Представництво інтересів в судах
НовиниУкраїна

У Раду подали законопроект про внесення змін до Закону про КСУ

25.04.2017 / 13:15
1270
+A
-a

У Раду подали законопроект про внесення змін до Закону про КСУ

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким пропонується внести зміни до Закону "Про Конституційний Суд України". Як зазначається у пояснювальній записці, законопроект розроблено для приведення Закону "Про Конституційний Суд України" у відповідність із положеннями Конституції України, які набули чинності 30 вересня 2016 року. Основною новелою зазначеного законопроекту є запровадження інституту конституційної скарги.

Законопроектом встановлено виключні випадки направлення конституційної скарги до Конституційного Суду України а саме:

суб’єкт подання конституційної скарги  вважає, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі Закон України суперечить Конституції України;

вичерпано всі національні засоби юридичного захисту (за наявності винесеного в порядку апеляційного перегляду судового рішення, яке набрало законної сили, а в разі передбаченої законом можливості касаційного оскарження – судового рішення, винесеного в порядку касаційного перегляду);

з дня набрання законної сили остаточним судовим рішенням, у якому застосовано Закон України (його окремі положення), сплинуло не більше шести місяців

Розгляд конституційних скарг пропонується здійснювати в загальному порядку. Так, у складі Конституційного Суду України утворюються колегії суддів для розгляду питань щодо відкриття провадження у справах за конституційними скаргами. Колегія суддів Конституційного Суду України у справах за конституційними скаргами приймає процесуальну ухвалу про відкриття провадження у справі в Конституційному Суді України або про відмову у такому провадженні.

Розгляд справ, провадження в яких відкрито за конституційними скаргами, здійснюється на пленарних засіданнях Конституційного Суду України, що є повноважним, якщо на ньому присутні не менше дванадцяти суддів Конституційного Суду України. Рішення приймаються - якщо за них проголосувало не менше десяти суддів Конституційного Суду України.

Законопроектом встановлено граничний строк провадження у справах за конституційними скаргами, який не повинен перевищувати трьох місяців.

Разом з тим, законопроектом приводяться у відповідність до вимог статей 147, 150 Конституції України положення Закону України «Про Конституційний Суд України» в частині вилучення повноважень Конституційного Суду України щодо офіційного тлумачення законів України. При цьому, згідно з положеннями Основного Закону України офіційне тлумачення Конституції України Конституційний Суд здійснює виключно за конституційними поданнями Президента України, щонайменше сорока п’яти народних депутатів України, Верховного Суду, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Крім того, проектом пропонується внести зміни до Регламенту Верховної Ради України щодо порядку призначення Верховною Радою України на посади суддів Конституційного Суду України, зокрема, відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України здійснюється на конкурсних засадах комітетом, до предмета відання якого належать питання правосуддя.

Право подання пропозиції мають депутатські фракції (депутатські групи), група позафракційних народних депутатів у кількості, не меншій за кількісний склад найменшої депутатської групи.

Комітет, до предмета відання якого належать питання правосуддя, розглядає заяву особи, яка виявила намір обійняти посаду судді Конституційного Суду, та документи, подані з пропозиціями депутатських фракцій (депутатських груп), і попередньо обговорює питання щодо їх відповідності вимогам, встановленим Законом України «Про Конституційний Суд України», та подає на розгляд Верховної Ради рекомендацію з висновками щодо кожного кандидата.

Призначеним на посаду судді Конституційного Суду України вважається кандидат, який за результатами голосування отримав більшість голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради. У разі якщо два або більше кандидатів на посаду судді Конституційного Суду України наберуть однакову кількість голосів, проводиться повторне голосування за цих кандидатів. Рішення про призначення на посаду судді Конституційного Суду України оформлюється відповідною постановою Верховної Ради.

Нагадаємо, що раніше Рада з питань судової реформи подала до парламенту нову редакцію Закону про Конституційний Суд, однак народні депутати відхилили її.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і совість donum auctoris Право і совість
Ми часто звертаємося до совісті, як до вищого внутрішнього закону буття. Очевидно, що моральне обґрунтування права ...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
ЗАХОДИ
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика