НовиниУкраїна

Рішення суддів можуть отримати альтернативні механізми виконання

16.08.2016 / 15:48
2094
+A
-a

Рішення суддів можуть отримати альтернативні механізми виконання

15 серпня у парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя направлено Проект Закону № 5026 від 12 серпня 2016 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо способу виконання судових рішень» щодо запровадження альтернативних механізмів виконання рішень судів. 

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, мова йде про рішення, відповідальність за невиконання яких несе держава та які неможливо своєчасно виконати через відсутність достатніх коштів у державному бюджеті на зазначені цілі. 

«Реалізація запропонованого механізму дасть змогу попередити надмірні збитки державного бюджету та розстрочити  виконання таких зобов’язань у часі, а також дозволить уникнути винесення Європейським судом з прав людини рішень на користь заявників та виплати значних сум справедливої сатисфакції», – ідеться у документі.

Водночас Комітет міністрів Ради Європи, який здійснює нагляд за виконанням рішень Європейського суду, неодноразово наголошував, що альтернативні грошовому способи виконання рішень не можуть застосовуватись до виплати справедливої сатисфакції, призначеної Європейським судом. 

Тому зазначений механізм пропонується застосовувати лише щодо рішень національних судів, у тому числі і тих, які підлягають виконанню в межах рішення Європейського суду, а також до рішень Європейського суду у випадку, якщо це визначено самим рішенням. 

«Прийняття проекту акта матиме наслідком попередження подальших порушень прав осіб на вільне володіння майном і на виконання судового рішення, уникнення надмірних витрат державного бюджету, а також усунення підстав для надходження до Європейського суду аналогічних заяв проти України та забезпечення належного звітування перед Комітетом міністрів Ради Європи», – пояснюють автори законопроекту. 

Так, пропонується главу 5 «Прикінцеві положення» Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» доповнити пунктом 3 такого змісту: «3.  Законом про Державний бюджет України на відповідний рік можуть бути передбачені інші механізми та способи виконання Рішень в частині здійснення виплат, які застосовуються лише за згодою стягувача. Зазначені механізми та способи виконання Рішень не застосовуються до виплат, визначених абзацом восьмим частини першої статті 1 цього Закону, крім випадків, коли це визначено у Рішенні».

Розділ ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» доповнити пунктом 3 такого змісту: «3. Законом про Державний бюджет України на відповідний рік можуть бути передбачені інші механізми та способи виконання рішень, визначених частиною першою статті 2 цього Закону, а також погашення заборгованості за виконавчими документами та судовими рішеннями, передбаченими пунктом 3 цього розділу. Зазначені механізми та способи виконання рішень можуть бути застосовані лише за згодою стягувача».

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика