Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

Розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів

23.11.2016 / 11:13
1162
+A
-a

Розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів

У Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.

Як повідомляється на сайті Національної школи суддів, підготовка відбувається згідно із затвердженою програмою.

До програми включено такі питання:

1. Практика розгляду господарськими судами спорів, що виникають із земельних правовідносин: проблемні питання застосування земельного законодавства при розгляді господарських справ, право власності на землю, оренда землі, компетенція органів, уповноважених розглядати питання, пов’язані з земельними правовідносинами, правові висновки Верховного Суду України у господарських спорах, що виникають із земельних правовідносин.

2. Проблемні питання розмежування компетенції господарських, адміністративних та загальних судів.

3. Антикорупційне законодавство. Відповідальність суддів за вчинення корупційного правопорушення. Аналіз законодавства (міжнародні зобов’язання щодо запобігання корупції, чинне національне антикорупційне законодавство). Тлумачення норм антикорупційного законодавства. Механізми запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним з корупцією. Фінансова прозорість. Моніторинг способу життя. Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за рік. Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Відповідальність за корупційні правопорушення (дисциплінарна, цивільно-правова, адміністративна та кримінальна).

4. Особливості розгляду спорів, що виникають під час укладання, зміни, розірвання господарських договорів. 

5. Проблемні питання здійснення судового провадження під час розгляду справ в місцевому господарському суді за приписами ГПК України. 

6. Практика вирішення господарським судом корпоративних спорів. Підвідомчість і підсудність. Реалізація та захист корпоративних прав. Обсяг повноважень учасників товариства та відносини представництва. Набуття, передача чи припинення корпоративних прав. Окремі аспекти нормативного регулювання виходу з членів товариства з обмеженою відповідальністю. Порядок та строки виплати учаснику товариства вартості частини майна товариства при його виході з товариства. Підстави визнання установчих документів господарських товариств недійсними. Питання щодо повноважності загальних зборів учасників товариства. Підстави та порядок визнання недійсними рішень загальних зборів товариства. Застосування деяких норм процессуального права під час розгляду справ, що виникають з корпоративних правовідносин.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Деструктивність (руйнування) громадянського суспільства:  протиправні практики donum auctoris Деструктивність (руйнування) громадянського суспільства: протиправні практики
Процес формуваня громадянського суспільства в Україні набув ознак тривалого і суперечливого руху, який у своїй бе...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – зна...
Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика