НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

25.02.2017 / 09:00
1459
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

Кандидати у судді Верховного Суду склали практичну частину іспиту

21 лютого Вища кваліфікаційна комісія суддів України провела другу частину іспиту для кандидатів у рамках конкурсу на посади суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. 

Як повідомили у ВККСУ, 520 осіб взяли участь у виконанні практичного завдання.

Упродовж п’яти годин кандидати писали мотивувальну та резолютивну частини судового рішення на підставі матеріалів модельної судової справи. Учасникам іспиту дозволялося користуватися нормативно-правовими актами, постановами пленумів судів та інформаційними листами судів.

За процесом виконання практичного завдання всі охочі могли слідкувати в мережі Інтернет. По периметру зала було розташовано камери спостереження. Також на заході були присутні моніторингова група, спостерігачі з міжнародних проектів та представники Громадської ради доброчесності.

Максимальна кількість балів, яку можна набрати під час написання практичного завдання, – 120.  Перевірка практичного завдання триватиме орієнтовно до 10 днів.

Кандидатів, які наберуть прохідний бал, буде допущено до другого етапу кваліфікаційного оцінювання.

Нагадаємо, що під час другого етапу кваліфікаційного оцінювання відбудеться дослідження досьє кандидатів, тестування особистих морально-психологічних якостей та загальних здібностей, співбесіда. Громадська рада доброчесності надасть свої вмотивовані висновки стосовно кандидатів.

Змінюються умови оподаткування спадщини

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України  щодо оподаткування спадщини та уточнення деяких положень».

Закон передбачає спрощення оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, зокрема тих, що відносяться до другого ступеня споріднення з спадкодавцем. 

Зокрема, встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, як це передбачено чинними вимогами Податкового кодексу України, але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення.

Законодавчим актом також встановлено, що не проводиться оцінка об’єктів спадщини для цілей оподаткування, які успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого і другого ступенів споріднення, та уточнено порядок оподаткування подарунків.

Верховна Рада виправить закон Савченко

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до статті 72 Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування строку попереднього ув’язнення».

Законопроектом пропонується внести до частини п’ятої статті 72 Кримінального кодексу зміни, згідно з якими попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі, крім нижченаведених випадків.

Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі за злочини невеликої та середньої тяжкості провадиться із розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

У разі засудження до позбавлення волі при сукупності злочинів, якщо хоча б один із злочинів є тяжким або особливо тяжким, попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі.

У разі засудження до позбавлення волі при вчиненні злочину повторно, рецидиві злочинів попереднє ув’язнення зараховується судом до строку покарання при засудженні до позбавлення волі з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі.

КСУ отримав подання про скасування мораторію на продаж землі

До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 55 народних депутатів України щодо конституційності положень Земельного кодексу України про встановлення мораторію на продаж землі.

Автори конституційного подання вважають, що встановлений мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує гарантоване Конституцією України право власності на землю.

"Мораторій фактично позбавляє власників земельних ділянок правомочності розпорядження своїм майном, що порушує гарантоване частиною другою статті 14 і частиною першою статті 41 Конституції України право власності на землю, а також частину четверту статті 13 Конституції України, в якій проголошено принцип забезпечення захисту державою прав усіх суб’єктів права власності та господарювання, а також принцип рівності суб’єктів права власності перед законом", - зазначається у поданні.

Також у поданні зазначається, що мораторій, встановлений пунктами 14,15 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України фактично перешкоджає реалізації конституційних засад вільного підприємництва як необхідної умови для забезпечення добробуту власною працею для юридичних і фізичних осіб.

Крім того, автори подання вказують, що наразі Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скарги від українських власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення проти України щодо обмеження права на власність. При цьому зміст можливого порушення Конвенції пов'язаний з дією на території України мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Наразі відповідне конституційне подання розглядається у Секретаріаті Суду.

Уряд підвищив оклади державних нотаріусів та судмедекспертів

Кабінет Міністрів України збільшив у середньому у 2,5 - 3 рази розміри посадових окладів для працівників державних нотаріальних контор та державних нотаріальних архівів.

Оклад завідувача державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву буде 4000 гривень, заступника завідувача державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву – 3900, державного нотаріуса – 3200, консультанта – 2649 гривень.

Окрім того, встановлюються єдині розміри посадових окладів без застосування групи за оплатою праці, до яких належать області і міста залежно від чисельності населення.

Також уряд збільшив посадові оклади працівників державних спеціалізованих установ судових експертиз та надбавки за кваліфікаційні класи.

Порівняно з чинними на 1 січня 2017 року, посадові оклади зростуть, залежно від категорій посад, від 15 до 45%, а надбавки – від 2,5 до 5,3 раза.

Також запроваджується встановлення доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, суміщення професій (посад) і за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
27 28
29 30 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
26.04.2019 09:30:00 - Legal Medical Forum
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика