НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: призначення суддів, набрання чинності новими законами, запуск дорожньої поліції, початок роботи кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та новий перелік будівельних робіт, які проводяться без дозволів

17.06.2017 / 09:00
2199
+A
-a

Найголовніше за тиждень: призначення суддів, набрання чинності новими законами,  запуск дорожньої поліції, початок роботи кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та новий перелік будівельних робіт, які проводяться без дозволів

Президент України підписав укази про призначення 65 суддів до півсотні місцевих судів

Суддів призначено до більше, ніж сорока міських та районних судів Вінницької, Хмельницької,Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської Харківської і Чернівецької областей. Призначення суддів дещо скоротило вакансії у місцевих судах, проте вакантними залишаються понад 2000 посад.

Набув чинності Закон про розгляд справ щодо виселення дитини лише за участю органів опіки

З 14 червня набули чинності зміни до Сімейного кодексу, якими встановлено обов’язкову участь органів опіки у судовому розгляді справ про зняття дитини з реєстрації.

Якщо раніше органи опіки та піклування ухилялись від участі у розгляді судом спорів щодо, в тому числі, місця проживання дитини, а як наслідок і від обов’язку надавати письмові висновки щодо розв’язання спору, посилаючись на відсутність прямої вказівки щодо участі у таких справах, то тепер це закріплено як вимогу закону.

Зокрема, змінами до статті 19 Сімейного кодексу передбачено обов’язкову участь органу опіки та піклування при розгляді судом спорів щодо місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням та управління батьками майном дитини.

Також за участю органів опіки тепер розглядаються справи про проживання дитини, про позбавлення чи поновлення батьківських прав, про побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, про відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду та про скасування усиновлення та визнання його недійсним.

В Україні діють нові правила споживчого кредитування

10 червня набув чинності Закон України від 15 листопада 2016 року № 1734-VIII "Про споживче кредитування", який визначає загальні правові засади споживчого кредитування в Україні відповідно до міжнародно-правових стандартів у цій сфері.

Споживчим кредитом вважаються грошові кошти, що надаються споживачу (позичальникові) на придбання товарів (робіт, послуг) для задоволення потреб, не пов’язаних з підприємницькою, незалежною професійною діяльністю або виконанням обов’язків найманого працівника.

Закон надає споживачу право протягом 14 календарних днів з дня укладення договору про споживчий кредит відмовитися від договору про споживчий кредит без пояснення причин, у тому числі в разі отримання ним грошових коштів.

Також споживач має право в будь-який час повністю або частково достроково повернути споживчий кредит, у тому числі шляхом збільшення суми періодичних платежів. При цьому кредитодавцю забороняється встановлювати споживачу будь-яку плату, пов’язану з достроковим поверненням споживчого кредиту.

Також Закон встановлює черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит.

У разі недостатності суми здійсненого платежу для виконання зобов’язання за договором про споживчий кредит у повному обсязі ця сума погашає вимоги кредитора у такій черговості: у першу чергу сплачуються прострочена до повернення сума кредиту та прострочені проценти за користування кредитом, у другу чергу - сума кредиту та проценти за користування кредитом та у третю чергу - неустойка та інші платежі відповідно до договору про споживчий кредит.

У договорах про споживчий кредит пеня за невиконання зобов’язання щодо повернення кредиту та процентів за ним не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, та не може бути більшою за 15 відсотків суми простроченого платежу.

Сукупна сума неустойки (штраф, пеня), нарахована за порушення зобов’язань споживачем на підставі договору про споживчий кредит, не може перевищувати половини суми, одержаної споживачем за таким договором, і не може бути збільшена за домовленістю сторін.

З 12 червня запрацювала патрульна дорожня поліція

В Україні запрацювала нова дорожня патрульна поліція, яка має повністю замінити стару систему Державтоінспекції.

Перші наряди дорожньої поліції розпочали патрулювання на чотирьох трасах міжнародного та національного значення: Київ - Харків, Київ - Зборів, Луцьк - Ковель, Ягодин - Сарни.

Дорожня поліція здійснюватиме патрулювання на 8 колишніх стаціонарних постах ДАІ, які в майбутньому стануть дорожніми станціями цієї патрульної поліції.

Як пояснили у МВС, дорожня патрульна поліція не є новим підрозділом поліції, до її складу входять ті ж самі поліцейські, які несли службу на міських вулицях.

У майбутньому планується обладнати патрульні автомобілі дорожньої патрульної поліції сучасними камерами вимірювання швидкості. Це не автофіксація, яка приходить пізніше по пошті чи іншим способом, це є просто фіксація правопорушення швидкісного режиму. Тобто, за наслідками цього порушення буде здійснюватися зупинка транспортного засобу і безпосередньо притягнення до відповідальності вже на місці.

Прокурорів тепер добиратиме кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів

Розпочала свою роботу Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів. Рішення про початок її роботи було прийнято 7 червня.

Комісія працюватиме згідно з компетенцією, визначеною Законом України «Про прокуратуру» та Положенням про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, прийнятим всеукраїнською конференцією прокурорів 27 квітня.

Керівники органів прокуратури усіх рівнів тепер зобов’язані інформувати Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів про всі наявні вакантні та тимчасово вакантні посади у підпорядкованих органах прокуратури з метою забезпечення належного кадрового добору прокурорів на конкурсних засадах.

Відомості про наявні вакансії керівники прокуратур усіх рівнів зобов’язані надсилати до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів упродовж 10 днів з моменту офіційного оприлюднення інформації про початок її роботи.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів вестиме облік даних про кількість посад прокурорів, у тому числі вакантних та тимчасово вакантних, проводитиме відбір прокурорів кандидатів на посаду прокурора та братиме участь у переведенні прокурорів, розглядатиме скарги про вчинення прокурором дисциплінарного проступку та здійснюватиме дисциплінарне провадження. За результатами дисциплінарного провадження і за наявності підстав комісія прийматиме рішення про накладення на прокурора Генеральної прокуратури України, регіональної та місцевої прокуратури дисциплінарного стягнення або рішення про неможливість подальшого перебування особи на посаді прокурора.

Уряд затвердив перелік будівельних робіт, які не потребують дозволів

Уряд затвердив перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію. Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів України від 7 червня 2017 року № 406.

До будівельних робіт, які не потребують отримання дозволів, віднесено переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення, а також нежилого будинку, виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні та несучі конструкції або інженерні системи загального користування.

Також без дозволів проводиться:

технічне переоснащення внутрішніх систем опалення, вентиляції, водопостачання, водовідведення, газопостачання; обладнання (переобладнання) будівель і споруд приладами для ведення відокремленого обліку енергоносіїв, гарячої і холодної води;

приєднання та підключення до інженерних мереж відповідно до технічних умов індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд, гаражів, розташованих на присадибних, дачних і садових земельних ділянках та земельних ділянках для будівництва індивідуальних гаражів;

зведення на земельній ділянці тимчасових будівель та споруд без влаштування фундаментів;

розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності;

знесення і демонтаж будівель та споруд без подальшого будівництва, які не є підготовчими роботами;

відновлення елементів благоустрою, визначених Законом України «Про благоустрій населених пунктів»;

знесення самочинно збудованих об’єктів за рішенням суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань Феміда Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань
Суддя-спікер Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області В’ячеслав Мазуренко розповів ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика