Представництво інтересів в судах
НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: скасування печаток, завершення кваліфікаційного оцінювання кандидатів у Верховний Суд, нові Правила адвокатської етики та зростання кількості позовів проти України до ЄСПЛ

22.07.2017 / 09:00
1450
+A
-a

Найголовніше за тиждень: скасування печаток, завершення кваліфікаційного оцінювання кандидатів у Верховний Суд, нові Правила адвокатської етики та зростання кількості позовів проти України до ЄСПЛ

Набув чинності Закон про скасування печаток

19 липня 2017 року набув чинності Закон № 1982-VIII, яким скасовується вимога про обов'язкове використання печаток на документах.

Законом внесено зміни до низки законодавчих актів, якими виключаються вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання) та необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування.

Також Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими встановлено адміністративну відповідальність за вимогу посадової особи про наявність відбитку печатки суб’єкта господарювання, що ним подається до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. із законодавства виключаються вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання)

Із прийняттям Закону виключається можливість визнання документа (угоди, правочину) недійсним (неукладеним, невчиненим) у зв’язку з відсутністю відбитку печатки.

Нагадаємо, що цей закон було прийнято у рамках дерегуляції та для узгодження українського законодавства із європейським, де печатки також не використовується. Прогнозується, що законодавчі зміни зменшать кількість позовів про визнання правочинів недійсними у зв’язку із відсутністю печатки. Однак юристи прогнозують, що збільшиться кількість позовів щодо справжності документа та його правомочності з точки зору наявності повноважень у особи, що підписала договір чи інший документ.

Завершення кваліфікаційного оцінювання кандидатів у Верховний Суд

Вища кваліфікаційна комісія суддів України завершила проведення пленарних засідань в рамках другого етапу кваліфікаційного оцінювання.

За результатами другого етапу кваліфікаційного оцінювання 40% кандидатів із негативними висновками Громадської ради доброчесності припинили участь у конкурсі на посади суддів Верховного Суду. З них 51 кандидат не підтвердив здатності здійснювати правосуддя у Верховному Суді.

Під час співбесід Комісія припинила участь у конкурсі визнала 25 кандидатів, які отримали негативні висновки ГРД. Ще двох кандидатів Комісія визнала такими без висновка ради доброчесності.

Загалом із винесених на розгляд Комісії 140 висновків ГРД самостійно скасувала шість та одну інформацію замінила на висновок. Восьмеро кандидатів із негативними висновками подали заяву про припинення участі у конкурсі. Таким чином, Комісією розглянуто 126 висновків ГРД.

Під час пленарних засідань ВККСУ ще 26 кандидатів не підтвердили здатності здійснювати правосуддя у Верховному Суді. Стосовно двох кандидатів призупинено кваліфікаційне оцінювання.

Отже, кількість кандидатів, які не підтвердили здатності здійснювати правосуддя у новому Верховному Суді від числа розглянутих Комісією висновків ГРД, також становить 40%.

Рейтинг кандидатів на посади суддів Верховного Суду буде сформовано та оприлюднено до 1 серпня 2017 року.

Змінилися Правила адвокатської етики

У червні звітно-виборний з”їзд адвокатів затвердив зміни до Правил адвокатської етики. До Правил адвокатської етики внесено низку змін, пов'язаних з конституційними змінами від 2016 року про запровадження поняття "професійна правнича допомога".

Також вдосконалено Правила і в частині діяльності адвокатів, які співпрацюють з центрами безоплатної правової допомоги.

Окрім того, професійний етичний кодекс доповнено новим розділом VIIІ "Дотримання норм адвокатської етики при використанні мережі Інтернет". Розділ містить статті про принципи поведінки адвокатів у соціальних мережах Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest, Google Plus+, Tumblr, Instagram, Flickr, MySpace, на інтернет-форумах.

Відповідно до оновлених правил, адвокат має право користуватися соцмережами, однак  може розміщувати та коментувати лише ту інформацію, яка не шкодить авторитету адвокатів та адвокатури в цілому.

