НовиниУкраїна

Найважливіші події тижня: призначення суддів, психологічне тестування кандидатів у Верховний Суд, переобрання голів вищих судів та безвіз для України

08.04.2017 / 09:00
1504
+A
-a

Найважливіші події тижня: призначення суддів, психологічне тестування кандидатів у Верховний Суд, переобрання голів вищих судів та безвіз для України

Президент України призначив безстроково 113 суддів

Глава держави підписав три укази про призначення 113 суддів до місцевих судів.

Згідно з указами Президента на безстроковий термін призначено суддів у ті суди, де частина суддів залишилася без повноважень.

Так, 13 суддів призначено до Харківського окружного адміністративного суду, у якому  з 38 суддів повноваження мають 8 суддів. До Луганського окружного адмінсуду, де повноваження мали лише 25% суддів, призначено 10 суддів. До Рівненського окружного адмінсуду, де із повноваженнями працює лише 3 судді із 14-ти, та Полтавського окружного адмінсуду призначено по 8 суддів.

Також в Окружний адмінсуд Києва, в якому у січні  п’ятеро суддів залишилися без повноважень, призначено 6 суддів. По одному судді також призначено до Чернівецького, Закарпатського, Івано-Франківського та Миколаївського окружних судів.

Суддів призначено до Новогродівського міського суду Донецької області,  Шполянського районного суду Черкаської області, Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області, де до цього не було жодного судді. Також призначено суддю до Піщанського районного суду Вінницької області, де до цього працював лише один суддя.

Крім того, новими суддями поповняться Каланчацький райсуд Херсонської області, Мостиський та Сколівський районні суди Львівщини.

Оприлюднено досьє кандидатів у Верховний Суд 

На сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України оприлюднено досьє 382 кандидатів, яких допущено до співбесід у рамках конкурсу у касаційні суди Верховного Суду.

За підсумками іспиту участь у конкурсі до Верховного Суду продовжать 382 кандидати. За суддівські посади у Касаційному адміністративному суді продовжують змагатися 74 кандидати, у Касаційному господарському - 88 кандидатів, у Касаційному кримінальному - 108 кандидатів та у Касаційному цивільному - 112 кандидатів.

Наразі ці кандидати проходять тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей. Також на них чекає співбесіда з психологом.

Результати цих тестувань не оприлюднюватимуть, однак члени Комісії ознайомляться з висновками психолога після їх проведення.

Зауважимо, що до досьє має долучити свій висновок щодо відповідності кандидата критеріям доброчесності та професійної етики Громадська рада доброчесності. Якщо висновок ради буде негативний, то кандидата можуть рекомендувати до призначення суддею, однак за це має проголосувати не менше 11 членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Нагадаємо, що на цьому тижні кандидати проходили психологічне тестування. А вже 8 квітня на них чекає співбесіда із психологом.

У Вищому господарському суді та Вищому спеціалізованому суді переобрали керівництво

У Вищому господарському суді України та Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ збори суддів проголосували за нових голів.

У Вищому господарському суді головою суду повторно обрали Богдана Львова, якого вже обирали на цю посаду у 2014 році . Також збори суддів обрали заступниками Голови суддю другої судової палати Геннадія Кравчука та суддю четвертої судової палати Сергія Могила.

Аналогічними виявилися результати таємного голосування і у Вищому спеціалізованому суді. Головою суду знову обрали Бориса Гулька, який з 2014 очолює цей суд.

Також заступниками Голови суду обрано Станіслава Кравченка та Марину Червинську, секретарем судової палати у цивільних справах – Олену Кафідову, секретарем судової палати у кримінальних справах – Валентину Щепоткіну.

Нагадаємо, що раніше у Вищому адміністративному суді України також переобрали очільника суду. За результатами таємного голосування більшість підтримала кандидатуру Олександра Нечитайла, який до цього головував у ВАСУ.

Рада дозволила приватизацію кімнат у гуртожитках

Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків".

Законодавчим актом уточнено сферу застосування та удосконалено окремі положення передачі гуртожитків у власність територіальних громад та забезпечено реалізацію житлових прав законними мешканцями гуртожитків.

Цей Закон регулює правові, майнові, економічні, соціальні, організаційні питання щодо особливостей забезпечення реалізації конституційного права на житло громадян, які за відсутності власного житла тривалий час на правових підставах, визначених законом, мешкають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, жилі приміщення в яких після передачі гуртожитків у власність територіальних громад можуть бути приватизовані відповідно до закону.

Законом встановлено, що сфера дії цього Закону поширюється на громадян та членів їхніх сімей, одиноких громадян, які не мають власного житла, не використали право на безоплатну приватизацію державного житлового фонду, на правових підставах, визначених цим Законом, вселені у гуртожиток та фактично проживають у гуртожитку протягом тривалого часу.

При цьому право на приватизацію не поширюється на громадян, які проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, у зв’язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв’язку з роботою (службою) за контрактом; мешкають у гуртожитку, але не перебували (не перебувають) у трудових відносинах з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку; мешкають у гуртожитку без правових підстав, визначених цим Законом.

Варто зазначити, що Закон прийнято з урахуванням висловлених пропозицій народних депутатів.

Прийнято Закон про заборону звільнення за  скороченням працівників передпенсійного віку

Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав працівників передпенсійного віку".

Законом доповнено статтю 42 Кодексу законів про працю України новою нормою, відповідно до якої, переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці при рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації пропонується надавати працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат.

Таким чином, народні депутати заборонили скорочувати працівників, яким залишилося працювати менше трьох років для виходу на пенсію.

Нагадаємо, що законодавством України також передбачено, що працівники передпенсійного віку, яким залишилося менше 10 років до виходу на пенсію, мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Крім того, для осіб передпенсійного віку, а саме за два роки до настання права на пенсію, тривалість виплати допомоги по безробіттю збільшено майже вдвічі, але така допомога не може перевищувати 720 календарних днів.

Європарламент підтримав надання Україні безвізового режиму

Європейський парламент на засіданні у Страсбурзі підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС. За це рішення проголосував 521 європарламентар, проти були 75, 36 утримались.

Після голосування у Європарламенті наступними кроками стануть голосування в Комітеті постійних представників і потім на Раді міністрів ЄС.

Посли Євросоюзу тепер розглянуть це питання 26 квітня.

У разі позитивного рішення документ підпишуть та опублікують в офіційному журналі Євросоюзу. Від моменту публікації безвізовий режим запрацює через 20 днів, тобто приблизно у червні.

Здійснювати безвізові поїздки до ЄС отримають право власники біометричних закордонних паспортів. Вони зможуть перебувати на території Шенгенської зони 90 днів протягом шести місяців.

Угода про лібералізацію візового режиму буде поширюватися на всі країни Євросоюзу, окрім Великобританії та Ірландії, а також діятиме в країнах Шенгену, що не входять в ЄС: Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейні та Швейцарії.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові Феміда Про основні виклики судової реформи, шляхи повернення довіри до суду та поради адвокатам під час «Діалогу з Верховним судом» у Львові
З ініціативи львівського осередку Асоціації правників України 15 лютого у Львові відбулося засідання на тему: ...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Березень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 1
01.03.2019 13:00:00 - Odessa Legal Business Forum (LBF)
2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
ЗАХОДИ
01.03.2019 13:00:00 - Odessa Legal Business Forum (LBF)
15.03.2019 09:00:00 - II Судовий форум ААУ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика