Юридичний супровід бізнесу
НовиниУкраїна

СБУ може отримати повноваження розслідувати злочини, які загрожують національним інтересам держави

15.02.2017 / 15:07
871
+A
-a

СБУ може отримати повноваження розслідувати злочини, які загрожують національним інтересам держави

Cлідчі органи безпеки пропонується уповноважити здійснювати досудове розслідування злочинів, що загрожують життєво важливим національним інтересам України. Про це йдеться у законопроекті № 6079, розробленому Службою безпеки України, який подано на розгляд парламенту.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України "Про боротьбу з тероризмом".

Законопроектом пропонується наділити прокурора та слідчого повноваженнями на доручення проведення процесуальних дій, пов’язаних із забезпеченням кримінального провадження чи здійсненням досудового розслідування.

Окрім того, пропонується збільшити строк подання клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна до трьох робочих днів (на сьогодні клопотання подається не пізніше наступного робочого дня) після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

У змісті законопроекту передбачено, що слідчими органів безпеки розслідуватимуться злочини, що загрожують життєво важливим національним інтересам України. Рішення про наявність загрози життєво важливим національним інтересам України внаслідок вчинення конкретного злочину прийматиме керівник органу досудового розслідування органів безпеки за погодженням з прокурором.

Також у законопроекті зазначається, що у виняткових невідкладних випадках НСРД може бути розпочата до постановлення ухвали слідчого судді. В цьому разі рішення про проведення такої дії може прийматися слідчим, але, на відміну від чинної редакції цієї статті, самостійно, без погодження з прокурором.

Разом із цим у законопроекті пропонується виключити зі статті 295 КПК України положення щодо необхідності вручення слідчим або прокурором копії клопотання про продовження досудового розслідування підозрюваному та його захиснику не пізніше ніж за п’ять днів до дня подання клопотання прокурору, що уповноважений на розгляд питання про продовження строку досудового розслідування.

Крім того, пропонується доповнити Закон України "Про боротьбу з тероризмом" визначенням терміну антитерористичні заходи.

Також законопроектом передбачено, що рішення щодо проведення антитерористичної операції приймається керівником Антитерористичного центру при Службі безпеки України за письмовим дозволом не лише Голови Служби безпеки України, а й особи, яка його заміщує, або керівником координаційної групи відповідного регіонального органу Служби безпеки України за письмовим дозволом керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України, погодженим не лише з Головою Служби безпеки України, а й особою, яка його заміщує.

Разом із тим пропонується передбачити, що коли мета переговорів із терористами не може бути досягнута через їхню незгоду припинити терористичний акт, реальна загроза життю та здоров’ю людей зберігається, рішення про знешкодження терориста (терористів) прийматиметься не керівником антитерористичної операції, а відповідним керівником оперативного штабу з управління антитерористичною операцією.

Як зазначається, зміст законодавчої пропозиції відповідає завданням Служби безпеки України, що визначені у ст. 2 Закону України “Про Службу безпеки України”. 

"При цьому реалізація положення на практиці не обмежуватиме та не стосуватиметься виключних повноважень прокурора доручати проведення досудового розслідування іншому органу (ст. 36 КПК України), а лише визначить підслідними слідчим органів безпеки злочини, які загрожують життєво важливим національним інтересам України, що забезпечить їх якісне та кваліфіковане розслідування", - йдеться у пояснювальній записці до проекту. 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Деструктивність (руйнування) громадянського суспільства:  протиправні практики donum auctoris Деструктивність (руйнування) громадянського суспільства: протиправні практики
Процес формуваня громадянського суспільства в Україні набув ознак тривалого і суперечливого руху, який у своїй бе...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – зна...
Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
18.07.2018 09:00:00 - Digital Finance & Technology
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика