НовиниУкраїна

Уряд затвердив порядок зміни приватного партнера в рамках державно-приватного партнерства

13.05.2017 / 11:00
738
+A
-a

Уряд затвердив порядок зміни приватного партнера в рамках державно-приватного партнерства

Уряд затвердив Порядок заміни приватного партнера за договором, укладеним у рамках державно-приватного партнерства, який набув чинності 5 травня 2017 року.

Документом встановлено механізм заміни приватного партнера у разі невиконання ним своїх зобов'язань за договором, укладеним у рамках державно-приватного партнерства.

Заміна приватного партнера здійснюється державним партнером на конкурсних засадах за пропозицією особи, яка організовує або надає фінансування у рамках державно-приватного партнерства.

Така особа подає державному партнеру пропозицію про заміну приватного партнера, в якій обов’язково повинно бути зазначено підстави для заміни приватного партнера з посиланням на відповідні положення договору, якими передбачено право кредитора звернутися до державного партнера з пропозицією, а також дані про фінансові та інші документи щодо фінансування проекту за договором, що містять інформацію, необхідну для прийняття рішення про заміну приватного партнера. Крім того пропозиція повинна містити відомості про представника кредитора, який може взяти на себе певні зобов'язання та якому можуть бути надані права за договором до моменту визначення нового приватного партнера (у разі, коли право кредитора визначати такого представника передбачено договором);

відомості про уповноваженого кредитором представника для участі у роботі комісії з розгляду пропозиції.

Кредитор разом з пропозицією подає копії документів (договору, фінансових та інших документів), на які є посилання в пропозиції для обґрунтування необхідності прийняття рішення про заміну приватного партнера.

Державний партнер після отримання пропозиції у разі відсутності підстав для відмови в її розгляді протягом трьох робочих днів інформує приватного партнера про ініціювання процедури його заміни у спосіб, передбачений договором, та протягом 10 робочих днів утворює комісію, до складу якої входять представники державного партнера та інших осіб, що виступають на стороні державного партнера (у разі наявності), представники приватного партнера, уповноважений представник кредитора.

У разі коли об'єктом державно-приватного партнерства є об'єкт державної власності або для здійснення державно-приватного партнерства передбачено надання державної підтримки шляхом фінансування за рахунок коштів державного бюджету, до складу комісії включаються також представники Мінекономрозвитку та Мінфіну.

Державний партнер відмовляє у розгляді пропозиції у разі: зазначення у пропозиції недостовірної інформації, або подання пропозиції, яка не відповідає вимогам, зазначеним у Порядку.

У разі відмови у розгляді пропозиції державний партнер протягом п'яти робочих днів з моменту отримання пропозиції повідомляє про це кредитору та Мінекономрозвитку із зазначенням причин відмови.

У рішенні про необхідність виконання приватним партнером своїх зобов'язань за договором, невиконання яких стало підставою для подання пропозиції, обов'язково зазначається строк, протягом якого приватний партнер повинен виконати зазначені зобов'язання.

Приватний партнер зобов'язаний протягом п'яти робочих днів після закінчення зазначеного у рішенні строку повідомити у письмовій формі державному партнеру про виконання своїх зобов'язань за договором, невиконання яких стало підставою для подання пропозиції.

Якщо протягом зазначеного у рішенні строку приватний партнер не виконав своїх зобов'язань або не повідомив державному партнеру у визначений рішенням комісії строк про їх виконання, комісія протягом 10 робочих днів після закінчення такого строку приймає рішення про заміну приватного партнера.

У разі коли об'єктом державно-приватного партнерства є об'єкт державної власності або для здійснення державно-приватного партнерства передбачено надання державної підтримки шляхом фінансування за рахунок коштів державного бюджету, до складу конкурсної комісії включаються представники Мінекономрозвитку та Мінфіну.

Істотні умови договору, який укладається за результатами конкурсу, повинні бути погоджені державним партнером з кредитором, а у разі, коли об'єктом державно-приватного партнерства є об'єкт державної власності або для здійснення державно-приватного партнерства передбачено надання державної підтримки шляхом фінансування за рахунок коштів державного бюджету, - також з Мінекономрозвитку та Мінфіном.

Мінекономрозвитку та Мінфін протягом 10 календарних днів з моменту надходження проекту договору, який укладається за результатами конкурсу, розглядають та повідомляють державному партнеру про погодження або про відмову в погодженні істотних умов договору з обґрунтуванням причин.

Мінфін у рамках процедури погодження істотних умов договору проводить оцінку фіскальних наслідків, які можуть виникнути під час здійснення державно-приватного партнерства внаслідок прямих та непрямих зобов'язань державного партнера.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої Судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Квітень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.04.2019 14:00:00 - Писанкарство
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика