Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

НКЦПФР визначилась з ознаками фіктивності емітентів цінних паперів

06.11.2017 / 09:58
1298
+A
-a

НКЦПФР визначилась з ознаками фіктивності емітентів цінних паперів

Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності було затверджено рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (№ 393) ще наприкінці травня цього року, але у Мін'юсті документ зареєстровано лише у другій половині жовтня.

Це Положення визначає ознаки фіктивності емітента цінних паперів та порядок прийняття рішення про включення емітента до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності (далі - список) та виключення з цього списку.

В той же час дія Положення не поширюється на таких емітентів:

1) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику;

2) Державну іпотечну установу;

3) професійних учасників фондового ринку та Центральний депозитарій цінних паперів;

4) банки;

5) державні керуючі холдингові компанії, державні холдингові компанії та акціонерні товариства, єдиним акціонером яких є держава;

6) міжнародні фінансові організації;

7) Фонд гарантування вкладів фізичних осіб;

8) міські ради;

9) Автономну Республіку Крим;

10) емітентів, що перебувають в стані припинення та обіг цінних паперів яких зупинено у порядку, встановленому законодавством.

До ознак фіктивності емітента цінних паперів (крім корпоративних інвестиційних фондів) віднесені неподання емітентом до НКЦФР з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) регулярної річної інформації або регулярної квартальної інформації протягом двох кварталів поспіль; непроведення акціонерним товариством загальних зборів акціонерів протягом двох років поспіль та/або неутворення органів управління акціонерного товариства, визначених законодавством, протягом року з дня реєстрації Комісією звіту про результати приватного розміщення акцій серед засновників акціонерного товариства; реєстрація місцезнаходження емітента у приміщенні житлового фонду тощо.

Крім того передбачені ознаки фіктивності емітента цінних паперів - корпоративного інвестиційного фонду.

Комісія на підставі наявної інформації, в тому числі отриманої відповідно до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 03 грудня 2013 року № 2826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 грудня 2013 року за № 2180/24712 (зі змінами), рішення Комісії від 05 лютого 2013 року № 131 «Про порядок подання та розміщення інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів торговцями цінними паперами та фондовими біржами», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 лютого 2013 року за № 320/22852 (зі змінами), Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії від 02 жовтня 2012 року № 1343, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2012 року за № 1764/22076 (зі змінами), Порядку проведення перевірок діяльності емітентів цінних паперів, затвердженого рішенням Комісії від 04 вересня 2012 року № 1178, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 вересня 2012 року за № 1643/21955 (зі змінами), проводить аналіз відповідності емітента ознакам фіктивності згідно з ознаками, визначеними у пункті 4 або 5 цього Положення.

Підставою рішення про включення емітента до списку (далі - Рішення) шляхом прийняття Комісією окремого рішення здійснюється зупинення обігу цінних паперів емітента, крім операцій, пов’язаних із викупом цінних паперів, спадкуванням та правонаступництвом, правочинами, які вчиняються на виконання рішення суду, яке набрало законної сили.

Рішення про зупинення обігу цінних паперів містить інформацію про дату, з якої забороняється вчинення правочинів, пов’язаних з переходом прав власності на цінні папери, та обмежується здійснення операцій у системі депозитарного обліку з цінними паперами цього випуску.

Датою, з якої забороняється вчинення правочинів, пов’язаних з переходом прав власності на цінні папери, та обмежується здійснення операцій у системі депозитарного обліку з цінними паперами цього випуску, є дата, що настає на четвертий робочий день з дати прийняття рішення про зупинення обігу цінних паперів.

Комісія на четвертий робочий день з дати прийняття Рішення та рішення про зупинення обігу цінних паперів вносить відповідну інформацію до списку, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті Комісії.

Емітент та його цінні папери вважаються такими, що мають ознаки фіктивності, з дати внесення відповідної інформації до списку.

Усунення емітентом ознак, які стали підставою для прийняття Рішення, (крім ознак, для визначення яких використовується показник капіталізації), є підставою для виключення емітента зі списку.

У разі отримання Комісією документів, що підтверджують усунення ознак, які стали підставою для прийняття Рішення, Комісія здійснює згідно з законодавством відповідну перевірку, та за її результатами у разі підтвердження усунення таких ознак емітент виключається зі списку на підставі відповідного рішення Комісії.

На підставі рішення про виключення емітента зі списку здійснюється відновлення обігу цінних паперів емітента шляхом прийняття Комісією окремого рішення про відновлення обігу цінних паперів.

Емітент та його цінні папери вважаються такими, що не мають ознак фіктивності, з дати внесення відповідної інформації до списку.

Це рішення набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань Феміда Суддя-спікер Інгулецького районного суду про новели відеофіксації судових засідань
Суддя-спікер Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області В’ячеслав Мазуренко розповів ...
«Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою Справа «Синій кит» або квест ціною у життя: історія, яка ще не стала судовою
Декілька років тому суспільство сколихнули численні випадки самогубств серед дітей, багато з яких, як виявилось, бу...
Січень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика