НовиниУкраїна

Розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів

23.11.2016 / 11:13
1308
+A
-a

Розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів

У Вищому господарському суді України за програмою Національної школи суддів України розпочалася підготовка суддів апеляційних господарських судів.

Як повідомляється на сайті Національної школи суддів, підготовка відбувається згідно із затвердженою програмою.

До програми включено такі питання:

1. Практика розгляду господарськими судами спорів, що виникають із земельних правовідносин: проблемні питання застосування земельного законодавства при розгляді господарських справ, право власності на землю, оренда землі, компетенція органів, уповноважених розглядати питання, пов’язані з земельними правовідносинами, правові висновки Верховного Суду України у господарських спорах, що виникають із земельних правовідносин.

2. Проблемні питання розмежування компетенції господарських, адміністративних та загальних судів.

3. Антикорупційне законодавство. Відповідальність суддів за вчинення корупційного правопорушення. Аналіз законодавства (міжнародні зобов’язання щодо запобігання корупції, чинне національне антикорупційне законодавство). Тлумачення норм антикорупційного законодавства. Механізми запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним з корупцією. Фінансова прозорість. Моніторинг способу життя. Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за рік. Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Відповідальність за корупційні правопорушення (дисциплінарна, цивільно-правова, адміністративна та кримінальна).

4. Особливості розгляду спорів, що виникають під час укладання, зміни, розірвання господарських договорів. 

5. Проблемні питання здійснення судового провадження під час розгляду справ в місцевому господарському суді за приписами ГПК України. 

6. Практика вирішення господарським судом корпоративних спорів. Підвідомчість і підсудність. Реалізація та захист корпоративних прав. Обсяг повноважень учасників товариства та відносини представництва. Набуття, передача чи припинення корпоративних прав. Окремі аспекти нормативного регулювання виходу з членів товариства з обмеженою відповідальністю. Порядок та строки виплати учаснику товариства вартості частини майна товариства при його виході з товариства. Підстави визнання установчих документів господарських товариств недійсними. Питання щодо повноважності загальних зборів учасників товариства. Підстави та порядок визнання недійсними рішень загальних зборів товариства. Застосування деяких норм процессуального права під час розгляду справ, що виникають з корпоративних правовідносин.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і економіка в українських реаліях donum auctoris Право і економіка в українських реаліях
Економіка держави є залежною від соціальних інститутів, серед яких право відіграє важливу, а інколи вирішальну роль
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
25
26 27 28 29 30 1 2
ЗАХОДИ
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика