НовиниУкраїна

Раді пропонують ухвалити Закон про офшори

14.04.2016 / 09:10
10027
+A
-a

Раді пропонують ухвалити Закон про офшори

Група народних депутатів зареєструвала у Верховній Раді проект Закону № 4380 «Про податковий суверенітет України та офшорні компанії», яким пропонується низка заходів, що з одного боку адміністративно та фіскально знизять привабливість використання послуг офшорних компаній, а з іншого – зменшать економічні мотивації для такого використання.

Цілями цього законопроекту є:

- визначення змісту податкового суверенітету України як частини її загального політичного суверенітету у розумінні статей 1 – 2 Конституції України;

- практичне втілення норм статей 9, 67, пунктів першого та восьмого частини другої статті 92 Конституції України як передумови укладенню міжнародних договорів України з питань оподаткування та/або обміну податковою інформацією (її розкриття);

- гармонізація норм законодавства України та Європейського Союзу;

- запобігання використанню офшорних податкових юрисдикцій (офшорних компаній) податковими резидентами України з метою ухилення від оподаткування або порушення правил валютного регулювання (валютного контролю);

- запровадження заборон на вчинення окремих контрольованих правочинів за участю офшорних компаній або для обмеження економічної привабливості здійснення таких контрольованих правочинів шляхом запровадження офшорного мита;

- боротьба з корупційними правопорушеннями та легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму чи розповсюдженням зброї масового знищення,у тому числі скоєними політично значущими особами;

- створення стимулів для повернення коштів в Україну, раніше репатрійованих до офшорних податкових юрисдикцій (на користь офшорних компаній).

Проект має на меті знизити привабливість використання офшорних компаній з метою ухилення від оподаткування чи для незаконної репатріації  капіталів за кордон України або для відмивання коштів резидентами України, у тому числі політично значущими особами.

Для зниження привабливості використання офшорних компаній, а також  офшорних компаній, інкорпорованих в країнах, з якими Україна уклала договори про уникнення подвійного оподаткування, проект запроваджує офшорне мито, яке по суті є внутрішнім податком та не підпадає під регулювання міжнародних договорів. Офшорне мито також запроваджується з метою створення мотивів для передання активів резидентів у власність (розпорядження, користування) особам, які не підпадають під визначення офшорних.  

Об’єктом офшорного мита є фінансовий результат окремого правочину, стороною якого є офшорна (оншорна) компанія або резидент України, підконтрольний офшорній (оншорній) компанії, чи окремий актив, який перебуває у власності (управлінні, розпорядженні) резидента чи офшорної компанії.

Згідно з положеннями законопроекту усі політично значущі особи (ПЗО) зобов’язані задекларувати свою власність, яка знаходиться у межах офшорної юрисдикції, та сплатити офшорне мито. Крім того, усі ПЗО зобов’язані задекларувати таку власність як передумову реєстрації кандидатом на посаду Президента України, народного депутата або депутата місцевої ради, судді, прокурора та інших ПЗО, визначених у цьому Законі, а також для проходження конкурсу на будь-яку з посад у виконавчій владі України або виконавчій владі її територіальних громад.

Незалежно від норм законів України, які встановлюють підстави для звільнення (відставки) політично значущої особи, окремою підставою є наявність в його власності (перебування як бенефіціара) офшорної компанії (офшорного чи анонімного рахунка).

Також законопроект пропонує розширити перелік офшорних юрисдикцій - з 75 до 136 країн та територій, а також 14 країн, які формально не підпадають під визначення офшорних, але дозволяють створення у межах власних податкових юрисдикцій  «офшорних» компаній, що мають знаки безподаткових чи низькоподаткових.

Законопроект пропонує встановити чіткі правила для включення податкової юрисдикції до офшорного переліку та для виключення з нього. Крім того, встановлюються чіткі правила попереднього оприлюднення таких змін з метою адаптації бізнесу до нових умов.

Крім того, Кабінету Міністрів України надається право вносити зміни до такого переліку за критеріями та процедурами, передбаченими у законопроекті.

Автори законопроекту очікують, що при належному запровадженні його норм прогнозується зростання легального номінального ВВП України приблизно на 10% (прогноз ВВП на 2016 рік затверджено на рівні 2 262 млрд грн), отже легальні доходи Зведеного бюджету мають зрости мінімум на 68 млрд грн.              

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика