Відкрити фірму в Польщі
НовиниУкраїна

У ДФС роз'яснили новий порядок надсилання податкових повідомлень-рішень

12.04.2016 / 12:17
4663
+A
-a

У ДФС роз'яснили новий порядок надсилання податкових повідомлень-рішень

Державна фіскальна служба України у листі від 04.03.2016 р. № 7837/7/99-99-17-01-02-17 нагадала, що новим Порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. № 1204, крім раніше чинних форм, запроваджено також нові форми податкових повідомлень-рішень.

Зокрема, податкові повідомлення-рішення за новою формою "Д" складаються, якщо дані перевірок свідчать про порушення податковим агентом правил нарахування, утримання та сплати ПДФО та/або військового збору та контролюючий орган визначає суму грошових зобов'язань (податкових зобов'язань та/або штрафних (фінансових) санкцій) та/або пені. також вони складаються також у разі встановлення за результатами перевірки порушень податковим агентом термінів сплати ПДФО та/або військового збору. При цьому податковий агент притягується до відповідальності за вчинення такого порушення відповідно до ст. 126 та/або ст. 127 ПКУ. Тобто в податкових повідомленнях-рішеннях за формою "Д" зазначаються суми штрафних санкцій, визначені як ст. 127, так і ст. 126 ПКУ (сумарно).
  
Також у податкових повідомленнях-рішеннях за формою "Д" відображається сума пені, нарахованої на податкові зобов'язання з ПДФО та/або військового збору, не сплачені у встановлені строки.
  
Як зазначають у ДФС, що нарахування пені розпочинається у день настання строку погашення податкового зобов'язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента, а закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
  
У разі встановлення за результатами документальної перевірки несплати податковим агентом у визначений термін утриманого ПДФО та/або військового збору контролюючим органом нараховується пеня на суму заборгованості. При цьому нарахування пені закінчується останнім днем періоду, що перевіряється, зазначеним у наказі на перевірку, включно.

У разі встановлення за результатами перевірки неподання платником податків в установлені строки податкової декларації, заниження чистого оподатковуваного доходу від провадження господарської діяльності фізичною особою - підприємцем або сукупного чистого доходу фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, контролюючий орган самостійно визначає суму грошових зобов'язань платника податків з ПДФО та військового збору та складає податкове повідомлення-рішення за формою "Р".

У разі встановлення порушень фізособами - підприємцями - платниками єдиного податку I та II групи термінів сплати авансових внесків єдиного податку такі особи притягуються до відповідальності згідно зі ст. 122 ПКУ. При цьому складається податкове повідомлення-рішення за формою "Ш". Податкове повідомлення-рішення за формою "Ш" також складається у разі нарахування відповідно до ст. 126 ПКУ штрафних санкцій за порушення підприємцями на загальній системі оподаткування, фізособами, які провадять незалежну професійну діяльність, а також громадянами термінів сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов'язань з ПДФО та/або військового збору, визначених у річній декларації про доходи, та підприємцями - платниками єдиного податку III групи термінів сплати (перерахування) узгоджених сум грошових зобов'язань з єдиного податку.
  
Тобто за результатами однієї перевірки фізособи - підприємця або фізособи, яка провадить незалежну професійну діяльність, можуть одночасно складатись податкові повідомлення-рішення за формами "Р", "Ш", "Д".
  
Водночас Порядком передбачено, що до податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та/або штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені із зазначенням у ньому інформації, необхідної для їх визначення.
Новий Порядок також передбачає, що структурний підрозділ контролюючого органу, який склав ППР, роздруковує його у двох примірниках (крім ППР за формою "Ф", які роздруковуються в одному примірнику).

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи можуть бути в Україні ефективними  антикорупційні органи? donum auctoris Чи можуть бути в Україні ефективними антикорупційні органи?
Ефективність будь-якого державного інституту, у тому числі правоохоронних органів, полягає у досягненні мети, яка...
Судові рішення про запобіжний захід: як насправді? Феміда Судові рішення про запобіжний захід: як насправді?
Суспільство сьогодні сформувало чимало стереотипів щодо судової системи, для якої характерні такі ж проблеми, як ...
Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі? Справа Як опинитись на лаві підсудного за допис в соціальній мережі?
Петро був одним із тих багатьох студентів київських вишів, які жалкували, що приїхали «підкорювати столицю» не на...
Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20
20.04.2018 09:00:00 - Legal Medical Forum
21 22
23 24 25 26 27
27.04.2018 09:30:00 - Право&Бізнес
28 29
30 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
20.04.2018 09:00:00 - Legal Medical Forum
27.04.2018 09:30:00 - Право&Бізнес
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика