НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

18.02.2017 / 09:00
862
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

Розпочався відповідальний етап конкурсу до Верховного Суду

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 16 лютого розпочала кваліфікаційне оцінювання для 625 кандидатів, якихдопустили до цього етапу конкурсу на посади суддів Верховного Суду.

Перед допуском до кваліфікаційного оцінювання усі кандидати пройшли спеціальну перевірку – ВККС направила близько 6500 запитів до уповноважених відомств та установ, зокрема Міністерства освіти і науки, МВС, НАЗК, НАБУ, Міністерства охорони здоров`я, Міноборони.

Кваліфікаційне оцінювання складається з двох етапів: іспит та співбесіда. Кожен кандидат під час оцінювання набирає певну кількість балів відповідно до визначених критеріїв. У рамках 1-го етапу  іспиту вже відбулося анонімне письмове тестування кандидатів.

З 625 кандидатів 12 не з’явилися на тестування, а 89 з тих, хто взяли участь в іспиті, не набрали необхідний прохідний бал. Таким чином, для цих кандидатів конкурс завершується.

Ті кандидати до Верховного Суду, які успішно пройшли тестування, 21 лютого виконуватимуть практичне завдання.

Змінилась плата за стажування і складання адвокатського іспиту та розмір щорічних внесків для адвокатів-іноземців

Рада адвокатів України встановила нові розміри оплати за стажування та складання кваліфікаційних іспитів, а також переглянула розмір щорічного внеску для адвокатів-іноземців.

Так, внесок на проходження стажування становить три мінімальні заробітні плати станом на день подання особою заяви про призначення стажування. При цьому 70 % внеску сплачується стажистом безпосередньо на користь керівника стажування та використовується виключно для забезпечення проходження стажування та компенсації витрат такого керівника; 30 % сплачується стажистом на забезпечення діяльності ради адвокатів регіону та Ради адвокатів України, з яких 20% – на поточний рахунок ради адвокатів регіону, а 10% - на поточний рахунок Ради адвокатів України (Національної асоціації адвокатів України).

Сплата 70% від встановленого розміру внеску, що сплачується стажистом безпосередньо на користь керівника стажування, може бути розстрочена за угодою між керівником стажування та стажистом в межах строку стажування.

У разі якщо за результатами стажування рада адвокатів регіону прийняла рішення про його продовження, стажист протягом 3 робочих днів після ухвалення такого рішення сплачує додатковий внесок на проходження стажування у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати, встановленої станом на день прийняття зазначеного рішення, за кожний місяць додаткового стажування. При цьому, внесок розподіляється за вказаними вище пропорціями.

Особи, стосовно яких рішення про направлення на стажування прийнято радою адвокатів регіону до 1 січня 2017 року, проходять стажування за правилами, що діяли до набрання чинності змін до статті 10 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо визначення розміру внеску на проходження стажування та порядку його сплати.

Щодо плати за складання кваліфікаційного іспиту, то РАУ її встановила у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установлених законом на день подання особою заяви про допуск до складання кваліфікаційного іспиту. Сума оплачується на банківські рахунки кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури відповідного регіону (КДКА) та Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (ВКДКА) двома платежами, згідно наступного розподілу. При цьому 80% від встановленого розміру перераховується КДКА регіону; 20% – на поточний рахунок ВКДКА.

Відповідно до рішення РАУ, щорічний внесок сплачується адвокатом у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року, у визначений Положенням про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування строк, тобто до 31 січня 2017 року. Внесок має бути перерахований за розподілом 70% - на поточний рахунок відповідної ради адвокатів регіону; 30% - на поточний рахунок Національної асоціації адвокатів України. Раніше розмір такого внеску був встановлений на рівні розміру мінімальної зарплати.

Також РАУ переглянула внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування для адвоката іноземної держави. Відтепер щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування для адвоката іноземної держави дорівнює розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 1 січня відповідного календарного року. Платіж розподіляється у пропорції 70 на 30 між радою адвокатів регіону та НААУ. 

Прийнято порядок повної перевірки е-декларацій антикорупційним агентством

Міністерство юстиції зареєструвало напрацьований робочою групою при Секретаріаті Кабміну Порядок повної перевірки електронних декларацій чиновників.

Відповідно до Порядку, початком здійснення повної перевірки декларації є день, наступний за днем прийняття рішення НАЗК про проведення такої перевірки, про що повідомляється суб’єкта декларування та триває 60 календарних днів. Також логічний та арифметичний контроль декларації проводиться автоматично за допомогою програмного забезпечення Реєстру декларацій.

Також документ визначає механізм проведення НАЗК контролю та повної перевірки декларацій щодо своєчасності подання, правильності та повноти заповнення.

Одночасно НАЗК з’ясує достовірність задекларованих відомостей, точність оцінки задекларованих активів, перевірить на наявність конфлікту інтересів та ознак незаконного збагачення.

Відповідний порядок набуде чинності з дня його опублікування.

У ГПУ прозвітували про результати розслідування справ Майдану

У так званих справах Майдану органи прокуратури повідомили про підозру 350 особах. Такі дані повідомив Генеральний прокурор України Юрій Луценко, підбиваючи підсумки роботи органів прокуратури за 2016 рік.

За його словами, на сьогодні органи прокуратури розслідують 259 проваджень щодо злочинів, вчинених під час Революції гідності, з них у 19 провадженнях слідство веде  Генпрокуратура, решта знаходиться у провадженні обласних прокуратур.

Серед підозрюваних у справах Майдану фігурують 34 високопосадовців, серед яких колишні президент Янукович, прем’єр-міністр Азаров, міністр внутрішніх справ Захарченко та його засупник Ратушняк, очільник СБУ Якименко та його перший заступник Тоцький, Генпрокурор Пшонка, Командувач внутрішніх військ Шуляк, командир  полку особливого призначення «Беркут» Кусюк.

Зараз усі вони переховуються від слідства, їх оголошено в розшук. І наразі гостро стоїть питання про притягнення їх до кримінальної відповідальності, про що зауважив сам Генпрокурор.

Всього по справах Майдану до судів передано 142 обвинувальні акти щодо 220 осіб.Однак вироків на сьогодні отримано лише 25, по яких засуджено 35 осіб.

При цьому за провадженнями спеціально створеного управління спецрозслідувань при Генеральній прокуратурі, яке займається розслідуванням найбільш тяжких злочинів у подіях Майдану, судами постановлено 10 вироків стосовно військовослужбовців правоохоронних органів.

Водночас,  як повідомив начальник управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк, по 35 вироках у справах Майдану реальну міру покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 роки застосовано лише до одного з тітушок. 

Конституційний Суд відклав розгляд справи про електронне декларування

Конституційний Суд України відтермінував розгляд справи щодо конституційності заповнення електронних декларацій та кримінальної відповідальності за подання недостовірних відомостейу них.

Як зазначили у Суді, розгляд перенесено через неявку сторони представників суб᾿єкта права на конституційне подання на пленарне засідання Суду.

Нагадаємо, що 30 грудня 2015 року 48 народних депутатів звернулися до Конституційного Суду України з клопотанням розглянути  питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України "Про запобігання корупції", а також статті 366-1 Кримінального кодексу України.

На думку авторів  клопотання, оспорювані положення  Закону порушують  конституційні принципи верховенства права, правової визначеності, законності, індивідуальної  відповідальності, заборони втручання в особисте  життя та розповсюдження конфіденційної інформації, тому вони не відповідають  вимогам статей 8, 19, 21, 22, 24, 28, 32, 38, 41, 43, 57, 58,  61,  62, 64, 68, 75 Основного Закону України.

22 квітня 2016 року КСУ відкрив провадження  щодо неконституційності ряду положень Закону "Про запобігання корупції" в частині системи електронного декларування, а 31 травня - розпочався розгляд справи.

22 грудня 2016 року розгляд справи за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та статті 366-1 Кримінального кодексу України було відкладено, у зв’язку з неявкою представників суб᾿єкта права на конституційне подання.

Таким чином, це вже вдруге Конституційний Суд не зміг провести пленарне засідання у формі усного слухання, під час якого мали заслухати суддю-доповідача у цій справі, пояснення учасників конституційного провадження та залучених до участі у розгляді справи представників.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Правовий цинізм: шлях до самознищення donum auctoris Правовий цинізм: шлях до самознищення
Правовий цинізм виявляється у невиконанні правових приписів через політичну доцільність. Правовий цинізм виявляєтьс...
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Жовтень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
ЗАХОДИ
04.10.2018 09:30:00 - Арбітражні Дні GIAC
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика