Оскарження рішень органів місцевого самоврядування
НовиниУкраїна

Розпочато аудит проектів міжнародної допомоги в Україні, що фінансуються Євросоюзом

20.09.2016 / 11:19
1879
+A
-a

Розпочато аудит проектів міжнародної допомоги в Україні, що фінансуються Євросоюзом

16 вересня у Вищій раді юстиції відбулася зустріч представників секретаріату Ради із Консуело Наварро, експертом з оцінки діяльності проектів, що фінансуються Європейським Союзом, зокрема спільного Проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні».

Як повідомляє прес-служба ВРЮ, участь у зустрічі від ВРЮ взяли керівник секретаріату Сергій Пушкар, начальник відділу правового співробітництва Владислав Гуртенко та начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Оксана Лисенко.

«За два тижні в Україні розпочнеться реальна конституційна реформа, за результатами якої Вища рада юстиції буде перетворена у Вищу раду правосуддяяка, отримавши ширші, ніж зараз, повноваження, зокрема і щодо забезпечення незалежності судової гілки влади в Україні, покликана  стати формальним лідером судової влади», – сказав керівник секретаріату ВРЮ Сергій Пушкар, зазначивши, що у секретаріаті наразі тривають значні підготовчі процеси до імплементації цих конституційних змін.

Учасники зустрічі наголосили на впливовій та важливій ролі спільного Проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Консолідація розробки реформ у сфері юстиції в Україні» у підготовці цих змін. Зокрема, за словами начальника відділу міжнародного співробітництва Владислава Гуртенка, проведений за підтримки цього та інших проектів міжнародної допомоги на початку діяльності нового складу ВРЮ, 8 − 9 жовтня 2015 року, семінар для членів Ради, присвячений ознайомленню із досвідом діяльності подібних органів у інших європейських країнах, продемонстрував значні законодавчі прогалини у врегулюванні діяльності Вищої ради юстиції. Українське законодавство не наділяє ні Вищу раду юстиції, ні інші органи у сфері правосуддя повноваженнями, достатніми для захисту незалежності судової влади. 

«Саме під час семінару постало питання пошуку дієвих механізмів забезпечення незалежного статусу судової влади», – сказав Гуртенко, нагадавши, що експертна допомога Проекту, зокрема у наданні  порівняльного аналізу щодо ролі судових рад у законотворчому, бюджетному процесах, слугувала вагомим аргументом у правовій дискусії стосовно необхідності наділення судової влади такими повноваженнями. 

«Результатом тривалих дискусій стало впровадження в законопроект  «Про Вищу раду правосуддя», підготовлений Радою з питань судової реформи, положення, яке передбачає обов’язковість розгляду консультативних висновків Вищої ради правосуддя щодо законопроектів, які стосуються утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою України і статусу суддів», – підсумував  Гуртенко. 

Учасники зустрічі також окреслили роль Проекту у наданні експертної допомоги за іншими напрямами, налагодженні діалогу органів судової влади із громадськими організаціями, проведенні важливої роботи, у тому числі за участю представників ВРЮ, з розробки методології незалежної оцінки поступу реформ у сфері юстиції в Україні.

За словами К. Наварро, аудит Європейського Союзу має на меті оцінити діяльність проектів, що фінансуються ЄС в Україні, їхню актуальність, ефективність та життєздатність, а також визначити напрями для майбутньої співпраці. Підсумовуючи результати зустрічі та окреслюючи напрями для співробітництва, керівник Секретаріату ВРЮ наголосив на важливості посилення комунікаційної спроможності судової влади як суттєвого  елементу відновлення довіри до судочинства в Україні.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика