Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Рішення суддів можуть отримати альтернативні механізми виконання

16.08.2016 / 15:48
1942
+A
-a

Рішення суддів можуть отримати альтернативні механізми виконання

15 серпня у парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя направлено Проект Закону № 5026 від 12 серпня 2016 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо способу виконання судових рішень» щодо запровадження альтернативних механізмів виконання рішень судів. 

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, мова йде про рішення, відповідальність за невиконання яких несе держава та які неможливо своєчасно виконати через відсутність достатніх коштів у державному бюджеті на зазначені цілі. 

«Реалізація запропонованого механізму дасть змогу попередити надмірні збитки державного бюджету та розстрочити  виконання таких зобов’язань у часі, а також дозволить уникнути винесення Європейським судом з прав людини рішень на користь заявників та виплати значних сум справедливої сатисфакції», – ідеться у документі.

Водночас Комітет міністрів Ради Європи, який здійснює нагляд за виконанням рішень Європейського суду, неодноразово наголошував, що альтернативні грошовому способи виконання рішень не можуть застосовуватись до виплати справедливої сатисфакції, призначеної Європейським судом. 

Тому зазначений механізм пропонується застосовувати лише щодо рішень національних судів, у тому числі і тих, які підлягають виконанню в межах рішення Європейського суду, а також до рішень Європейського суду у випадку, якщо це визначено самим рішенням. 

«Прийняття проекту акта матиме наслідком попередження подальших порушень прав осіб на вільне володіння майном і на виконання судового рішення, уникнення надмірних витрат державного бюджету, а також усунення підстав для надходження до Європейського суду аналогічних заяв проти України та забезпечення належного звітування перед Комітетом міністрів Ради Європи», – пояснюють автори законопроекту. 

Так, пропонується главу 5 «Прикінцеві положення» Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» доповнити пунктом 3 такого змісту: «3.  Законом про Державний бюджет України на відповідний рік можуть бути передбачені інші механізми та способи виконання Рішень в частині здійснення виплат, які застосовуються лише за згодою стягувача. Зазначені механізми та способи виконання Рішень не застосовуються до виплат, визначених абзацом восьмим частини першої статті 1 цього Закону, крім випадків, коли це визначено у Рішенні».

Розділ ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» доповнити пунктом 3 такого змісту: «3. Законом про Державний бюджет України на відповідний рік можуть бути передбачені інші механізми та способи виконання рішень, визначених частиною першою статті 2 цього Закону, а також погашення заборгованості за виконавчими документами та судовими рішеннями, передбаченими пунктом 3 цього розділу. Зазначені механізми та способи виконання рішень можуть бути застосовані лише за згодою стягувача».

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і економіка в українських реаліях donum auctoris Право і економіка в українських реаліях
Економіка держави є залежною від соціальних інститутів, серед яких право відіграє важливу, а інколи вирішальну роль
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули чисельні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика