НовиниУкраїна

У ДФС роз'яснили новий порядок надсилання податкових повідомлень-рішень

12.04.2016 / 12:17
5460
+A
-a

У ДФС роз'яснили новий порядок надсилання податкових повідомлень-рішень

Державна фіскальна служба України у листі від 04.03.2016 р. № 7837/7/99-99-17-01-02-17 нагадала, що новим Порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. № 1204, крім раніше чинних форм, запроваджено також нові форми податкових повідомлень-рішень.

Зокрема, податкові повідомлення-рішення за новою формою "Д" складаються, якщо дані перевірок свідчать про порушення податковим агентом правил нарахування, утримання та сплати ПДФО та/або військового збору та контролюючий орган визначає суму грошових зобов'язань (податкових зобов'язань та/або штрафних (фінансових) санкцій) та/або пені. також вони складаються також у разі встановлення за результатами перевірки порушень податковим агентом термінів сплати ПДФО та/або військового збору. При цьому податковий агент притягується до відповідальності за вчинення такого порушення відповідно до ст. 126 та/або ст. 127 ПКУ. Тобто в податкових повідомленнях-рішеннях за формою "Д" зазначаються суми штрафних санкцій, визначені як ст. 127, так і ст. 126 ПКУ (сумарно).
  
Також у податкових повідомленнях-рішеннях за формою "Д" відображається сума пені, нарахованої на податкові зобов'язання з ПДФО та/або військового збору, не сплачені у встановлені строки.
  
Як зазначають у ДФС, що нарахування пені розпочинається у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента, а закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
  
У разі встановлення за результатами документальної перевірки несплати податковим агентом у визначений термін утриманого ПДФО та/або військового збору контролюючим органом нараховується пеня на суму заборгованості. При цьому нарахування пені закінчується останнім днем періоду, що перевіряється, зазначеним у наказі на перевірку, включно.

У разі встановлення за результатами перевірки неподання платником податків в установлені строки податкової декларації, заниження чистого оподатковуваного доходу від провадження господарської діяльності фізичною особою - підприємцем або сукупного чистого доходу фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, контролюючий орган самостійно визначає суму грошових зобов'язань платника податків з ПДФО та військового збору та складає податкове повідомлення-рішення за формою "Р".

У разі встановлення порушень фізособами - підприємцями - платниками єдиного податку I та II групи термінів сплати авансових внесків єдиного податку такі особи притягуються до відповідальності згідно зі ст. 122 ПКУ. При цьому складається податкове повідомлення-рішення за формою "Ш". Податкове повідомлення-рішення за формою "Ш" також складається у разі нарахування відповідно до ст. 126 ПКУ штрафних санкцій за порушення підприємцями на загальній системі оподаткування, фізособами, які провадять незалежну професійну діяльність, а також громадянами термінів сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов'язань з ПДФО та/або військового збору, визначених у річній декларації про доходи, та підприємцями - платниками єдиного податку III групи термінів сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов'язань з єдиного податку.
  
Тобто за результатами однієї перевірки фізособи - підприємця або фізособи, яка провадить незалежну професійну діяльність, можуть одночасно складатись податкові повідомлення-рішення за формами "Р", "Ш", "Д".
  
Водночас Порядком передбачено, що до податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та/або штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені із зазначенням у ньому інформації, необхідної для їх визначення.
Новий Порядок також передбачає, що структурний підрозділ контролюючого органу, який склав ППР, роздруковує його у двох примірниках (крім ППР за формою "Ф", які роздруковуються в одному примірнику).

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Неминучість ери правосуддя в Україні donum auctoris Неминучість ери правосуддя в Україні
Утворений у процесі розгорнутої судової реформи Верховний Суд діє. Хтось називає найвищий судовий орган в Україні н...
Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом Феміда Про стан судової реформи, недоліки суду присяжних та причини невиконання судових рішень – в інтерв’ю з керівником проекту ЄС «Право-Justice» Довидасом Віткаускасом
Проект «Право-Justice» надає підтримку реформ у сфері правосуддя, серед яких - перезавантаження судової влади через...
Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику Справа Про жарт, який набув ознак шахрайства, і дещо про судову практику
Вдалі жарти – показник здорового духу людини, великий запас позитиву і ставлення до щоденних проблем. А ще гумор – ...
Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
15.05.2019 09:00:00 - Kyiv Law & Trade Forum 2019
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика