НовиниУкраїна

У ГПУ прокоментували рішення суду щодо відповідальності посадовця за порушення обмеження щодо сумісництва

02.11.2016 / 15:08
3598
+A
-a

У ГПУ прокоментували рішення суду щодо відповідальності посадовця за порушення обмеження щодо сумісництва

У Генеральній прокуратурі України надали роз'яснення щодо щодо застосування окремих положень антикорупційного законодавства в частині обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Як повідомляє прес-служба ГПУширокого розголосу у ЗМІ набула інформація щодо винесення Солом’янським районним судом м. Києва постанови про притягнення посадовця до адміністративної відповідальності за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Тому у Генпрокуратурі зауважили, що безспірним є твердження про те, що тренінг є одним із видів викладацької діяльності.

Поряд із традиційними формами викладацької діяльності (лекції, семінарські заняття, практичні заняття), є й сучасна методика педагогічної діяльності (тренінги, модерація, дистанційне навчання тощо).

У Державному класифікаторі видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009; 2010), затвердженому наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10. 2010 № 457, вона визначена як «Інші види освіти» Її суть полягає у тому, що за допомогою таких методик відбувається передача нових знань від одного суб’єкта (викладача, тренера) до іншого суб’єкта (учня).

Визначення поняття «тренінг» також надано в «Типовій методичці організації проведення тренінгів для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування»: «тренінг – активний метод соціально-психологічного навчання, що дозволяє за короткий термін не тільки оволодіти великим об’ємом корисної інформації, а й забезпечити формування та удосконалення відповідних професійних навичок». 

При цьому законодавцем дозволено суміщати свою діяльність з викладацькою, науковою і творчою діяльністю, медичною та суддівською практиками, а також інструкторською практикою із спорту.

Ці питання та вичерпний перелік дозволених видів діяльності регламентується Постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій та переліком робіт, які не є сумісництвом.

Першим видом діяльності, яким дозволено займатися особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, одночасно з основним видом роботи, є викладацька.

Поняття «викладацька діяльність», як визначено у постанові першого заступника голови Верховного Суду України від 21.03.2008, – це процес надання знань, формування вмінь і навичок з різних напрямів освіти, розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, фізичних якостей відповідно до задатків та запитів особи – учнів, студентів, стажерів, аспірантів, ад’юнктів, докторантів тощо; діяльність з отримання ними професії, підвищення їх виробничої кваліфікації, забезпечення фундаментальної наукової, загальнокультурної, спеціальної практичної підготовки і перепідготовки. Вона може включати навчально-виховну, наукову, дослідницьку, пошукову, експериментальну роботу з різних проблем науки, техніки, мистецтва.

Отже, особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, дозволено займатися викладацькою діяльністю 

На сьогодні тренінги як метод навчання використовуються не лише у навчальному процесі навчальних закладів, а й у діяльності громадських та міжнародних організацій, у тому числі які займаються політико-просвітницькою діяльністю. Адже просвіта – це теж розповсюдження знань.

Проведення тренінгів для поширення знань у діяльності громадських організацій, суб’єктів підприємництва не відноситься до викладацької діяльності.

Так, приватним підприємцем з 28 жовтня по 18 листопада 2016 року проводиться тренінг «Пори року. Колір волосся і характер жінки». 
Особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка укладе договір на виконання робіт тренера на цьому заході, порушить обмеження, визначені Законом.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право і економіка в українських реаліях donum auctoris Право і економіка в українських реаліях
Економіка держави є залежною від соціальних інститутів, серед яких право відіграє важливу, а інколи вирішальну роль
Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість Феміда Притягнення до відповідальності суддів за пропуск строків розгляду справи: законність і справедливість
Судові справи, рішення по яких не вдається отримати роками, завжди були проблемою судової системи України. Останнім...
Убивство в кар’єрі Справа Убивство в кар’єрі
100 років тому відомий італійський диктатор Беніто Муссоліні сказав: «Добре довіряти іншим, але не довіряти – значн...
Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
25
26 27 28 29 30 1 2
ЗАХОДИ
24.11.2018 09:00:00 - IX Criminal Law School
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитованну статтю або новину.
Яндекс.Метрика