Відкрити фірму в Польщі
НовиниУкраїна

Рада з питань судової реформи затвердила зміни до процесуального законодавства

05.03.2016 / 09:25
4552
+A
-a

Рада з питань судової реформи затвердила зміни до процесуального законодавства

Рада з питань судової реформи взяла за основу проекти Господарського процесуального кодексу України в новій редакції та змін до Цивільного процесуального кодексу України, розроблені Робочою групою з питань процесуального законодавства, що працює в рамках Ради.

Як розповів заступник Глави Адміністрації Президента України та координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов, метою цих законопроектів є підпорядкування господарського та цивільного процесу завданню ефективного захисту прав та інтересів особи, за яким вона звертається до суду, справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду спорів, забезпечення справжньої змагальності, добросовісної поведінки сторін та суду в процесі, його максимальна відкритість та прозорість.

Змінами, зокрема, передбачається:

- розширення способів судового захисту та засобів доказування;

- диференціація процедур розгляду спорів залежно від їх типу, складності та значення (загальне позовне, спрощене позовне, наказне провадження);

- нові правила щодо забезпечення позову та зустрічного забезпечення;

- інструменти запобігання зловживанню процесуальними  правами;

- інститут досудового врегулювання спору за участі судді;

- інструменти судового контролю за виконанням рішення суду;

- засоби процесуальної підтримки розгляду справ міжнародним комерційним арбітражем та третейським судом;

- процесуальні основи для впровадження єдиної системи електронного суду у всіх судах України тощо.

Із законопроектами можна ознайомитися на сайті Ради з питань судової реформи в розділі «Процесуальне законодавство».

Варто зазначити, що експертне обговорення проектів стартує наступного тижня, за результати якого зазначені проекти будуть доопрацьовані.

Нагадаємо, що внесення змін до процесуального законодавства є ще одним кроком на шляху проведення судової реформи. Робочою групою з реформування процесуального законодавства, яка створена Радою з питань судової реформи при Президентові України, наразі розроблено проекти змін до трьох процесуальних кодексів: Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України. 

Основне питання, яке врегульовується в межах цього блоку, - це ефективність судового процесу, в тому числі чітке розмежування юрисдикції судів різних спеціалізацій: адміністративних, господарських і загальних. Також вагому роль у проектах відведено впровадженню системи електронного правосуддя, що дозволить відійти в суді від паперового обігу, натомість, забезпечить можливість швидкого отримання користувачами необхідної інформації та надасть можливість обміну електронними документами між суддями та апаратом суду, між судом та користувачами, а також забезпечить надійне та безпечне діловодство.

І врешті-решт важливим є гармонізація процесуальних норм у відповідності до стандартів країн - членів Європейського Союзу.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Процесуальні війни: піррові перемоги на тлі розпаду donum auctoris Процесуальні війни: піррові перемоги на тлі розпаду
Бажання отримати перевагу у бізнесових  конфліктах або ж навіть у політичному протистоянні ча...
Трагедія однієї сім'ї Справа Трагедія однієї сім'ї
Кожна судова справа – це історія, історія окремих людей або й цілих сімей, історія про кохання та зраду, історія ...
Грудень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
ЗАХОДИ
16.12.2017 09:00:00 - Технології та право
Опитування
  • Що найбільш негативно впливає на рівень довіри до суду в Україні?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика