Оскарження рішень органів місцевого самоврядування
НовиниУкраїна

Реформа ДФС: підвищення ефективності апеляційних оскаржень та зменшення корупції

02.10.2016 / 09:03
3127
+A
-a

Реформа ДФС: підвищення ефективності апеляційних оскаржень та зменшення корупції

27 вересня Міністр фінансів України Олександр Данилюк затвердив та надіслав Голові Державної Фіскальної Служби ключові показники ефективності (КРІs) у реформі Державної фіскальної служби, повідомив сайт Мінфіну.

КРІs, які Мінфін розробив у співпраці з Інститутом податкових реформ та громадськими експертами, – це конкретні задачі по кожному з основних напрямків з постійним та публічним контролем виконання.  Відповідна практика зараз існує у багатьох країнах Європи, наприклад, Франції та Великобританії.

Кінцевою метою впровадження системи показників є: зменшення корупції в ДФС, зменшення рівня необґрунтованих перевірок та донарахувань, підвищення ефективності апеляційних оскаржень; зменшення рівня податкового боргу, який має бути повернутий бізнесу; мінімізація людського фактора і покращення якості сервісів.

ПОКАЗНИКИ:

Сервісні функції

До 31 грудня 2016 року провести незалежне дослідження рівня задоволеності платників податків роботою ДФС і проводити такі дослідження регулярно.

Організаційні структури:

До 1 грудня 2016 року створити територіальні органи ДФС у вигляді структурних підрозділів апарату ДФС без права юридичних осіб і ліквідувати територіальні органи ДФС як юридичні особи.

До 31 грудня 2016 року затвердити новий штатний розпис апарату ДФС та територіальних органів (структурних підрозділів), який передбачає: скорочення адміністративних функцій територіальних органів та їх централізацію,  на районному рівні залишаться лише сервісні функції

Результат: оптимізація роботи та скорочення штату.

Також до 31 грудня 2016 року користувачі Міністерства фінансів України та Державного Казначейства України мають отримати повний і безпосередній доступ до автоматизованих систем та баз даних ДФС без обмежень доступу до інформації (в режимі читання – без можливості внесення змін) Результат: підвищення прозорості роботи ДФС.

Добровільна сплата:

Рівень своєчасного подання податкових декларацій: своєчасно та коректно заповнені податкові декларації свідчать про готовність платників платити податки, про довіру до фіскальних органів. Результат: зростання цього індикатора свідчитиме про ріст довіри платників до ДФС, що надає якісні послуги.

2015 рік: 95,7% Мета 2017: 98%

Ризик орієнтовний підхід

До 1 грудня 2016 року запровадити систему Ризик менеджменту, яка включатиме: створення в центральному апараті ДФС окремого підрозділу ризик-менеджменту, визначення критеріїв ризику невиконання податкового законодавства для кожного виду податку, податковий та митний аудит базується на ризик- орієнтованому підході. Результат: зменшення тиску на добросовісних платників та більш ефективне виявлення порушників.

Коефіцієнт покриття податкового аудиту системою управління ризиками: підвищення ефективності системи оцінки ризиків для виявлення несумлінних платників. Результат: Зменшення кількості позапланових перевірок завдяки автоматизованому відбору справ. 2015 рік: 19,36%, мета 2016: 35%, мета 2017: 40%

Функція аудиту та апеляції

Частка сплачених грошових зобов’язань, визначених за результатами податкового та митного аудиту: не cплачені до бюджету суми донарахувань означають зайво витрачені ресурси держави та платників податків. Результат росту KPI: перетворення ДФС з карального на сервісний орган, зменшення кількості перевірок та необґрунтованих нарахувань. Мета 2017: 30 %

Частка узгодження грошових зобов’язань, визначених за результатами податкового та митного аудиту: цей індикатор продемонструє ефективність відбору випадків для проведення податкових та митних перевірок. Результат: зменшення кількості перевірок та необґрунтованих нарахувань. Мета 2017: 35%, стратегічна ціль: вище 75 %.

Кількісна результативність розгляду податкових та митних спорів у судовому порядку: частка податкових та митних спорів, вирішених судами різних інстанцій на користь органів ДФС у загальній кількість податкових та митних спорів, вирішених судами різних інстанцій за участю ДФС: цей індикатор оцінює загальну ефективність правової роботи ДФС, кваліфікацію працівників та ефективність роботи служби аудиту та апеляції. Результат: зменшення кількості необґрунтованих нарахувань та підвищення ефективності захисту інтересів держави.

2015 рік: 26,6%, мета 2016: 30%, мета 2017: 40%, стратегічна ціль: вище 75%.

Вартісна результативність розгляду податкових та митних спорів у судовому порядку: частка суми позовів по спорам, вирішеним судами на користь органів ДФС у загальній сумі спорів, вирішених судами різних інстанцій. Цей індикатор оцінює загальну ефективність правової роботи ДФС, кваліфікацію працівників та ефективність роботи служби аудиту та апеляції. Результат: зменшення кількості перевірок та необґрунтованих нарахувань та підвищення ефективності захисту інтересів держави.

2015 рік: 36,6%, стратегічна ціль: вище 85%, мета 2016: 40%, мета 2017: 50%.

Рівень підтвердження судом рішень процедури адміністративного оскарження: зростання кількості підтверджених судом рішень процедури адміністративного оскарження свідчитиме про підвищення ефективності роботи підрозділів, що представляють інтереси ДФС під час адміністративного оскарження Результат: зменшення кількості перевірок та необґрунтованих нарахувань та підвищення ефективності захисту інтересів держави.

Мета 2017: 50%, стратегічна ціль: вище 85%.

Робота з боргом

Відсутня прострочена заборгованість по відшкодуванню ПДВ. Мета 2016: 0 гривень, 2017: 0 гривень.

Динаміка податкового боргу: у випадку ефективної діяльності підрозділів з погашення податкової заборгованості податковий борг має скорочуватись. Результат: Підвищення якості роботи ДФС стосовно платників-порушників закону і, водночас, збільшення надходжень до бюджету

Мета 2016: скорочення на 10% протягом 2016-2017 по відношенню до суми боргу попереднього року, стратегічна ціль: щорічне скорочення.

Митниця:

Граничний час митного оформлення у митних режимах імпорту, експорту і транзиту товарів, відносно яких АСАУР не генерувався перелік митних формальностей. Результат: швидке митне оформлення перевезень.

Граничний час оформлення (хв):

2015: імпорт – 146, експорт – 63, транзит – 24

2016: імпорт – 115 , експорт – 45, транзит – 18

2017: імпорт – 75, експорт – 30, транзит – 15

Частка митних декларацій згенерованих АСАУР як ризикові, по яких фактично було виявлено розбіжності. Результат: ефективне використання АСАУР. Мета: у 2017 році — не менше, ніж 4 %

Кількість митних оглядів товарів, ініційованих посадовими особами митниць без генерування такої митної формальності АСАУР. Результат: зменшення зловживань з боку посадових осіб митниць. Мета: у 2017 році – не більше 3,5%.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика