НовиниУкраїна

У Раді пропонують прийняти закон про конституційне провадження

10.05.2017 / 10:11
1114
+A
-a

У Раді пропонують прийняти закон про конституційне провадження

До Верховної Ради України внесено проект Закону "Про конституційне провадження", яким пропонується врегулювати підстави і порядок звернення до Конституційного Суду України та здійснення ним конституційного провадження.

Метою прийняття законопроекту є встановлення порядку реалізації визначеного Конституцією України права кожного на звернення з конституційною скаргою до Конституційного Суду України, здійснення Судом конституційних проваджень, розгляду ним справ і виконання рішень.

Основними завданнями законопроекту є:

запровадження на законодавчому рівні порядку реалізації права на конституційну скаргу – нового запровадженого Конституцією України додаткового національного засобу юридичного захисту конституційних прав і свобод;

приведення у відповідність із вимогами Конституції України процедури здійснення Конституційним Судом України конституційних проваджень;

конкретизація конституційних принципів діяльності Конституційного Суду України при здійсненні конституційного провадження, законодавче закріплення нової організаційної структури Конституційного Суду України, яка дасть змогу Суду ефективно реалізовувати свої повноваження.

Законопроектом визначені завдання та основні засади конституційного провадження, конкретизовані принципи діяльності Конституційного Суду України при здійсненні конституційного провадження, передбачені частиною другою статті 147 Конституції України. Також проект Закону врегульовує юрисдикційні питання діяльності Конституційного Суду України, підстави для визнання правових актів неконституційними та питання відводу (самовідводу) судді, визначає коло осіб, які є учасниками та залученими учасниками конституційного провадження, їх статус, права та обов’язки в конституційному провадженні, а також встановлює строки конституційного провадження, підстави їх поновлення і продовження.  

Так, законопроект передбачає утворення Великої палати, що  діє у складі усіх суддів Конституційного Суду України, яка вирішує питання у справах за конституційними поданнями та конституційними зверненнями. Два сенати Суду, кожен із яких діє у складі дев’яти суддів, повинні забезпечити розгляд питань щодо відповідності Конституції України законів України (їх окремих положень) за конституційною скаргою особи. Шість колегій суддів, кожна з яких діє у складі трьох суддів, утворюються для вирішення процесуальних питань.

Така структура дасть змогу зменшити навантаження на Суд та забезпечити надходження на його розгляд обґрунтованих конституційних скарг, які відповідають критеріям прийнятності.

Запропонованим законодавчим актом вносяться зміни до чинного законодавства України, включаючи зміни до Закону України "Про Конституційний Суд України", з метою приведення їх у відповідність з Конституцією України та  цим законом, вирішуються питання розгляду конституційних скарг, що вже надійшли до Конституційного Суду України, а також вирішується питання закриття конституційних проваджень у справах за конституційними поданнями щодо офіційного тлумачення законів України (їх окремих положень). 

Нагадаємо, що раніше у Верховній Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до Закону "Про Конституційний Суд України".


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Невідворотність покарання в українському праві donum auctoris Невідворотність покарання в українському праві
Право набуває здатності виконати соціальні функції внаслідок чималої кількості чинників, серед яких не другорядни...
Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду Феміда Григорій Квітка-Основ’яненко: письменник, совісний суддя, голова палати карного суду
Військовослужбовець, послушник монастиря, актор, директор театру, повітовий предводитель дворянства, совісний суд...
Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство Справа Чотири протилежні версії, які доказують і спростовують шахрайство
Щоб відвернути підозру від себе чи приховати докази та факти, люди вибудовують плани та вигадують справжні історі...
Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
2 3
4 5 6 7
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.06.2018 09:00:00 - Prozorri закупівлі
07.06.2018 15:00:00 - Екскурсія до СІЗО
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика