НовиниУкраїна

МОЗ затвердив порядок направлення пацієнтів в заклади охорони здоров’я та надання третинної медичної допомоги

16.10.2017 / 10:00
2870
+A
-a

МОЗ затвердив порядок направлення пацієнтів в заклади охорони здоров’я та надання третинної медичної допомоги

Наприкінці вересня в Міністерстві юстиції України зареєстровано спільний наказ Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України, яким на виконання пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 14 червня 2017 року № 425 «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук» затверджено Порядок направлення пацієнтів відповідно до медичних показань в заклади охорони здоров’я, що є учасниками пілотного проекту, надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги у таких закладах та Перелік послуг з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги учасниками пілотного проекту.

Зокрема, Порядок визначає основні організаційні засади направлення пацієнтів відповідно до медичних показань до закладів охорони здоров’я, які надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, та надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги для реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук України (далі - пілотний проект).

Направлення пацієнтів до закладів охорони здоров’я, які надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, Національної академії медичних наук за наявності показань для госпіталізації (консультації) щодо надання таку медичну допомогу здійснюється у плановому порядку лікуючим лікарем відповідного профілю закладу охорони здоров’я державної або комунальної форм власності, що надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу) або третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу.

Направлення пацієнта відповідно до медичних показань для діагностики та/або лікування наявного у нього захворювання/стану до закладів охорони здоров’я, які надають третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, Національної академії медичних наук (НАМН ) здійснюється у таких випадках:

 необхідність застосування високотехнологічних методів, які не можуть бути застосовані або можуть бути застосовані обмежено у закладах вторинної медичної допомоги та/або третинної медичної допомоги відповідної спеціалізації;

 відсутність у закладах вторинної медичної допомоги та/або третинної медичної допомоги відповідних умов, фахівців, обладнання або дія обставин непереборної сили.

Скерування на госпіталізацію (консультацію) до закладів охорони здоров’я НАМН здійснюється лікуючим лікарем за погодженням з керівником (заступником керівника) цього закладу на підставі направлення на госпіталізацію (консультацію) за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку, яке разом із формою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», видається лікуючим лікарем пацієнту, законному представнику пацієнта або особі, що супроводжує пацієнта.

Планова госпіталізація пацієнта до закладів охорони здоров’я НАМН здійснюється у попередньо погоджений лікуючим лікарем термін (у тому числі через засоби електронного зв’язку). У разі неможливості здійснити планову госпіталізацію пацієнта в попередньо погоджений термін керівник підрозділу, що забезпечує планування госпіталізації до закладів охорони здоров’я НАМН, не пізніше ніж за 3 доби до запланованої дати госпіталізації повідомляє нову (скориговану) дату планової госпіталізації лікуючому лікарю, який у свою чергу інформує пацієнта.

Передбачено перелік документів, які надаються пацієнтом для планової госпіталізації.

Інформація про надання послуг з третинної медичної допомоги за пілотним проектом розміщується на веб-сайтах та у доступних для пацієнтів закладів охорони здоров’я місцях - реєстратурі, приймальному відділенні, приміщеннях для очікування.

Організація госпіталізації в кожному закладі охорони здоров’я НАМН визначається правилами внутрішнього розпорядку роботи відповідного, затвердженими керівником закладу. Зазначені правила мають бути доступні для ознайомлення кожним пацієнтом (інформаційні матеріали в реєстратурі та/або приймальному відділенні, приміщеннях для очікування).

Медичний працівник приймального відділення закладів охорони здоров’я НАМН інформує пацієнта про лікувально-охоронний режим, надає в доступній формі інформацію про стан його здоров'я, мету проведення запропонованих медичних досліджень і лікувальних заходів, прогноз можливого розвитку захворювання, у тому числі наявність ризику для життя і здоров'я. Медичне втручання здійснюється за умови надання пацієнтом згоди відповідно до форми первинної облікової документації № 003-6/о «Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення».

Третинна медична допомога  у закладі охорони здоров’я НАМН надається відповідно до медичних стандартів, що впроваджуються згідно із Методикою розробки та впровадження медичних стандартів медичної допомоги на засадах доказової медицини, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28 вересня 2012 року № 751, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 29 листопада 2012 року за № 2001/22313, та іншими галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я.

Пацієнт має право добровільно надати інформацію про якість медичного обслуговування.

Облік пацієнтів, яким за пілотним проектом надаються послуги з третинної медичної допомоги  у закладах охорони здоров’я НАМН, та обсягів витрачених коштів для надання цих послуг пацієнтам здійснюється такими закладами та Лікувально-організаційним управлінням НАМН.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правовий цинізм: шлях до самознищення donum auctoris Правовий цинізм: шлях до самознищення
Правовий цинізм виявляється у невиконанні правових приписів через політичну доцільність. Правовий цинізм виявляєт...
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останн...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – зна...
Вересень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5
05.09.2018 14:00:00 - ІВА ЄКА Форум 2018
6 7 8 9
10 11
11.09.2018 09:00:00 - LAW OF RAISING US CAPITAL
12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ЗАХОДИ
05.09.2018 14:00:00 - ІВА ЄКА Форум 2018
11.09.2018 09:00:00 - LAW OF RAISING US CAPITAL
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика