НовиниУкраїна

Розгляд конкурентних спорів хочуть передати суду з питань інтелектуальної власності

29.11.2016 / 17:28
2053
+A
-a

Розгляд конкурентних спорів хочуть передати суду з питань інтелектуальної власності

Народні депутати України виступили з ініціативою передати повноваження з розгляду конкурентних спорів Вищому суду з питань інтелектуальної власності. Таку пропозицію вони висловили під час круглого столу "Судова реформа та перспективи розгляду судами конкуренційних спорів", повідомляється на сайті ВГСУ.

На їх переконання, інші способи розгляду цих спорів не можуть гарантувати відповідну якість рішень. "Не кожен суддя може розумітись на таких спорах і саме тому має створюватись окрема спеціалізація", - зауважила народний депутат Вікторія Пташник.

Як зазначалося під час заходу, на сьогодні судові спори, що виникають з конкуренційних правовідносин, вирішуються як господарськими, так і адміністративними судамим і це унеможливлює формування сталої судової практики з вирішення конкуренційних спорів, яка відповідала б кращим світовим зразкам та забезпечила б дотримання принципу правової визначеності. "У ході судової реформи необхідно остаточно вирішити питання підвідомчості всіх без винятку спорів у сфері конкуренції одній гілці судової влади, незалежно від того, хто є сторонами судового процесу - державні органи, суб’єкти господарювання чи інші сторони", - висловився один із учасників круглого столу. 

У свою чергу, Голова ВГСУ Богдан Львов наголосив, що для розвитку громадянського суспільства необхідні, по-перше, необхідна здорова конкуренція, а по-друге – справедливий суд. "Так склалося, що в нашій державі створювати здорову конкуренцію не легше, ніж справедливий суд. Проте ми мали певні переваги у зв’язку з існуванням спеціалізованої палати у ВГСУ, спеціалізованих колегій у апеляційних судах та спеціалізації суддів у місцевих господарських судах, наприклад, напрацьована певна усталена практика у вирішенні таких спорів. Оскільки принципи застосування конкуренційного законодавства фактично єдині як для органів АМКУ, так і для суддів, то нам лише доводилося стримувати суддів від переоцінки висновків АМКУ, обмежуючи їх лише перевіркою на предмет відповідності методикам антимонопольного та понятійного апарату. Ми цінуємо налагоджені контакти з АМКУ, громадськими організаціями, представниками європейських установ, що спеціалізуються з цих питань", - підкреслив очільник ВГСУ. На його переконання, такі контакти є запорукою правильного та однакового застосування антимонопольного законодавства, підготовки пропозицій щодо його вдосконалення, розробки відповідних законопроектів та надають змогу оперативно інформувати суддів з питань правового регулювання конкуренції у підприємницькій діяльності. 

Також Богдан Львов нагадав, що питання щодо розмежування юрисдикції у справах за участю органів АМКУ залишається дуже актуальним, адже протягом 2008 - 2015 років їх розглядали як адміністративні, так і господарські суди. І лише у 2015 році ВСУ закріпив юрисдикційну приналежність таких спорів виключно за господарськими судами. "За всіма світовими стандартами питання недобросовісної конкуренції відносяться до сфери інтелектуальної власності. В цьому контексті законодавець і визнав за необхідне створити відповідний спеціалізований суд", - зазначив Богдан Львов.

Нагадаємо. що новим Законом передбачено, що в Україні діє Вищий суд з питань інтелектуальної власності, який має бути утворений до кінця вересня 2017 року.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Процедура в українському праві: на шляху до колапсу donum auctoris Процедура в українському праві: на шляху до колапсу
Право не терпить приблизності у правилах, які встановлюють процес народження норми права, і право не може сприйня...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
ЗАХОДИ
08.05.2018 13:30:00 - Criminal Insanity in Canada
21.05.2018 09:30:00 - Intax Forum Ukraine
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика