НовиниУкраїна

Стартувала підготовка суддів апеляційних судів у кримінальних справах

21.05.2018 / 17:31
593
+A
-a

Стартувала підготовка суддів апеляційних судів у кримінальних справах

21–25 травня 2018 року в місті Києві Національна школа суддів України проводить підготовку суддів судових палат у кримінальних справах апеляційних судів. Про це йдеться на сайті НШСУ.

Суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді, доктор юридичних наук Олександра Яновська розкриє проблемні аспекти забезпечення підозрюваному, обвинуваченому права на захист, розгляне обов’язки слідчого судді щодо забезпечення прав людини, передбачені статтею 206 КПК України та розповість про практику ЄСПЛ щодо встановлення фактів порушення права на захист.

Юрист-кримінолог, адвокат, кандидат юридичних наук Ганна Маляр детально зупиниться на особливостях кваліфікації злочинів проти основ національної безпеки України.

Завідувач  кафедри кримінального права та кримінології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор, кандидат юридичних наук Петро Андрушко залучить суддів до обговорення особливостей кваліфікації злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг.

Актуальним є питання щодо запобігання розвитку професійного вигорання, яке висвітлить начальник відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Національної школи суддів України, кандидат психологічних наук Ганна Савченко. Зокрема, викладач розгляне із суддями шляхи запобігання виникненню синдрому професійного вигорання.

Професор кафедри кримінального права та кримінології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук Сергій Шапченко ознайомить із особливостями кваліфікації злочинів, що вчинені у співучасті, та особливостями кваліфікації окремих форм множинності злочинів.

Суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Наталія Марчук під час інтерактивної лекції обговорить важливе питання щодо доказів і доказування у кримінальному провадженні в суді апеляційної інстанції (ч. 3 статті 404 КПК України) та зосередить увагу на шляхах реалізації принципу змагальності сторін у суді апеляційної інстанції і вирішенні судом апеляційної інстанції питання щодо повторного дослідження доказів, наданих під час розгляду в суді першої інстанції. Також під час презентації викладач приділить увагу проблемним питанням щодо розгляду клопотань про проведення негласних слідчих (розшукових) дій та порядку зняття грифу таємності й оприлюднення ухвал слідчих суддів апеляційних судів.

Суддя Верховного Суду України, заслужений юрист України Галина Канигіна обговорить зі слухачами особливості призначення покарання за сукупністю злочинів та вироків, правила складання покарань і зарахування у строк попереднього ув’язнення  (ст.ст. 70, 71 та 72 КК України).

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб (2014–2018 рр.), адвокат Жанна Лук’яненко висвітлить питання щодо застосування Конвенції з прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини у кримінальному судочинстві та рішення ЄСПЛ проти України за статтями 5 та 6 ЄКПЛ,  а також зверне увагу на важливість міжнародних стандартів щодо забезпечення права особи на свободу та особисту недоторканність й забезпечення права особи на справедливий судовий розгляд, їх імплементацію в національне законодавство.

Головний науковий співробітник відділу науково-методичного забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради правосуддя Національної школи суддів України, доцент, кандидат юридичних наук Наталія Ахтирська обговорить із суддями питання щодо міжнародного співробітництва під час кримінального провадження та міжнародної правової допомоги при проведенні процесуальних дій. Актуальним буде розгляд питань щодо антикорупційного законодавства, запобігання та виявлення корупційних правопорушень, обговорення особливостей декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру.

Провідний науковий співробітник відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів Національної школи суддів України, кандидат медичних наук Сергій Шум зупиниться на розгляді проблемних питань щодо призначення судових експертиз у кримінальних справах.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правовий цинізм: шлях до самознищення donum auctoris Правовий цинізм: шлях до самознищення
Правовий цинізм виявляється у невиконанні правових приписів через політичну доцільність. Правовий цинізм виявляєтьс...
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика