Уряд затвердив Концепцію розвитку електронного урядування в Україні до 2020 року. Документ схвалено постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 року № 649-р.
Як пише Урядовий портал, концепція передбачає, що до кінця 2018 року 100 найважливіших послуг для громадян та бізнесу виведуть онлайн, а до кінця 2017 року планується запровадження Mobile-ID, що дозволить зробити електронну ідентифікацію більш масовою та популярною серед громадян.
Документ визначає, що реалізація Концепції здійснюється за такими основними принципами: цифровий за замовчуванням (електронне втілення реформ влади є пріорітетним), одноразове введення інформації та сумісність за замовчуванням (фізичні та юридичні особи лише один раз подають інформацію до органів влади, яка потім використовується повторно), доступність та залучення громадян, відкритість та прозорість і довіра та безпека.
Постанова виділяє серед пріоритетних напрямків: розвиток інституту електронних звернень та електронних петицій; розвиток інструментів «відкритий бюджет», «громадський бюджет»; он-лайн обговорення проектів нормативно-правових; розвиток електронних довірчих послуг; сприяння наповненню єдиного демографічного реєстру та поширенню ID-паспортів громадянина України і розвиток засобів електронної ідентифікації, у тому числі Mobile ID та Bank ID.
Основними пріоритетами у сфері охорони прав і свобод людини є запровадження єдиної інформаційної системи МВС; запровадження національної системи викликів екстрених оперативних служб та інших служб життєзабезпечення за єдиним безоплатним телефонним номером 112 і розвиток єдиного демографічного реєстру.
У концепції також прописано запровадження державного електронного архіву та електронних архівів органів влади та визначення вимог до формату уніфікованого інформаційного об’єкта, що призначений для обміну електронними документами.
Планується створення базових медичних реєстрів, у тому числі медичних працівників, лікарських засобів, установ і запровадження електронної медичної картки пацієнта та електронного рецепту.
У сфері соціального захисту заплановано запровадження єдиного державного реєстру соціальної сфери та інтеграція існуючих розрізнених баз даних; запровадження електронного лікарняного; запровадження автоматизації перевірки даних під час призначення адресної допомоги, пільг та інших видів соціальної допомоги і запровадження електронних трудових договорі.
Окрім того, у межах концепції передбачається запровадження електронного проїзного квитка і містобудівного кадастру і розвиток та запровадження інформаційної системи проведення виборчого процесу в електронній формі.