Адвокату слід обережно здійснювати адвокатську діяльність за допомогою соціальних мереж, інтернет-форумів та інших форм спілкування в мережі Інтернет шляхом надання правової допомоги, професійних порад та юридичних консультацій, адресованих та/або доступних необмеженому колу осіб.

При цьому адвокату забороняється у соціальних мережах, інтернет-форумах та інших формах спілкування в мережі інтернет використовувати обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними.

Крім того, забороняється розміщення інформації, пов’язаної із здійсненням адвокатської діяльності, в публічному доступі в соціальних мережах інтернет-форумах та інших формах спілкування в мережі інтернет без попередньої письмової згоди клієнта.

Президент схвалив закони про обов'язкову сертифікацію енергоефективності будівель

Президент Президент України підписав закони «Про Фонд енергоефективності» та «Про енергетичну ефективність будівель».

Передбачається утворення Фонду енергоефективності для надання державної підтримки заходів із забезпечення енергетичної ефективності будівель.

Засновником Фонду енергоефективності буде держава в особі Кабінету Міністрів України. Фонд енергоефективності утворюватиметься у формі державної установи та діятиме на підставі статуту, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

Метою діяльності Фонду енергоефективності визначено фінансування заходів із забезпечення (підвищення рівня) енергоефективності за рахунок коштів державного бюджету, коштів міжнародних фінансових організацій, донорів, благодійних внесків юридичних і фізичних осіб, інших надходжень, не заборонених законодавством.

Президент також підписав Закон «Про енергетичну ефективність будівель», який запроваджує механізм конкретної відповідальності, персоніфікації і стимулювання заходів підвищення енергетичної ефективності будівель.

Ним передбачається запровадження обов'язкової сертифікації енергоефективності для об'єктів будівництва із середнім або значним класом наслідків, а також для будівель загальною опалювальною площею понад 250 кв. м, де розташовані органи державної влади або органи місцевого самоврядування та комунальні організації, в разі проведення ними реконструкції або модернізації таких будинків.

Крім того, обов'язкова сертифікація енергоефективності будівель передбачається в разі здійснення суб'єктами господарювання заходів щодо підвищення енергоефективності за умови отримання ними державної підтримки на ці цілі.

Положення закону щодо сертифікації енергоефективності будівель не поширюватимуться на будівлі промислового призначення та нежитлові приміщення сільгосппризначення з низьким рівнем енергоспоживання, будівлі для богослужінь і релігійних обрядів, об'єкти культурної спадщини, тимчасові споруди та окремо розташовані будівлі з опалювальною площею менш ніж 50 кв. м.

Україна займає друге місце за кількістю скарг, поданих до ЄСПЛ

Україна займає друге місце за кількістю справ, які перебувають на розгляді в Європейському суді з прав людини.

Більшість скарг, поданих до ЄСПЛ, стосуються невиконання або тривалого виконання рішень національних судів щодо здійснення управліннями Пенсійного фонду України перерахунку або виплати пенсій, стягнення з управлінь праці та соціального захисту населення заборгованості виплати щорічної разової грошової допомоги, здійснення управліннями праці та соціального захисту населення перерахунку та виплати компенсації учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС тощо.

За словами Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Івана Ліщини, в Європейському суді з прав людини знаходиться близько 12 тисяч заяв проти України з приводу невиконання рішень національних судів.

«В рішенні «Іванов проти України» ЄСПЛ звернув увагу держави на цю проблему та дав час для її вирішення.

Вирішити проблему невиконання судових рішень можна шляхом усунення законодавчих прогалин і створення дієвого механізму захисту.

Україна ратифікувала Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 17 липня 1997 року і для нашої держави вона набула чинності 11 вересня того ж року. Тим самим Україна взяла зобов'язання привести своє законодавство до міжнародних стандартів, закріплених в Конвенції. У 2006 році було прийнято Закон України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та постанову Кабінету Міністрів щодо реалізації цього Закону. Але сьогодні питання співвідношення Конституції України та Європейської конвенції з прав людини все ще залишаються актуальними.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань Феміда Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань
Суддя-спікер Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області В’ячеслав Мазуренко розповів ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика