, ідентифікаційного номера (за наявності) відображалися автоматично із Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ України. Відомості щодо юридичних осіб, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї відображалися автоматично із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Крім того, відкритий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, можуть обмежити. Зокрема, посадовець зможе звернутися до НАЗК, аби його декларація частково відображалася у відкритому доступі.

Нагадаємо, що в Раду також внесено ініціативу повідомляти про суттєві зміни у майновому стані лише у разі отримання доходу, придбання майна на суму, яка перевищує граничну суму розрахунків готівкою, встановлену на 1 січня звітного року, а не на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, як це передбачено зараз.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
27 28
29 30 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика